Tot bolnava dupa pneumonie?!!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Nu va recomand sa dati copiilor produse de imunizare prea mult, pot avea chiar efectul advers: adica deprecierea imunitatii organismului.
Cauta un medic bun, care chiar sa se intereseze.
Alex a mea a facut in vara varicela si de atunci a ramas cu o tuse uscata persistenta; am fost cu ea la medicul de familie, pediatru, pneumolog, alergolog ai apoi alt pediatru. Sa va spun ca doar ultimul a cerut analize?? 4 medici au prescris o lista de antibiotice si gata! Eu, fraiera, am ascultat de primii 3 la al patrulea pauza si acum dupa ce i-am facut toate analizele, si Slava Domnului! n-are nimic, dr a zis sa-i dam Colostru cu probiotice 3luni si Liuvac ( un fel de Bronhovaxom) si Singulair pana trece frigul. Si rezultatele se vad. Iesim afara cu bicicleta in fiecare zi, ieri batea un vant la noi! si mananca mai bine si se simte mai bine. Oricum, primii 4 doctori pe mine nu ma mai prind pe la ei!

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Depinde despre ce produse pentru imunizare vorbim si depinde si de modul cum respectivul produs actioneaza asupra imunitatii.
Stii de ce acel Colostru a avut efect si altele nu?




_
Tratament Anti-Cancer - 24 Brevete Medicale Internationale


Mami de Geosse (30 Ianuarie 2012) *** Sofia (14 August 2008) *** Sebi (25 Mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurenta spune:

cel mai bine e sa fc analize a imunitatii ......asa stii ce trebuie sai administrezi.....
eu iam fc si intradevar o are cam mica.......dar daca tot ne pregatim sa mergem la gradi vom lua atunci........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurenta spune:

aaaa eu si pediatra mea suntem total impotriva medicamentelor date fara un diagnostic bine pus.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aalina2003 spune:

Miutza_mica,
Din ce spui tu reiese ca a facut pneumonie cam 1 data/an (si a fost poate doar pneumonie interstitiala, sau bronsita).
Asta nu e foarte des,parearea mea este ca nu trebuie sa te impacientezi.
Hraneste-o cu fructe/legume proaspete, iesiti afara si..va creste si ca fi bine.
Repet: o data pe an nu inseamna des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb

Depinde despre ce produse pentru imunizare vorbim si depinde si de modul cum respectivul produs actioneaza asupra imunitatii.
Stii de ce acel Colostru a avut efect si altele nu?

_
Tratament Anti-Cancer - 24 Brevete Medicale Internationale


Mami de Geosse (30 Ianuarie 2012) *** Sofia (14 August 2008) *** Sebi (25 Mai 2004)


Da, stiu sau cred ca stiu. este colostrum de la vacute.
Mai babeste, determina organismul sa lupte nu lupta in locul lui. Corect?

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anapopescu04 spune:

Trebuie sa va spun ce am patit cu baietelul nostru, de 2 ani , poate experienta urata pe care am avut-o , va servi drept sfat pentru altcineva.
l-am dat la cresa. A venit iarna. A inceput sa faca febra. La inceput antitermicele erau suficiente. IN 6 luni a racit de 4 ori. Nu tusea, nu era apatic, manca bine. Singura problema era ca din nas ii curgea un lichid galben. in 6 luni, medicii de la: Grigore alexandrescu, policlinica Titan, si inca niste locuri unde l-am mai dus, i-au dat diferite antibiotice. Scenariul era acelasi: febra, in 3 zile nu ceda, hop la doctor, ne dadeau antibiotice, ii trecea, intr-o luna o luam de la capat.Tratamente imunitare naturiste, lua, manca fructe. Lua in greutate.
Am facut EXUDAT FERINGIAN. A IESIT CURAT.
Am facut EXUDAT NAZAL, A IESIT POZITIV LA PNEUMOCOC. CHIAR SI CU ANTIBIOGRAMA , nu au vrut sa ii dea antibioticul recomandat pe foaie. Pretextul a fost ca era prea puternic. in 8 luni,am ajuns cu el in criza la Babes , avea: PNEUMONIE ACUTA , SINUZITA SI OTITA ACUTA BILATERALA, LARINGITA. CANDIDOZA DE LA MEDICAMENTE. FLORA NAZALA ERA 0 SI COLAC PESTE PUPAZA A FACUT ENTEROCOLITA . IMUNITAR ERA LA PAMANT, FARA NICI UN SIMPTOM DECAT FEBRA 40.internat la Victor Babes, 52 de ore de convulsii si puseu febril de 39.8-40.5 la 4 ore.
ABIA DUPA MUUUULTE ANALIZE DE SANGE SI RADIOGRAFII AU VAZUT CA ARE PLAMANII PLINI. NU SI-AU EXPLICAT CUM NU A TUSIT NICI MACAR ODATA SI CUM S-A DEZVOLTAT NORMAL.
dupa 10 zile de c-clor intravenos copilul e perfect sanatos. numeni nu ne crede ca medicii au refuzat sa ii prescrie ce era pe antibiograma.
tot chinul ar fi putut fi evitat cu un exudat NAZAL SI FARINGIAN, complet, facut atunci cand a inceput sa ii curga din nas lichidul galbui si daca l-am fi vaccinat cu PREVENAR 13 , asa cum ne recomandase pediatra lui.
Nimeni nu ne-a zis. Acum stim. Curge nasul? exudat, antibiograma daca este cazul si tratament. norocul nostru ca nu a mai fost ...CAZUL, de atunci.
MARE GRIJA LA ACESTI COPII REZISTENTI, FARA SIMPTOME. NU VA BAZATI PE EXUDATUL FARINGIAN. PNEUMOCOCUL( CEL CARE DA: ROSU IN GAT, SINUZITE, OTITE, SI PNEUMONII) ESTE INTELIGENT:) . SE LOCALIZEAZA IN NAS SI NU SE EXTINDE IN GAT! SE PLIMBA IN PLAMANI, URECHI, OCHI.
NE-AM CHINUIT UN AN. SPER CA POVESTEA NOASTRA SA VA FIE DE FOLOS.

Mergi la inceput