intretinere (august) la o garsoniera

intretinere (august) la o garsoniera | Autor: Christel

Link direct la acest mesaj

Cat mai platiti la intretinere? S-a scumpit deja intretinerea?
Eu am avut garsoniera fara chirias(in august si septembrie), am facut cerere de scoatere de la intretinere pentru lunile astea 2, iar acum vad ca au afisat pentru luna august 110 roni, in conditiile in care in iulie a fost 61 roni, iar eu trebuia sa platesc din spusele administratorului doar 30% din valoarea totala, nelocuind nimeni acolo si august e doar tot luna de vara.
Cam ce sume mai platiti la intretinere la garsoniere, ca sa-mi fac o idee?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Christel,eu am vazut pt doua persoane in iulie 138 roni(sa zic ca era factura pe mai...dar ei au stat acolo)
hai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

La mine intretinerea pentru luna iulie a fost 61 roni(a locuit o persoana) iar acum aproape dublu cand nu a locuit nimeni? mi se pare o greseala si nu cred ca s-au modificat preturile asa repede.
Sper sa ma lamureasca administratorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

E cam mlut. Noi am platit in lunile de vara maxim 120 ron si suntem 3 persoane in apartament de 2 camere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Explicatia poate fi vreun fond de raparatii mai mare (gen reparat tevile din subsol, reparat terasa etc). Daca nu e asta, atunci trebuie justificata cumva diferenta, altfel intretinerea creste spectaculos doar in lunile de iarna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Christel spune:

Explicatia a fost ca au oprit 50 roni un fond de reparatii(mi-a zis ca se constituie fondul de reparatii in lunile de vara cand intretinerea este mai mica). Si totusi 60 roni intretinerea(nu mi-a luat in considerare cererea mea de scoatere de la intretinere pentru august pe motiv ca "a uitat", acum a zis ca ma trece in sept. cu zero, sper sa fie asa si sa nu uite iar.

Mergi la inceput