Timisoara Impreuna! (171) vanticel de primavara

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

La multi ani fericiti, Maria!

cu multa sanatate, bucurii si impliniri alaturi de cei dragi!

La multi ani, furiutzei roz, Luana!

sa fii sanatoasa, sa inveti bine, sa le aduci parintilor numai bucurii!

....petrecere minunata! si o zi pe masura!.....

Pup pe toate si mi-e tare dor de voi...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

LA MULTI ANI SARBATORITELOR DE AZI!...sa fiiti sanatoae si ferite..DD sa aiba grija de voi


SILVA cum e tatucul tau?
GETUT...DISPARUSI SI TU?

...la mine grupa mica bolnavioara... sanatate va doresc

va pup pe toate

mihi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

multumesc frumos, duamnelor
sa aveti parte si voi de multa bucurie mereu! si sa va fie copiii sanatosi!

pui de Ana, mult noroc in viata iti urez si stelele bune sa ti se astarna mereu la picioare! sa cresti mare, Luanuta draga!

azi am avut o zi nebuna la lucru dupa care ne-am delectat toti trei in oras, cu niste papanasi cu dulceata de visine, o bunaciuneeee.

intrebarea zilei venita de la Ale:
-mami, tu ce-ti doresti de ziua ta?!
m-am uitat in oglinda de la masina si i-am vazut mutrita curioasa care astepta raspuns:
-tu esti cadoul meu mami, pentru toata viata, zic io (un raspuns cam complicat pentru ea la o ora obosita tare..)
-nuuuu, ce-ti doresti tu cadou, asa...in cutie!!!

ieri am fost la dentist si cred ca (sigur, de fapt..) ma asteapta o lucrare frumusica care o sa ma usureze de ceva greutati de prin buzunare, tocma cand ziceam ca strang si eu pe iarna ceva macar dupa o sa pot sa ranjesc si eu ca asta de mai sus cu toate fasolele la vedere...uahhh.

v-am pupat, ma duc inapoi in cuibul meu, nu inainte de a va imbratisa pe toate!

- mami, vrei sa te fac fericire?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

Ia sa vada baba cine is trecute pe lista azi la sarbatoare....una bucata printesa.Nu o orice printesa ,sper ca stiti ca e roz.La multi ani printesa mica,sa iti dea Dumnezeu sanatate si sa ai drum lin in viata. Iar alor tai sanatate sa fie langa tine


Asssaaa urmatoareaaa dar nu ultimaUna bucata OAMA(femininul de la om)cu suflettt mare mare si buna ca pita calda.La multi ani Marius si tie iti urez sanatate si Dumnezeu sa te calauzeasca in toate.


Salutari gagice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Bine bine da' de baut nu da nime nimic ??!!

La multi ani scorpiutelor sa va dea Doamne Doamne sanatate, bucurii si tot ce va doriti, va tzuc cu drag.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vickip spune:

Desi cu intarziere vin si eu cu un "La Multi Ani!" pt Luana si Mariaa.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Dragele babei , va ia mandea cate una si apoi in grup si va tzuc tare si apasat cu drag si va ureaza tot binele din lume! Va multumesc pentru urari si sa dea Domnul sa fie asa cum spuneti voi!
Pupaceli la fetele dragile si sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Vicki draga, La multi ani cu sanatate si numa bucurii!

Fetele cochetele pe unde-mi umblati??!!

La mine o inceput sezonu cu doru de casa si ma abtin cu greu sa nu-mi bag picioru in tot si sa trag o fuga pana acasa.

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Viki, la multi ani fericiti! Sa ai parte de tot ce-ti doresti de la viata!

Silvana, zau ca nu stiu ce sa zic...grea treaba...voi cum sunteti?! tatal tau? Paul cum e?

Deiule, te pupa mama!

noi suntem in viteza, ca multi altii la 'ora' asta.
eu am inceput sa umblu pe la dintar, Ale e ok cu gradi ii place tare mult si se vede pe ea efectiv ca-i merge bine acolo si pentru asta sunt tare recunoscatoare! altfel e cum o stiti, spirit liber si vesel si spre deosebire de noi, ea abia asteapta sa vina iarna pentru ca iarna vine tortul ei

am fost luni sa aprindem lumanari pe la cei dragi care nu mai sunt. la mama a crescut o crizantema alba tare frumoasa care miroase incredibil , eu stiam ca nu miros crizantemele...nu trece zi sa nu ma gandesc la ea ca tare mi-e dor de ea.

altfel, am primit o revista cu plante de tot felul din Ungaria si am comandat cateva, abia astept sa le vad cum le merge.

va pux pe toate si va doresc wk fain, ca iaca, fuge timpul asta si e imediat wk!


- mami, vrei sa te fac fericire?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Maria, tata e dupa prima tura de chimio slabit, nervos pe tot si toate ... pe la mijlocu lunii asteia merge pentru a doua tura si, din cate am inteles, dupa a treia tura o sa-i repete testele sa vada daca is ceva modificari. Eu is intoarsa pentru ca nu stiu ce sa fac, as veni acasa dar, cunoscandu-l pe taica-miu, o sa interpreteze altfel venirea mea. Ce pot eu sa fac de aici e sa ma rog la cineva acolo sus ca o sa fie bine ...
Luni a fost o zi grea, e al patrulea an la rand cand nu am fost sa aprind o lumanare si sa duc un buchet de flori la mormantul bunicilor care au insemnat pentru mine atat ca nu pot spune in cuvinte.
Ca sa nu mai pun la socoteala ca se apropie sarbatorile ...

Va pup si va doresc zile senine cu soare in suflet

Mergi la inceput