Timisoara Impreuna! (171) vanticel de primavara

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Alex sa ai parte de tot ce e mai frumos in viata!
Sa-ti traiasca flacaul sanatos, Ana!

Maria, eu l-am dat pe Paul de la 6 ani si 7 luni la scoala si rau am facut. Bine, la noi au fost alte imprejurari, numa ce am venit aici si n-au vrut sa-l primesca inca un an la gradi, nu vrei sa sti cum a fost cu el nestiind o boaba engleza, cu mine la fel si cu Florin, singurul care stia limba, dar schimbu II la lucru ... plangeam si eu si Paul ca nu stiam cum sa facem temele, noroc cu dictionarul si computerul. Daca se poate, da-o de la 7,9 luni, are timp de scoala o viata intreaga.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

Mariaa daca ai ceva site sau numar de contact de la Salina imi lasi si mie te rog offline.Ca as avea mare nevoie. Daca imi permiti sa imi dau cu parerea eu te sfatuiesc sa o mai lasi pe Ale sa copilareasca inca un an

Si mai am o rugaminte.Imi recomandati va rog un gastroenteorolog.Am nevoie urgent!Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Deya, uite aici : http://salinadinoras.ro/ Ai acolo adresa, telefon, preturi. Este in Mehala, daca nu cunosti unde vine strada. Daca mai pot helpui cu ceva, stii unde-s. De gastro nu stiu sa zic...pe acolo n-am ajuns, Doamna Ajuta!
Pux!

Sunt foarte multumita de primele reactii (identice ca dupa o cura de Praid) - pofta de mancare, somn odihnitor, s-a oprit ca prin magie tusea magareasca si restul beneficiilor stiu ca le vom simti in timp - astea-s doar primele si cele mai rapide care apar.
Ba mai mult din ce am discutat cu cei de acolo, la salinele artificiale particulele de sare sunt 'sparte' de curentii de aer la dimensiuni sub 5 microni, dimensiuni care le permit sa patrunda pana in bronhii, ceea ce la o salina naturala e cumva la voia intamplarii chestia asta, particulele de sare nefiind sparte controlat se intampla sa fie si mai mari si atunci nu se maximizeaza efectele.
Mai avem de facut sedinte insa pana in cliap asta sunt absolut incantata de investitie.

Sper ca sunteti toate bine, sanatoase asa ca va urez un week-end relaxant!





- mami, vrei sa te fac fericire?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

Multumesc Mariuca.
Am rezolvat cu gastroacu cautau dermatolog ca negii nu se dau nicicum disparuti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

era sa nu mai gasesc subiectul...uof ce vremuri nebune traim...

Deiule, da' ce faci mama?? asa de tanara din medic in medici? mai baga cate o discoteca intre ei ca nu-mi place...pup si sa te faci bine!

Silvana, voi cum sunteti? Paul e la scoala acuma, da?

Ana banana...sa fiti sanatosi

Geta, mai existi? ne vedem maine la serbare

Noi am fost ieri la scoala 30 in vizita, a fost ziua portilor deschise si am zis sa profitam de ocazie sa vedem care-i atmosfera pe acolo. Am vizitat atelierul de pictura, bazinul de inot, sala de sport, clasele pline de copii - si tot zumzetul ala de copii mi-a amintit de zilele cand uitam de pachetul de mancare din ghiozdan de atata joaca in pauze.
Ale a fost delicioasa, ca de obicei, prin comentarii Am asistat la lectii deschise si s-o vedeti cum s-a imprietenit cu un baietel de clasa 3-a instant! S-a postat cu un brat pe dupa umarul lui si cu altul in sold si asa, in picioare, langa bietul copil, a asistat la lectia deschisa - era chiar un teatru de papusi tinut de copii.
A fost deliciul invatatoarei dar si a celorlalti copii care se invarteau in jurul ei ca la miere...mi-a crescut sufletul!

Maine avem serbarea de 8 martie, cu o zi inainte ca marti cica sa putem sa ne facem noi de cap...cine si-o face ca eu zau ca nu ma vad altundeva decat impreuna cu Ale si cu umflatu' meu de 8 martie :)

Altfel cred ca o sa mergem la bazin la inot, tot la 30, sa mai consumam putin din energie si sa mai rarim scufundarile facute saptamanal in vana din baie

Si tot altfel, va invit sa vizitati link-ul meu de la semnatura - e o joaca de-a mea, sper sa va placa si sa va relaxeze si pe voi. Mie una imi place mult joaca asta noua

Sper sa aveti o saptamana buna, cu vise implinite si cu bucurii pe masura!
Va pupam



Kidsmania - just for kids


- mami, vrei sa te fac fericire?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Doamnelor si domnisoarelor sa fiiti sanatoase sa va puteti bucura de minunile din viata voastra!

Mariuca fain...succes!

va pupacesc mihi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Ce mai faceti, dragelor?

Dani, cu intarziere un sincer La multi ani pentru Loriana!
Maria, da da, la scoala, clasa a IV-a!! Mult succes "la joaca"
Ana, un gand bun si sincere condoleante Imi place mult casa noua, e mareeee dar cel mai mult si mai mult imi place mosia lu' Alex ... super!
Mihi, ai tai gobobeti ce mai fac?

Noi suntem in parametrii, numaram zilele pana in iunie
Va pup si sa auzim de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

N-am timp nici sa respir... nebunie maxima,poate odata sa am vreme sa pove pe larg ce e pe la noi. Pusi la toit, multumesc de urari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvana75

Ce mai faceti, dragelor?

Dani, cu intarziere un sincer La multi ani pentru Loriana!
Maria, da da, la scoala, clasa a IV-a!! Mult succes "la joaca"
Ana, un gand bun si sincere condoleante Imi place mult casa noua, e mareeee dar cel mai mult si mai mult imi place mosia lu' Alex ... super!
Mihi, ai tai gobobeti ce mai fac?

Noi suntem in parametrii, numaram zilele pana in iunie
Va pup si sa auzim de bine

Silvana si Paul


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Poze cu noi
blog DC, Timisoara impreuna


"Life is not about waiting for the storms to pass ... it's about learning how to dance in the rain."




Silvana.....sa sti ca parohia lui Alex este cea mai mare....Luana pe la el pe proprietate isi cam face veacul....nu scapa de ea asa usor!
Multumesc de condoleante!

Mergi la inceput