Timisoara Impreuna! (171) vanticel de primavara

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:



Dana, am primit legatura...

continui eu, dupa care dau legatura mai departe...

Ma gandesc la 2010 ca la anul in care am invatat poate cele mai multe lectii. A fost anul in care prin proba focului a fost testata adevarata valoare. A fost anul in care am invatat ca si atunci cand cazi te poti ridica si poti continua cu fruntea sus. Am invatat ca atunci cand i-a redat orbului vederea, Isus nu i-a deschis pur si simplu ochii, ci mai intai i-a pus tina pe ei.
Imi numar binecuvantarile si nu sunt putine. Ii numar pe cei pe care ii iubesc si nu-s putini. Ii numar pe cei care imi sunt alaturi si nu-s multi, da-s de calitate. Fie ei aproape sau mai departe.
2010 e anul in care m-am cunoscut mai mult decat in oricare alt an.
A fost anul in care am crescut enorm si la sfarsitul caruia ma uit in oglinda si zambesc. Fiindca distanta intre ceea ce eram anul trecut si ceea ce sunt astazi este ravasitoare. Nu stiu cat se vede in exterior, nici nu ma intereseaza foarte tare, insa in interior se vede. Si e bine
Pentru anul care vine imi doresc liniste in suflet, raspunsuri la intrebari, usi deschise si Oameni langa mine. Imi doresc sa primesc doar ceea ce imi lipseste cu adevarat.
Nu vreau sa fac risipa de oameni, de sentimente, de lucruri, de vise, de impliniri. Nu imi doresc nici mai mult, nici mai putin.
Si mai vreau sanatate...pentru mine, pentru familie, pentru toti oamenii...
Si multa putere sa termin ce am inceput cu multa sarguinta in 2010!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

hy girls, preiau legatura :)

Deiule, a venit mosul cu sacul de daruri :)
Am avut un Craciun minunat, am venit in zori acasa de la colindat si am strans in poze clipe vesele langa oameni tare dragi iar Ale a cules zambete de peste tot, este un copil minunat!

Am avut si serbarea si ne-am umplut inima de bucurie si de mandrie pentru puiuta noastra! S-o tina Dumnezeu la fel de determinata si de hotarata in tot ce face si pe viitor!

As mania pe Dumnezeu sa nu recunosc ca pentru noi 2010 a fost un an expcetional. Foarte incarcat, foarte greu, foarte alambicat, cu multe lectii si cu multe hopuri dar si cu realizarea unor 'plusuri'(ca tot e la moda termenul) la care am muncit si visat tare mult.

Pentru anul care vine mi-as dori sa fim sanatosi, sa avem mai mult timp pentru noi si sa fie un an mai bun si mai bland cu toti cei dragi!

Va imbratisam cu drag si va pupam!




- mami, vrei sa te fac fericire?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

No , va saluta mandea , pe ultima suta de metrii...mai imbatranim olecuta...Vaz ca e clipa bilanturilor pe aici...si chiar daca am fost aproape absenta din zona , am trecut frecvent si v-am cautat si v-am citit....
Io una sper ca tot ce va doriti sa se implineasca si sa treceti in 2011 cu capul sus si pieptul inainte , cu optimism si veselie...cele rele sa se spele , cele bune sa se adune.
Bilantul nostru?! S-au cernut si la noi , multe...s-au mai stabilizat altele si per total 2010 a fost un an in echilibru al celor bune si al celor nebune....Sperante pentru anul care vine?Multe! Vise si dorinte?Extrem de multe! Plecam cu teluri si tinte bine stabilite mai departe...majoritatea lor cu credinta si promisiunea ca se vor realiza...Ce lasam in 2010?Destule....si iau dupa mine numai bucurii....restul sa ramana amintire....
Va doresc un an nou cu impliniri si realizari asa cum le visati si le doriti...sa va vedeti visele realitate...sa fiti sanatosi si sanatoasa si toti cei dragi voua asemeni...Va imbratisez cu mare drag pe toate si va tzuc maxim! Petrecere frumoasa!
La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Hmm ... 2010?! Un an cu incercari si gust amar.

Ce-mi doresc in 2011?! Sanatate mie si familiei mele, mai ales tatalui meu care trece printr-o perioada grea, putere si intelepciune sa le putem duce asa cum le randuieste Doamne Doamne.

Va pup cu drag
La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

La multi ani 2011!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Tot io

www.youtube.com/watch?v=dy2nBvtkgyE" target="_blank">Piesa am auzit-o pe un post de radio american, abia azi am descoperit ca is romani

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

La multi ani!!!!
Sa dea dumnezeu ca in noul an sa vi se implineasca toate dorintele si visele sa fiti sanatoase , zambitoare, vesele si fericite.
Va pup pe toate

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

La multi ani pentru noul an!
La multi ani si multa sanatate, sa aveti mereu soare in suflet si sa va ocoleasca necazurile! Sa fie un an nou mai bun, cu muuulte reusite si cu muuuulte bucurii!
Si la multi ani de Sfantul Ion celor cu numele asta!

Dau un tort cu frisca, o cafea si o sampanie pentru zana mea mica si scumpa, Ioana-Alexandra! Sa ne fie sanatoasa si cu mult noroc in viata!

Weekend fain sa aveti gagix!


- mami, vrei sa te fac fericire?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Mai dragelor da frumos ati mai asternut pe acia fulgi din sufletele voastre...de 2010 cine-si mai aminteste...ca mi-o fost greu sa-mi amintesc mai acu o saptamana...sau doua?...ca intr-o miercuri trebuia sa merg la dentist si nu joi...ca pe Arpi trebuia sa-l duc la 12 la MAC la ziua unei colege si nu la 18...nasterea Rebekai a fost punctul culminant dar si aia a fost demuuult...parca e cu noi de cand e lumea...

pt 2011 va urez :

UN AN MAI BUN...MAI SANATOS...MAI LIN SI MAI LINISTIT...IAR TREPIDATIILE PE CARE O SA LE MAI AVETI SA FIE NUMAI DE BUCURIE...DD CU VOI IN ORICE CLIPA SA FIE!

Mariuka sa-ti traiasca Ionelul mic si sa te imbucure toata viata ta!

DJ SILVA...si tie iti urez de pe acu sa-ti traiasca SPIDERMENUL...sa te imbucure toata viata ta sa fie mangaierea ta atunci cand ti-o fi mai greu!

mihi va pupa si predau mai departe legatura...

va pup pe toate

mihi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

LA MULTI ANI, PAUL!!!
Pui de Silvana, sa ai parte de mult noroc in viata si de drum lin si frumos catre visele tale!
Silvana, te imbratisez cu drag! Sa-ti fie sanatos feciorul si sa-ti aduca multe bucurii si de acum inainte Iar tie multa sanatate sa-l vezi mare, la casa lui!!!

Mihi, ce aer proaspat ai adus in bataturaaa... mare figura esti
N-o vad pe Rozalinda pe lista insa daca nu ma lasa hardul e de-odata cu Getutu' si cu Ale a mea, asa-i?!

Despre cum va descurcati...huuuh..nici nu-mi pot imagina...eu sunt la un pas (ma rog, mai multi practic) sa schimb job-ul sa pot sa fiu mai mult alaturi de Ale si e doar una...Multa putere si multa sanatate iti doresc iubita

O saptamana faina tuturor!





- mami, vrei sa te fac fericire?!

Mergi la inceput