Refacerea dupa o nastere prin cezariana

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabitzza_86 spune:

din cate am inteles este foarte important sa faci miscare sa nu stai numai la pat,cica ajuta foarte mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coana_andreea spune:

Buna fetelor, eu am strabism si nu pot naste natural si am niste intrebari privitor la ce se intampla dupa nasterea prin cezariana:
1. poti alapta copilul imediat chiar daca ti se dau calmante?
2. se satura cu ceea ce primeste de la san sau i se da si supliment?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daniela_F_79 spune:

Eu nu am putut alapta imediat. Am avut lapte abia a 3-a zi dupa cezariana si nici atunci nu a fost suficient. Pana mi s-a instalat mie complet lactatia bebe a primit lapte praf si nu a fos nicio problema. Alaptez si acum, la 6 luni jumatate de la nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicolettaH spune:

Pe mine m-a ajutat mult o centura pentru sustinere.imi strangea burtica si astfel durerile s-au transformat intr-un mic discomfort.La fel m-a ajutat si perna pt alaptat pt ca nu reuseam sa tin bebele in brate ;)
Mult noroc si nastere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Ei, conteaza mult si starea de spirit zic eu. Exemplul meu, acelasi corp, 4 cezariene in 8 ani.

La prima, total neasteptata, am stat in spital 5 zile si la inca 5 zile dupa abia mergeam.

La a doua, unde desi am incercat natural, stiam ca am sanse sa nasc prin ceza, m-am pregatit mental, asa ca am stat in spital doar 4 zile, dar deja cand am plecat acasa eram foarte mobila.

La a treia, am plecat din spital dupa 48 de ore, refacere rapida, la 6 zile eram la cumparaturi pentru zilele de nastere ale celorlalti doi copii.

La a patra, am plecat din spital a doua zi dupa ce am nascut, in ziua a patra mergeam sa caut casa, ca trebuia sa ne mutam.

Deci, acelasi corp, mai batran cu 8 ani, dar cu o stare de spirit mai buna si decizia de a nu sta in pat bocind si lamentandu-ma.

Mergi la inceput