scurgeri maronii- caramizii zilnice

scurgeri maronii- caramizii zilnice | Autor: kmy_black

Link direct la acest mesaj

sunt in panica totala! incerc d emult timp sa aflu un raspuns concret la situatia prin care trec dar nu gasecs si nici medicii nu m-au lamurit
am fost diagnosticata cu placenta praevia d ela 10 sapt , pana la aceatsa data avnad in schimb zone de decolare!initial mi s-a spus ca scurgerile se datoreaza faptului kmplacenta apas ape col,! am ajuns de 2 ori la maternitate si nu mai stiu de ate ori la medicul meu ginecolog si fiecare imi spune ca este bine dar nu ma lamureste nimeni cat dureaza aceste scurgeri, daca ma tin asha pana se ridica placenta sau mai poate fi si alta cauza! sper din tot sufletul k ma poate ajuta cineva cu vreo informatie , k eu una, recunosc ca sunt mai bogata cu niste fire de par alb, castigat in ultima luna datorate acestorscurgeri!mentionez k suntacas ain medical si efort nu fac altceva decat ma ridic din pat , fac catica pasi pana la primul scan pe care ma sez si cam atat! nu ridic nimic, sau alte lucruri care necesita efort!

kmy

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

daca intr-adevar placenta are zone de decolare si mai este si foarte jos inserata (placenta praevia nu exista ca diagnostic pur inainte de 28saptamani) sunt motive ca acele scurgeri sa tot apara. nu exista motiv de ingrijorare atata timp cat sunt maronii la culoare (nu semnifica sange proaspat). lipsa oricarui efort o sa te ajute. lucrurile se pot imbunatati pe masura ce placenta se ridica.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

ms mult de raspuns, problema este ca culoare incepe sa devina din ce inc e mai rosie, k la inceput de ciclu mesntrual , k sa spuna asha, din acest motiv si panica mea!

kmy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

numai medicul tau poate spune care este gradul de risc.
zonele de decolare ale placentei genereaza sangerari - de aici sangele mai rosu - practic placenta este dezlipita in anumite locuri. ele se pot reface de la sine.
presupun ca ai un tratament de sustinere al sarcinii. urmeaza-l si tine legatura permanent cu medicul.
succes,

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

da, iau patile pt sustinerea sarcinii: 5 utrogestan pe zi+3 no spa!!!
maine merg sa imi prelungesc medicalul si implicit la control, sa vedem atunci ce imi va spune! ms inca odat

kmy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

la fel am avut si eu, placenta jos inserata, am avut scurgeri in doua randuri. Prima data pe la 12 s, au tinut vreo 7-8 zile, apoi pe la 15 s, au durat mai putin 3-4 zile.
E foarte stresant stiu, numai la dezastre ma gandeam si uite ca am o fetita sanatoasa

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
blog

am hainute la bazar


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

ma bucur enorm pttine, problema este ca aceste scurgeri au intrat deja in a 3 sapt consecutiva!
de aici si panica mea!

kmy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

au inceput la sapt a 10-a sia cum mai avem putin si o incheiem pe a 13-a!

kmy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crislex spune:

Stai linistita in continuare si nu fa efort fizic. Daca nu ai mancarimi inseamna ca nu este infectie. Daca suspectezi ceva de genul asta, atunci ar fi bine sa faci un ex. de lama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

mi-am facut sapt trecuta si mi-a trecut pe fisa vaginita, mi-a prescris 2 ovule de lomexin de 600mg, la 3 zile
adevarul k scurgerile au devenit mai caramizii dupa aceste ovule, medicul spune k nu are nici o treaba, deci cine mai intelege ceva k eu una is in ceata total!

kmy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crislex spune:

Da e stresant...Sa bei ceaiuri de musetel sau galbenele ca astea nu au ce sa iti faca.
vezi un pic si site-ul asta cu tratamente naturiste.
Multa sanatate
www.tratamentnaturist.ro/vaginita-cu-trichomonas-vaginalis.html" target="_blank">http://www.tratamentnaturist.ro/vaginita-cu-trichomonas-vaginalis.html

Mergi la inceput