Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Paranormal, zodiacuri, prezicatori si mistice

copii indigo si copii de cristal

(3 voturi)    Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

maria58
maria58
nou venit

United Kingdom
watford uk

36 Mesaje
1 Prieten(i)

Trimis la - 03/10/2010 :  01:30:53 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui maria58 Adauga semn de carte la mesaj  Reply with Quote

copii indigo si copii de cristal

de multa vreme ma preocupa un subiect care cred ca merita dezbatut si pe acest forum:este vorba despre nastera cam de prin anul 1968 intr-un numar relativ mic,ca mai apoi prin anul 1977 sa se nasca un numar tot mai mare a unor copii special ...
copii indigo!Li se spune copii indigo deoarece aura lor energetica este dominant de culoare indigo!Acum incepind cu anul 1998 se spune ca 90%DINTRE COPII SUNT COPII INDIGO SI DE CRISTAL!Asistam la o noua evolutie a rasei umane dar pina atunci pentru mamicile care au copii indigo sau de cristal este bine sa se informeze cum trebuie crescuti si educati acesti copii pentru ca nu numai tratamentul medical este optim pentru copii indigo ci o schimbare de atitudine a celor care ii au in ingrijire:pareinti bunici educatori!Cum cei mai multi dintre copii indigo sunt asa zisii copii problema sau copii diagnosticati cu autism sau SAD modul lor de abordare si de educare este diferit iar cercetatorii spun ca si ADN ul lor este diferit de ADN-ul oamenilor obisnuiti!ATI CITIT SUBIECTUL :CARE ESTE ABORDAREA VOASTRA?
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - doruletz on 03/10/2010 09:58:48
DanaAlex
DanaAlex
membru matur

Donator Bazar, Caseta cu bijuterii
 Romania
1892 Mesaje
15 Prieten(i)
Trimis la: - 03/10/2010 :  08:05:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiDanaAlex Adauga semn de carte la raspuns Trimite DanaAlex un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui maria58

de multa vreme ma preocupa un subiect care cred ca merita dezbatut si pe acest forum:este vorba despre nastera cam de prin anul 1968 intr-un numar relativ mic,ca mai apoi prin anul 1977 sa se nasca un numar tot mai mare a unor copii special ...
copii indigo!Li se spune copii indigo deoarece aura lor energetica este dominant de culoare indigo!Acum incepind cu anul 1998 se spune ca 90%DINTRE COPII SUNT COPII INDIGO SI DE CRISTAL!Asistam la o noua evolutie a rasei umane dar pina atunci pentru mamicile care au copii indigo sau de cristal este bine sa se informeze cum trebuie crescuti si educati acesti copii pentru ca nu numai tratamentul medical este optim pentru copii indigo ci o schimbare de atitudine a celor care ii au in ingrijire:pareinti bunici educatori!Cum cei mai multi dintre copii indigo sunt asa zisii copii problema sau copii diagnosticati cu autism sau SAD modul lor de abordare si de educare este diferit iar cercetatorii spun ca si ADN ul lor este diferit de ADN-ul oamenilor obisnuiti!ATI CITIT SUBIECTUL :CARE ESTE ABORDAREA VOASTRA?

m-ai facut curioasa shi am dat cautare pe ggogle, apoi am citit aici: http://www.cristal-life.ro/articles.php?id=38
depinde, eu am perceput altfel, decat ai explicat tu...adik am citit altceva ...interesant oricum!
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

Laura25
Lasa-ma sa moderez!

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, piatra-neamtNEAMT
13160 Mesaje
43 Prieten(i)
Trimis la: - 03/10/2010 :  10:12:41 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156942
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=153264

Si tu poti intinde o mana - Actiunea 3 sate
Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
maria58
maria58
nou venit

United Kingdom, watford uk
36 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 03/10/2010 :  12:54:01 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimaria58 Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
imi cer scuze ,nu am stiut ca a mai fost postat un astfel de subiect ,m-am gindit doar la mamicile care au copii diagnosticati cu SAD ,CU AUTISM si la mamicile care desi se straduiesc se informeaza li se pare ca nu reusesc sa intre pe aceeasi lungime de unda cu copiii lor!Scuze b.nica !Toata admiratia si toata dragostea pentru mamicile de pe acest forum pentru dorinta lor de a fi cele mai bune mamici,pentru efortul facut de a se informa de se sprijini una pe cealalta,de a invat,a din experienta altora si chiar si din greselile altora!Va iubesc pentru dragostea voastra fata de copii eu fiind o bunica si regretind ca atunci cind eram tinara mamica nu am avut aceasta posibilitate!FELICITARI PENTRU IDEEA AVUTA DE DETINATORII ACESTUI SITE SI PENTRU EFORTUL DEPUS!Dana ai dreptate depinde pe ce site citesi,cert este ca ceva adevar exista pentru ca se preocupa de acest fenomen cercetatori americani ,japonezi,chinezi,oricum pshiologii recunosc un astfel de fenomen ca fiind real!

columbiana
.

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator Maria Rubi
 Burkina Faso (Upper Volta), lala land
5146 Mesaje
19 Prieten(i)
Trimis la: - 10/10/2010 :  06:32:54 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite columbiana un Mesaj Privat  Reply with Quote

uof, iar ati inceput;
va rog sa nu mai alaturati cristale si indigouri copiilor cu autism,
ii jigniti doar pe parintii respectivi;

astea sunt povesti de imbalasamat suflete de parinti ce fug de realitate, sincer mi-e greu sa inteleg cum o minte rationala se lasa antrenata in basme de gen.

Grow Up People

Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

columbiana
.

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator Maria Rubi
 Burkina Faso (Upper Volta), lala land
5146 Mesaje
19 Prieten(i)
Trimis la: - 10/10/2010 :  06:38:40 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite columbiana un Mesaj Privat  Reply with Quote

a mai fost si aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=125941

din cind in cind revine povestea:((

Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com