pampersi ieftini ????

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandradia spune:

Citat:
citat din mesajul lui marriana

Ajutati-ma va rog, cu un raspuns : de unde cumparati pampersi mai ieftini ? Al meu fecior, dupa ce a facut la toaleta aproape toata vara, acum nu mai vrea si pace.
Asa ca, sunt obligata sa-i pun pampersi. Am inceput sa consum mai multi pampersi pe zi acum, cand e mare, decat cand era mic. Am ajuns si la 4-5 / zi .



buna, am vazut promotie la farmaciile belladonna cu 0.7ron/bucata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Pillo, in jur de 70 bani daca iei pachet mare (dar masura 4, tie probabil iti trebuie mai mari). Am luat de la un magazin din cartierul Militari, langa piata Veteranilor.

Mai sunt marcile proprii ale unor magazine (Carrefour, Kaufland si, parca, Plus) dar am inteles ca nu sunt prea bune.

Daca vrei neaparat Pampers cauta pachetele portocalii, sunt mai ieftine. Sigur au la Cora din Sun Plaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Si, daca vrei multe amanunte:

http://criticomamica.blogspot.com/2010/10/pampers-versus-restul-lumii-partea-i.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

buna
te referi strict la marca pampers sau la scutece de unica folosinta in general ?
pentru pampers urmareste cataloagele supermarketurilor sau pe site-urile lor, si cumperi mai multe pachete atunci cand au promotii; in general fereste-te sa cumperi din farmacii, au adaosuri comerciale de-a dreptul nesimtite...

ca idee, cel mai avantajos pret/buc la pampers iese daca () cumperi cutie din aceea mare, cu peste 100 buc, ajungi sub/aprox 1 ron/scutec

daca nu tii neaparat la marca pampers, poti alege happy, sunt mai ieftine si destul de bunicele

bune sunt si huggies

am vazut acum la tv reclama la pufies, nu stiu cat de bune sunt si cat costa, poate foloseste alta mamica si-ti da mai multe detalii

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)


Pufies am folosit noi si imi pare rau ca nu erau cand era Daria mica. Au fost excelenti! Am luat cu 1 leu/bucata, din centru de la noi, baxul de 58 de bucati a fost 58 de lei. In Carrefour, e 65 de lei. Cel de 38 de bucati e 38 de lei. La Pufies, cel mai mare numar este 5. Dupa mine, este echivalentul nr. 6 Pampers.

Bune sunt si Nino, parca.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

NOU - colectia de martie!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

M-ati derutat cu raspunsurile voastre. :)

Subiectul e vechi.

Citat:
marriana a deschis subiectul la - 30/09/2010 : 13:23:21


Blogul meu - de la noi, pentru ei!

NOU - colectia de martie!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput