pampersi ieftini ????

pampersi ieftini ???? | Autor: marriana

Link direct la acest mesaj

Ajutati-ma va rog, cu un raspuns : de unde cumparati pampersi mai ieftini ? Al meu fecior, dupa ce a facut la toaleta aproape toata vara, acum nu mai vrea si pace.
Asa ca, sunt obligata sa-i pun pampersi. Am inceput sa consum mai multi pampersi pe zi acum, cand e mare, decat cand era mic. Am ajuns si la 4-5 / zi .

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

buna
te referi strict la marca pampers sau la scutece de unica folosinta in general ?
pentru pampers urmareste cataloagele supermarketurilor sau pe site-urile lor, si cumperi mai multe pachete atunci cand au promotii; in general fereste-te sa cumperi din farmacii, au adaosuri comerciale de-a dreptul nesimtite...

ca idee, cel mai avantajos pret/buc la pampers iese daca () cumperi cutie din aceea mare, cu peste 100 buc, ajungi sub/aprox 1 ron/scutec

daca nu tii neaparat la marca pampers, poti alege happy, sunt mai ieftine si destul de bunicele

bune sunt si huggies

am vazut acum la tv reclama la pufies, nu stiu cat de bune sunt si cat costa, poate foloseste alta mamica si-ti da mai multe detalii

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Happy sunt OK, pret acceptabil si calitate buna. Nu am incercat Puffies inca, dar am vazut ca nu sunt scumpi, erau la oferta la Auchan saptamana trecuta, dar nu mai stiu pretul (ca nu m-a interesat, eu inca nu am nevoie de scutece).
Iti urez sa scapati cat mai repede de scutece!

Claudia 33+ si Nicholas (25.11.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

marriana, hai sa lasam un pic problema pampersilor

cati ani are baietelul tau ? a inceput cresa, gradi, ai angajat recent bona ?
crezi ca a existat ceva, un eveniment sau o intamplare, care l-a determinat pe baietel sa refuze sa faca la toaleta si sa se intoarca la pampers ?
ai discutat cu pediatrul, sa-ti dea trimitere pentru sumar de urina si urocultura, ca sa elimini ipoteza unei infectii urinare ?

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Eu am luat dintr-astia: http://www.scutecesmile.ro/produse/ Suni la telefonul mobil de pe site si iti aduce acasa.


CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Aceeasi calitate ca si Pampers, dar pret putin mai mic sunt Pufies. Miros placut, benzi elastice, desene f. multe si tare dragute, grad de absorbtie OK. Se gasesc in Kaufland si in Carrefour.

Daca nu te deranjeaza grosimea, incearca Wickies, marca proprie Kaufland. Ieri un bax mare (peste 50 de bucati), marimea 5 (12-25 kg, parca) era sub 40 de lei.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Eu yi cumpar pampersi fetitei mele de la mommy un bax de 46 de bucati numarul 6 costa 33Ron mie mi se pare acceptabil si sunt buni ca pret si calitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

alina_satena de unde cumperi mommy?

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://b2.lilypie.com/GcAYp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

eu syau la liceul Bolintineanu si yi cumpar de la prima statie de langa mine,de la Sebastian.daca vrei putem vorbi mai multe pe messenger sau imi dai un Pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Eu iau Wickies de la Kaufland, pachete albastre. Sunt bunis si ieftini.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI



Se zice ca doua lucruri sunt infinite pe lumea asta: universul si prostia umana. În privinta universului, eu înca mai am unele îndoieli. (A.Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marriana spune:

va multumesc mult pt raspunsuri. mi-ati dat idei..

Mergi la inceput