cum se comporta ei acasa cand inseala?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Cand mai spune ca merge la rude spune-i ca vrei sa mergi si tu. Aranjezi cu mama/sora/vecina/prietena sa-i ia pe copii cand el merge si gata.
Zici ca vrei sa te relaxezi.

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui teodora77
Dar acum e altfel ...il simt fericit, schimbat si mai tolerant cu copii si cu celelalte persoane din jur.


Este o problema din punctul meu de vedere. Cum de pana acum nu a fost astfel? Constati ca acest om poate fi fericit, tolerant...insa abia acum. E o problema care trebuia observata pana acum. Si vazut de ce?

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora77 spune:

acum are o anumita stralucirea ochilor , o duiosie in gestica , veselii bruste ,canta in surdina melodii,de parca ar fi indragostit; mie imi pare schimbat fata de acum 1 an sa zic asa cand imi parea mai plictisit , uneori nervos . de ce nu merg cu el can pleaca in diferite locuri? pt ca ori pleaca in momente in care nu pot lasa copii cu nimeni (uneori mai vine soacra mea pt cateva zile pe luna), parca ar fi o coincidenta, sau pleaca direct de la munca , ma anunta ca vine mai tarziu si ca nu mai trece pe acasa. De exemplu sambetele cand sunt si eu acasa toata ziua pleaca o jumatate de zi , ba ca l-a rugat cineva ceva , ba ca are de luat ceva . Parintii nu ne pot ajuta pt ca traiesc in alte localitati.Viata intima exista insa si asta ma mira cel mai mult vis-a-vis de comportamentul lui. E cu mine si nu e cu mine ceva de genul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanamatei spune:

Mi se pare ca nu tre sa te ingrijoreze cum se poarta cu tine acum, ci mai degraba schimbarea activitatilor lui zilnice.Mi se pare ciudata faza cu telefonul si iesitul de cateva ori pe sapt din casa si lipsa cam 1 ora.E posibil sa fie numai la inceputul unei relatii, in faza aia de tatonare,mai ales daca zici ca a mai avut o scapare.
Stiu eu pe cineva care insela #536; isi dadea telefonul pe silent cand astepta un sms ceva, si-a schimbat parfumul si avea mai mare grija la cum arata, sa nu fie niciodata neglijent, desi inainte de aventura aia mica nu era asa grijuliu,si-a mai schimbat un pic si gusturile in materie de muzica/filme etc, cam de 2 ori pe saptamana isi facea program fara prietena oficiala, la inceput cateva ore cand aceasta avea alta treaba/program ca sa nu bata la ochi.prostioare din astea...eu zic sa mai cercetezi.oricum, e posibil sa fie numai la inceput si ar fi bine sa nu faci tamtam prea mare si sa il atragi inapoi la tine.nu cred ca vrea sa renunte cu adevarat la familia lui, doar se joaca putin cu sentimentele oamenilor, ale tale, ale lui si ale victimei respective.
succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANAR spune:

Ce ne mai place sa ne 'ascundem dupa degetul bagat in ....' !
Ca tot se poarta, hai sa facem un exercitiu de sinceritate...

-Sotul meu m-a inselat. Si ca sa rapund la subiect, da: devenise cumva altfel. Vesel, exuberant, energic, meloman, melancolic dar distant cu mine. . Probabil indragostit.
Fara spovedanii, n-a admis niciodata desi era evident.
Pai daca am vocatie de Christ ma buuucur pentru fericirea ce l-a lovit! Mai ales daca sunt convinsa ca nu datorita mie pluteste in al 9-lea cer.
Dar daca n-am? Ce fac atunci? Ce sa faca o femeie in aceeasi situatie?


-M-am indragostit pe neasteptate de un barbat. Mi-a luat ceva sa admit asta, m-a luat pe nepregatite. Stiti ce simt sa fac, imediat ce am inteles ce mi se intampla ?
Sa ma duc sa-i dau sotului vestea asta minunata...ca m-am indragostit!!! Cum banuiesc eu ca n-ar aprecia, n-as face-o...dar simt nevoia sa impartasesc cu el chestia asta.
Ce sa-i pretind ? Binecuvantare?


"Dar ce e iadul? Ce e raiul? Cu siguranta ca totul e inauntru. In casele noastre. Poti gasi iad si rai in fiecare odaie. In spatele fiecarei usi. Sub fiecare patura dubla. Asa este. Un strop de rautate! Si oamenii sunt unul pentru altul iadul. Un strop de indurare si oamenii gasesc unul in celalalt raiul.
Am zis un strop de indurare si generozitate n-am zis iubire: nu prea cred in iubirea universala. Iubirea tuturor pentru toti – poate ca ar trebui sa lasam asta in seama lui Isus. Iubirea e cu totul altceva. Nu are nimic de a face cu generozitatea, cu indurarea. Dimpotriva. Iubirea este un amestec ciudat de contrarii, o imbinare de egoism extrem si daruire deplina. Un paradox! “ Amos Oz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

nu am trecut si sper sa nu trec vre-o data prin asa ceva, insa am o sora care a divortat de un primult sot pt care casnicia reprezenta doar o hartie si nimic mai mult, o pozitie sociala castigata care, in timp, i-ar fi adus ceva favoruri. s-au despartit de ceva timp tocmai pt ca era inselata. i-a prins telefonul cu apeluri din ambele parti, sms-uri, poze pe tel, mailuri. totul avea o explicatie la el, vorba celebrului garcea "exista o explicatie". nu recunostea nimic niciodata, totul era doar aberatiile si inchipuirile ei etc. el avea f mare grija sa ii povesteasca cum arata si cum trebuie sa fie o femeie ideala pt el (nu ca ea), iar cand era vb de sex primea mereu acelasi vesnic repros "nu o sa ma poti implini/satisface niciodata cu adevarat" pt ca nu faci sex total!!!! avea un serv cu un program lejer, era greu sa-l controlezi si sa te bazezi ca este in acel loc in care pretindea, era "acoperit" din toate partile. mereu aranjat, dichisit, isi facea toate micile placeri fara sa intereseze de celalalt. cheltuia pana la ultimul banut numai in interes propriu, niciodara nu vedea un ban din salariu, ba mai mult manca si din munca ei. pana la urma l-a "agatat" sub identitate falsa pe mali, el bineinteles a cazut in capcana din prima (dornic fiind de noi cuceriri nu refuza absolut nimic), au avut o comunicare lunga si siropoasa in acest fel prin mailuri, el se confesa ce nefericit este in casnicie etc si ii cerea disperat sa se intalneasca. cand l-a pus fata in fata cu mailurile nu a recunoscut nimic, nici macar cand i-a explicat ca ea era femeia careia ii scria si pe care o pistona sa se intalneasca cu el... nu intelegea ce l-a lovit! nu ii venea sa creada in ce capcana a cazut. nici acum nu recunoaste, zici ca l-a lovit un bolovan in cap!!!

Mirela cu Rares-Mihai (19 aug 2006) si Rebeca-Maria (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

am uitat sa prezize ca in toata aceasta perioada in care el era incantat de alte femei, era exprem de irascibil, nici noptile nu dormea bine, se trezea noaptea si fuma, dimineatza f devreme fuma continuu, vb exprem de urat, jignitor si umilitor cu toata familia, nu numai cu ea. cand i se cereau explicatii pt comportamentul lui se inchidea in sine, niciodata nu isi cerea iertare sau ca ii pare rau, dadea vina pe ceilalti ca l-au provocat si nu mai recunostea nimic din ce a zis, zicea ca asa este el, ca daca nu ne convine este treaba noastra, ca el nu se schimba dupa cum vrem noi.

Mirela cu Rares-Mihai (19 aug 2006) si Rebeca-Maria (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui teodora77

acum are o anumita stralucirea ochilor , o duiosie in gestica , veselii bruste ,canta in surdina melodii,de parca ar fi indragostit; mie imi pare schimbat fata de acum 1 an sa zic asa cand imi parea mai plictisit , uneori nervos . de ce nu merg cu el can pleaca in diferite locuri? pt ca ori pleaca in momente in care nu pot lasa copii cu nimeni (uneori mai vine soacra mea pt cateva zile pe luna), parca ar fi o coincidenta, sau pleaca direct de la munca , ma anunta ca vine mai tarziu si ca nu mai trece pe acasa. De exemplu sambetele cand sunt si eu acasa toata ziua pleaca o jumatate de zi , ba ca l-a rugat cineva ceva , ba ca are de luat ceva . Parintii nu ne pot ajuta pt ca traiesc in alte localitati.Viata intima exista insa si asta ma mira cel mai mult vis-a-vis de comportamentul lui. E cu mine si nu e cu mine ceva de genul asta.

Regret ,dar dupa simptome pare sa aiba o susta,daca gresesc e exceptia care confirma regula.
Imi pare rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Mirela, cunosc si eu genul de tip din povestea ta, am avut o prietena cu un asemenea sot. Sa-l fi prins cu amanta in pat si tot venea cu: 'exista o explicatie'.
Cum si-a dat seama prietena mea ca e inselata: prezervativele din noptiera dispareau considerabil dar cu ea nu facea dragoste decat rar...vesel, aiurit, brusc preocupat de felul cum arata, uneori stresat si agitat din senin (cand nu ii ieseau planurile sa se intalneasca cu amanta), mereu cu telefonul dupa el pe care il verifica de enspe mii de ori chiar si la baie sau cand se odihnea la tv...si multe altele cu care se dadea singur de gol. Barbatii sunt usor de prins cand insala. Iti dai seama imediat cand vor sa impresioneze un personaj feminin si acela nu esti tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Cand mai spune ca merge la rude spune-i ca vrei sa mergi si tu.



si mie mi se par cam suspecte rudele astea.

Mergi la inceput