cum se comporta ei acasa cand inseala?

cum se comporta ei acasa cand inseala? | Autor: teodora77

Link direct la acest mesaj

buna fetelor,
e prima data cand aplelez la voi cu o problema desi va citesc de cativa ani , prima data citeam despre sarcina , nasteri ... acum deja am copii mai mari . sunt casatorita de 12 ani , doi copii de 2 si 11 ani , o casnicie fara probleme in general , suntem, amandoi firi blande si calme . Din partea lui nu a existat niciodata o iubire iesita din comun pt mine , eu il iubesc si sunt mai calda . Am trecut mereu peste asa zisa lui raceala pt ca este un tata bun , un om harnic , nu mi-a vorbit niciodata urat . Insa de cateva lui ceva se intampla , as vrea sa stiu cum se comportau sotii vostri acasa si in intimitate cu voi atunci cand a-ti fost inselate , pt ca simt ca ceva e altfel, nu pot sa descriu exact , e parca mai fericit , dar nu cand sunt eu langa el.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Pai... cred ca asta depinde de la barbat la barbat si depinde de felul cum inseala. Depinde daca inseala si cu sufletul sau doar cu trupul. Daca e prima data sau nu. Daca inseala cu mai multe (cu cine apuca din pofta strict trupeasca) sau doar cu una singura (dupa modelul feminin - inselat pentru ca ceva lipseste acasa pe plan emotional in special). Depinde si daca simte ceva pentru respectiva sau nu...
Dar te-ai gandit ca poate nu o alta femeie e cauza? Inainte sa tragi o concluzie mai asteapta, mai observa-l, mai discuta cu el...




Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

teodora, nu degeaba a aparut expresia cu "instinctul feminin"
probabil ai simtit tu ceva in neregula, de ai ajuns sa-ti pui problema in felul acesta
insa, asa cum nu poti acuza pe cineva fara dovezi, cauta intai sa afli daca intr-adevar sotul tau are o aventura : verifica telefonul lui (apeluri primite/efectuate, sms-uri, lista convorbirilor), verifica mailurile, site-urile accesate, incearca sa-ti dai seama daca s-a schimbat ceva in programul lui zilnic, daca lipseste "nemotivat" de acasa sau gaseste diverse motive pentru a intarzia, etc.
de asemenea, daca a inceput sa fie preocupat mai mult de tinuta, aspect, se ingrijeste mai mult, si-a schimbat parfumul preferat...
aminteste-ti exact imprejurarile, momentul, perioada in care au aparut aceste schimbari, vezi daca nu coincide cu schimbarea locului de munca, participarea la un team-building, aparitia unor sedinte prelungite, etc.
daca nimic din toate acestea nu se confirma, poate ca nu te inseala si nu este cazul sa te framanti atata...
si pentru ca sunteti casatoriti de atata timp, tu stii cel mai bine daca ar merge in ultima instanta sa-l abordezi si sa discuti deschis aceasta problema, fara acuzatii si scandal, il rogi doar sa-ti spuna daca este totul in regula intre voi, ca tu simti ca s-a schimbat ceva, ca preferi sa fie sincer si deschis cu tine, ca oricine poate gresi si i se poate acorda o a doua sansa, etc.

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

in primaa faza vina ii face sa se comporte mai frumos cu "inselata", apoi mai rece, dupa care indiferent... astea sunt fazele pe care le-am intalnit in familie la doua rude inselate si la o prietena trecuta prin asa ceva.

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Intrebarea e: chiar vrei sa afli?

My reason

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Sotia mea spune ca barbatii vin mai des cu flori si bomboane acasa, cand au o amanta. Probabil ca in traducere inseamna ca devin brusc mai generosi.

Luna,

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Sotia mea spune ca barbatii vin mai des cu flori si bomboane acasa, cand au o amanta. Probabil ca in traducere inseamna ca devin brusc mai generosi.




Asta este deja un mit cunoscut de toata lumea , inclusiv de barbati asa ca ar fi chiar fraieri sau ar vrea sa-ti dai seama ca te inseala ca sa vina cu bomboane si flori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora77 spune:

este ceva neinregula , simt asta, are 2 mobile unul pe care il foloseste cu toata lumea si unul care era inchis de vreun an acum il poarta cu el ; pleaca des de acasa , in vizita la rude (de-ale lui mai indepartate ,in zona unde a copilarit )cu care eu nu tin legatura; de cateva ori pe saptamana pleaca seara din casa pe motiv ca a uitat sa cumpere ceva si lipseste cam o ora; in rest e acelasi , se implica cand are timp cu copii ; cu mine se poarta bine , rece dar nu excesiv , nu e tandru , de cativa ani nu ma mai pupa asa pur si simplu .nu ii pot umbla in tel pt ca e cu cartela si nu e nici un mesaj si nici apeluri mai altfel; cred , simt ca e mai mult decat o aventura ;mentionez ca acum 5 ani a avut o aventura de cateva luni si l-am prins (cu ea stand de vorba ), l-am iertat pt ca stiu ca nu a fost ceva serios , spunand ca ma iubeste pe mine , dupa care viata a mers inainte, am mai facut un bebe pe care si l-a dorit. Dar acum e altfel ...il simt fericit, schimbat si mai tolerant cu copii si cu celelalte persoane din jur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Dom'le, nu mai poti duce flori si bomboane nevestei! Ce ti-e si cu folclorul!

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui teodora77
...il simt fericit, schimbat si mai tolerant cu copii si cu celelalte persoane din jur.


Cum indrazneste?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

de ce nu-l intrebi. cand iese sau pleca in vizite. cred ca intre soti e normal sa existe astfel de intrebari. comunicare mai precis.


Bazar general pe DC

*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David


_M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput