activitati extrascolare cluj???

activitati extrascolare cluj??? | Autor: flavia maria

Link direct la acest mesaj

Ma intereseaza in special pentru baiatul mai mare de 6 ani..mi-ar place sa faca un sport sau o activitate care sa implice miscare dar nu prea stiu ce si unde?
a mers o perioada la fotbal dar acum ar vrea altceva...la o cautare pe google nu am gasit mare lucru in cluj...poate ma ajuta cineva cu idei...
multumesc!

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

inot bazinul Olimpic sau bazinul Babes, o gramada de activitati sportive la Palatul copiilor pe str Republicii, exista cluburi de dans, cercuri de creatie si limbi straine...judo/aikido, etc...

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Poate sa faca dans sportiv .E un sport elegant.Invata sa danseseze, sa aiba tinuta si se invarte intr-un mediu calm fara urlaturi si lovituri gen Karate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

La palatul copiilor sunt cursuri de ski, in aceasta perioada copilasii fac rolle - sunt foarte frumoase cursurile si merita!



Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Al meu merge la baschet si la navomodele.Baschetul il face la scoala din Zorilor si navomodele la Palatul copiilor.proful de la navomodele e un tip super , ii invata o gramada de lucruri.Acum fac origami si vorbesc despre pescuit.Dupa o ora acolo vine cu o gramada de informatii diverse si e foarte incantat.

Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui asi

Al meu merge la baschet si la navomodele.Baschetul il face la scoala din Zorilor si navomodele la Palatul copiilor.proful de la navomodele e un tip super , ii invata o gramada de lucruri.Acum fac origami si vorbesc despre pescuit.Dupa o ora acolo vine cu o gramada de informatii diverse si e foarte incantat.

Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.



Multumesc Stanca!

Ma intereseaza mai multe informatii despre baschet...daca exista criterii de selectie, care este orarul si locatia exacta si care sunt costurile...?

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui arghirmonica

Poate sa faca dans sportiv .E un sport elegant.Invata sa danseseze, sa aiba tinuta si se invarte intr-un mediu calm fara urlaturi si lovituri gen Karate.


Multumesc pentru sugestii...poti sa-mi dai informatii mai concrete despre cluburi de dans?

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui Crisnemes

La palatul copiilor sunt cursuri de ski, in aceasta perioada copilasii fac rolle - sunt foarte frumoase cursurile si merita!



Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)



Se mai fac inscrieri la Palat?

multumesc!

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Flavia pentru baschet nu s-a facut preselectie ci doar copilul trebuie sa fie apt de sport dpdv medical.Locatia exacta e la scoal din Zorilor - Radu Stanca dar stiu ca se mai face si la o scoala din Manastur si la liceul Ghibu in Grigorescu.Orarul este luni ,mircuri si joi de la 16 la 17 si costa 75 de lei pe luna.
La Palatul copiilor trebuie sa mergi sa vorbesti cu coordonatorul de activitati si cred ca inca se fac inscrieri.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Pentru role se fac inscrieri la palat sau la profesorul pe care il alegi. Stiu ca Fediuc isi tine orele in curte la Racovita - de luni pana joi de la ora 16-18 - poti merge in acest interval cand vrei.

Stanca - azi mergem la baschet - Dragos este tare nerabdator.Am fost si am vorbit cu antrenoarea luni.
Acum povesteste-mi de navomodele ca e tare interesant.

Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

La navomodele invata sa construiasca tot felul de barci si figurine din hartie , ca un fel de origami.Ii invata despre apa , pescuit, navigatie.Razvan e tare incantat si ii place la nebunie.Acolo poate sa-si valorifice imaginatia si indemanrea fara sa aiba limite.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput