Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (141)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Salutare!

Am intrat doar sa va spun ca ne da si noua al 8-lea dintisor!

Si sa-i spun Xelei (cu riscul de a-mi lua niste rosii in freza ) ca pentru mine, cel mai bun remediu impotriva caderii parului a fost sarcina in sine

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!


Da, asa este din cauza hormonilor, parul nu mai cade in timpul sarcinii. Nici cel care este normal sa cada ca sa se regenereze. Dar la cateva luni dupa nastere, cand se echilibreaza corpul hormonal, "recupereaza" toata perioada sarcinii, plus cota normala. Adica pica parul la greu. Deci intram in bucla cu remediul sarcina.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

'neata si de la noi....urata vreme......si rufele mele lasate afara udate....ca doar nu era sa le strang la 5 dimineata cand a-nceput sa ploua.........

ma duc sa ma spal pe fata cu apa rece, poate ma trezesc.....am dormit bine, dar vremea asta ma face sa ma simt de parca as avea o caciula pe ochi.....

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

'neata si de la noi....urata vreme......si rufele mele lasate afara udate....ca doar nu era sa le strang la 5 dimineata cand a-nceput sa ploua.........

ma duc sa ma spal pe fata cu apa rece, poate ma trezesc.....am dormit bine, dar vremea asta ma face sa ma simt de parca as avea o caciula pe ochi.....

mama unui pui...Stefan



ups si la noi ploua si tocmai mi-ai adus aminte ca si eu am rufele la uscat..in afara balconului

pastrez ceva pentru capitolul nou

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neatza, mesteresc capitol nou.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Capitol nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

pe voi va musca bebei de obraz?Ariana a inceput de vreo 2 luni cred,sa ma muste de obraz-ma anunta ca ii e foame.... eu o pup pe obraz si cred ca stie,zic si eu ...ca acum ma musca in 2 feluri:
unul ma musca si cu dintisorii-deci e foame(ca am testat pana nu-i dau san tot se intinde sa ma prinda de obraz) si alt mod e numai isi apropie gurita de obrazul meu(cu gurita intredeschisa) si ma atinge usor si apoi imi zambeste....DECI EU VREAU SA CRED CA MA PUPA FIE-MEA,DA?!!!...


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:



:)
si eu vreau sa cred ca ma pupa iuria cand apar dupa vreo cateva ore de absenta , can ma vede intinde mainile spre mine si cu gurita deschisaq ma atinge pe obraz

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)


PAi chiar te pupa, sa stii.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan



pe mine inca nu ma pupa..dar ma trage de par cu o fortaaaa si rade

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Mara a primit o www.amazon.com/Lets-Play-Together-Melody-Mixin/dp/B000GBA6MU" target="_blank">jucarie noua, cantacioasa o face mama.

Am probat si scaunul auto (in casa) si ii place tare mult...sta ca o mica printesa in el si il studiaza. Sper sa-i placa la fel de mult si in mers.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)
AMR 6 kg


M-am uitat si eu de jucaria asta pe amazonul din anglia.
E muuult mai scumpa.
26 lire

Mergi la inceput