Tulcence ? (12)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Eu am incercat cu Debridat dar am citit ca are prea multe "adaugari". Noi am mers foarte bine cu SabSimplex, dar o prietena a incercat ceva numai din plante InfanCol parca.
Carucioare poti gasi si la depozite, dar poti incerca pe langa Casa Cartii unde este un magazin cu hainute si accesorii pentru bebe.

Mami de Andrei Ionut(22.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

de 2 zile am reluat mersul la cresa. sunt foarte mandra de galusca. nu a plans deloc. astazi nu a vrut sa manance la pranz dar ii place. dimineata dupa ce am schimbat/o a plecat singura si am strigat eu sa vina sa imi dea pupic. a venit m/a pupat si a plecat. cand m/am dus sa o iau se juca cu o papusa...imi arata cxa are cercei
nu imi vine sa cred cat de usor a fost. sper numai sa nu fie acum entuziasmata si apoi sa nu mai vrea.

gabi, depinde ce fel de carucior vrei. eu i/am luat din diana la 460 si am fost f multumita, solid, rezistent la 2 iesiri pe zi...cred ca in depozite sunt mai ieftine ca acolo pe isaccii si la toyzone sunt f scumpe.

silvi mama CRINEI

mot CRINA
de craciun,diverse

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

salut,
am iesit din casa azi
Am lasat-o pe pitica acasa cu tati si am fugit cu masina pana la depozite. Nu am luat nici un carucior pt ca nu mi-au inspirat incredere. Era unul la 900 lei dar nu facea banii. Mi-am adus aminte de mag de pe Isaccei dar dupa ce am ajuns acasa. O sa mearga maine sotul in recunoastere, sper sa nu gaseasca ceva misto ca-mi dau palme.

Am trimis comanda pt un carucior pe net, e coletto austin 4, pe care l-am gasit redus la aproape 15 mil. As fi vrut austin 3 dar nu aveau rosu, asa ca o sa iau austin 4 ( adica 4 roti in loc de 3)

Asta e, macar sa fie cu noroc.

va pup, mai vb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

asa deci gabi, te/ai incumetat sa lasi printesa cu tati? bravo!
stai linistita ca nu gasesti pe isaccii nimic care sa iti placa. eu am fost cu o verisoara de curand si a luat o caricatura de carut roz de acolo care a cedat intr/o luna. deabia astept sa va vad la plimbare cu noul vehicol imediat ce il primiti.

eu tot ma intreb ce fac fetele?
mirela n/o mai fi avand net? si dani oare de ce nu mai da nici un semn? si arisa...

astazi pitica a plans putin dimineata si am stat pana s/a terminat cu masa si au intrat la grupa. apoi au zis doamnele ca a fost ok. cand m/am dus mancase ciorba si era f vesela.


silvi mama CRINEI

mot CRINA
de craciun,diverse

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

silvi asa e, nu a gasit nimic frumospe isaccei

cred ca vineri primim caruciorul, sper sa fie ok si sa nu iau vreo teapa asa costisitoare.

va pup pe toate

arissa, danibv ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

a venit cauciorul

este foarte frumos dar este greeeeu! Are 12 kg ( stiam de fapt) dar am crezut ca e mai usurel. Si e si foarte masiv, dar e ok. Oricum cand iesim mergem cu masina pana la parc/faleza, asa ca sper sa ne obisnuim. Vechiul carucior al lui Albert avea 18 kg!!!.

Si cred ca azi o sa scoatem nasucul afara pt prima data!

pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Servus fetele

gabi felicitari mamico pentru printesa!!! Sa fie sanatoasa, sa creasca mare si frumoasa iar voi sa va bucurati de ea toata viata
Sa va plimbati sanatoase cu carutul cel nou.

Silvia pupam fetele cochetele. Te rog sa nu te superi ca nu am putut sta mai mult de vorba cu tine dar eram cu sefa

Anca bun venit iti zic si eu Ti-am admirat pozele

Arissa si mirel@ va pup dulce

mirelaionut ce mai faceti voi ? Nu stiam ca esti colega cu " mama mea de suflet" - doamna Claudia (brasoveanca mea )

portugal te pup draga mea. Noi vorbim mai des pe chatul desprecopii acolo ne pierdem noi serile tarzii fetelor

Ce va pot spune despre noi. Toate sunt vechi. Copii cu gradinita. Sotul cu scoala si biserica iar eu cu munca si scoala mea de muzica. Ma pregatesc de al doilea spectacol. inca sunt boboc.
Eu astept sa vina primavara ca deja ma dispera vremea asta de afara.

Incerc sa mai revin. Va pup pe toate si va doresc o duminca frumoasa alaturi de cei dragi.






danybv

Mamy de
Maria
( 11 Ianuarie 2008 ) si Andrei ( 21 Martie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

astazi a plans crina cu adevarat ca nu vrea la copii. a inceput de cand am ajuns in fata cresei si a plans cat am schimbat/o. am stat cu ea la masa si apoi a luat/o o doamna si am plecat dupa ce s/a linistit. bineinteles ca stau numai cu gandul la ea dar sper sa fie bine...nu stiu cum sunteti voi dar eu m/am imbolnavit de cand cu mersul la cresa. pur si simplu nu pot sa ma despart de ea. e atat de greu pentru amandoua dar sper sa reusi8m sa trecem cu bine si sa acceptam noua etapa din viata noastra. pe 7 martie ma intorc la serviciu si pana atunci as vrea sa fie totul bine ca sa pot merge impacata.

gabi, cum va descurcati cu caruciorul? hai ca acum chiar sunt cateva zile frumoase de plimbat bubulina mica.

dani, nici vorba de suparare, mi/am inchipuit ca esti pe teren si n/ai timp de vorba.





silvi mama CRINEI

mot CRINA
de craciun,diverse

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

'neata,
chiar vroiam sa va iau la rost azi ca n-ati mai scris dar....surpriza: a intrat silvi!

eu cu lasatul la gradi plangand n-am avut probleme; il lasam si plecam fara sa ma asigur ca a tacut. Poate sunt eu mai ciudatica. O sa se obisnuiasca. Albert a plans cam 2 saptamani dupa care s-a calmat. Bafta!

danybv, ma bucur ca ai intrat, pupici, poate caldura ce va veni ne va scoate din casa pe toate.

caruciorul cel nou e cam greu si inca nu am iesit afara cu el ca nu are rost sa-l caram pt 10-15 minute. Am iesit cu printesa in ham si a fost ok.

cred ca iesim si azi daca e frumos afara

pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Neatza mamici! Chiar ma gandeam ca soarele de afara v-a scos la plimbare.Week-end placut si fara raceala.Pupici.

Mami de Andrei Ionut(22.09.2010)

Mergi la inceput