Tulcence ? (12)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

mireluta, link/ul te duce la pagina unde e crina. poza cu ea e sil.jpg
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=9" target="_blank">ADICA AICI pentru cine vrea sa ne voteze.multumim!

deocamdata crina e tot bolnava. azi am fost iar la dr. i/a mai dat si un sirop de tuse. operatiunea cresa iar se amana...

va pupam

AICI va rugam sa ne votati.sil.jpg

silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse
la mare

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

nu mai vine nimeni la povesti?

eu va aduc o veste buna. a nascut gabi pe 10 ianuarie. nu stiu prea multe detalii...o sa ne zica ea mai multe. pup pitica, sa creasca mare si sa fie sanatoasa. si pup si mamica frumoasa si ii urez refacere rapida

AICI va rugam sa ne votati.sil.jpg

silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse
la mare

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Buna fetelor.
Faceti cunostinta cu printisorul meu.

http://picasaweb.google.com/ancamak/Ianuarie2011#

Sa-i traiasca fetita lui Gabi si sa aiba cat mai multe clipe minunate impreuna.

PS. Va trimit spre discutie urmatorul link
http://www.urbaniulian.ro/2011/01/17/sampoane-ucigase-pentru-bebelusi-ce-contin-toxine-care-cauzeaza-cancerul-hepatic/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

anca, f frumos printul tau! sa creasca mare si sa fie sanatos!
cat despre articol, ce sa zic am citit f multe similare, fie ca e vb de cosmetice sau alimente. cert e ca nu putem trai ca in epoca de piatra asa ca trebuie sa folosim multe din produsele care stim ca ne fac rau...dar trebuie. in perioada sarcinii si cat am alaptat am renuntat la tot, vopsea de par, balsam. machiaj, oja creme, la tot ce se putea renunta. am folosit ulei de masline si masti naturale...dar la curatenie in casa tot am folosit de toate.
eu sunt multumita ca noi macar mancam bio, oarecum. carne, oua de la gaini crescute la tara, fructe si legume in mare parte de la tara...
iar ce cumparam incercam sa fie cat mai sanatoase. asta e lumea in care traim din pacate.

AICI va rugam sa ne votati.sil.jpg

silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse
la mare

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

'neata fetelor,
multumesc pentru sustinere si incurajari, asa cum v-a spus Silvi am nascut pe 10 ianuarie o fetita dragalasa ( spun acum) de 3300 gr si 50 cm, Apgar 10, prin cezariana.

ancabine ai venit in club, poate mai animezi un pic discutiile pe acici ca noi....
multumesc de sfatul cu patul dar din fericire eu am nascut la spitalul Euromaterna din Constanta. Recomand tuturor sa nasca acolo, doar ca ...e cam scump. Scump dar merita toti banii. Eu una am fost super multumita. Acum asteptam si rezultatele de la recolare celule stem.

Noi suntem bine, eu m-am refacut la fel de repede ca si la prima cezariana, chiar de a doua zi am mers si mi-a fost foarte bine.Pe Rebecca am alaptat-o din prima zi si acum ne descurcam. Mai avem colici din cand in cand, in rest mananca si doarme. Suntem bucurosi ca totul este bine si ma rog la Dumnezeu sa fie bine si in continuare.

Acum ne gandin deja la botez....im caut toaleta ( pe net ca la shoping prin oras n-am iesit inca). Mi-am scos si firele marti 9 am fost la Cta cu printesa) si operatia arata foarte bine...ce sa mai zic..totul e bine cand se termina cu bine.

silvi, imi pare rau ca printesa ta a racit, o sa te obisnuiesti pt ca sigur va mai raci...asta e colectivitatea.

Vad ca vreti sa ne vedem....eu abia astept sa se mai incalzeasca si sa pot iesi afara la plimbare

anca, mai spune-ne ceva despre tine te rugam

arissa, facem apelul, esti pe receptie? Ce-ti fac printesele? Cum stati cu gradinita? Eu ma gandesc cu groaza ca Albert va aduce niscaiva viroze pe acasa....dar n-am ce face, il ducem la gradi...

pupici la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

ce pot sa spun despre mine? Sunt o tanara mamica(03.04.1982) si din 22
septembrie am un frumos puiut. Eu am nascut la Tulcea, din pacate prin cezariana.
Din cate am inteles locuiesti pe Victoriei, daca e, asa ne vom intalni prin parcul personalitatilor la vara.
As vrea sa ma sfatuiesc cu voi, ca aveti mai multa experienta, ce lapte praf sa aleg pentru bubulina mea.
O seara excelenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

gabi, incaodata felicitari! ati ales un nume deosebit. eram sigura ca va fi ceva care sa mearga cu albert
valorile sunt aproape ca ale crinei doar ca ea a primit 8 apoi 9...si a stat la oxigen. da e normal avand in vedere ca s/a nascut la 8 luni si cat am tras inainte...
deabia astept sa va vad

anca, eu am alaptat pana la 1 an 3 luni si 10 zile apoi i/am dat direct lapte milli. cred ca dani te/ar putea ajuta ca stiu ca ea nu a putut alapta parca...dar cel mai bine mergi la medic sa iti recomande ceva.


silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse
la mare

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

si eu as dori sa alaptez cat mai mult, dar din pacate o problema medicala ma cam determina sa nu mai pot face acest lucru :((. Sper din tot sufletul sa rezolv altfel(naturist)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

silvi
anca, da stau pe Victoriei si la vara voi fi prin parc cu printesa ( de fapt sper ca de la primavara)

lapte praf...cred ca va trebui sa incerci de care-i place copilului mai intai pt ca degeaba iti spunem noi tipul daca bb nu-l accepta. Eu i-am dat lui Albert dupa ce s-a intarcat' milumil. Si l-a acceptat din prima, nu am incercat altceva. Acu' vezi si tu.....
pupici la toate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

tu anca stai pe aproape?


Mergi la inceput