Tulcence ? (12)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Mersi, Gabi!
Acum, stau si ma intreb daca o mai fi vreunul ieftin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

noi am fost f ocupati. saptamana trecuta m/am pregatit pentru ziua sotului, am avut 20 de inviatati si copii multi. asa ca acum am facut 2 zile curat

arisa, daca mai ai nevoie de stomatolog eu am fost la jipa si lucreaza bine da scump si la caraman (dentaur) langa fostul sediu al pasapoartelor da e extrem de scump. in schimb sotul merge acum de vreo luna la o dr pe c gavrilov si e f multumit si de felul cum lucreaza si e si mai accesibil la pret. daca vezi postarea si te mai intereseaza il sun sa imi dea nr de tel.

gabi, ma bucur ca bb/lina e bine. sa stea la caldurica pana la final. dar sa stii ca eu am nascut cu 1 zi inainte de 36 de sapt si totul a fost ok. dar na, eu cand aveam 28 de sapt cat ai tu acum eram deja in spital si ma bucuram pentru fiecare zi care mai trecea cu bine.cand am facut 35 de sapt eram in culmea fericirii ...

va pupam pe toate

silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse
la mare

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

In sfarsit pot sa scriu si eu .Cu ocazia asta tin si eu un moment de reculegere pentru Adrian Paunescu.Im aduc aminte de Cenaclu Flacara si toate cantecele cantate atunci pe versurile lui .
Cei din generatia mea vor intelege pentru ca in acea vreme pentru noi era printre putinele lucruri in care puteam evada din cenusiul zilelor de atunci.Evident ca au fost si lucruri urate care s-au auzit despre el ,ca au fost adevarate sau nu, nu stiu si nu am latitudine sa judec ca numai Dumnezeu ii judeca pe oameni dar eu apreciez valoarea lui artistica.
Revin la ale mele .Elena studiaza chitara dar mie mi se pare ca nu cu pasiune asa cum speram ,nu ca as dori sa faca din asta o profesie dar e o activitate extrascolara .In rest ce nu-mi place e ca sta cam mult la calculator si se joaca "metin" .O perioada am pus parola dar cateodata ma gandesc ca poate vrea si ea sa intre pe mess sau sa caute ceva pe internet pentru scoala si oricum tatal ei a cedat rugamintilor ei si i-a divulgat parola.(am senzatia ca-l manipuleaza prea usor)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

fiica/mea n/are nici 2 ani si il manipuleaza pe tati cum vrea

fetelor eu am intrat sa vad cum se face ciorba de vacuta...halal gospodinanoi nu mancam vita . e nou, mai mult sa vad daca vrea crina.

pupici la fetite si pitici si burtici


silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse
la mare

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

la multi ani gabi!
sa fii sanatoasa si sa petreci frumos

fetelor care mai aveti sarbatoriti , sa va traiasca!
eu merg deseara la verisoara mea. la cumnata am fost de ieri.
ma duc sa/mi fac unghiile pa-pa!

silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse
la mare

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaionut spune:

Buna, fetele!
Sunt racita cobza, Mara ne aduce de la camin toti virusii existenti acolo, deja m-am saturat. Duminica am fost la urgenta cu ea, avea febra 38,9, noroc ca era dna Anghel de garda la neonatologie ca la pediatrie urgente nu aveau medic...O saptamana merge la camin, o saptamana acasa, si ea care pana acum nu racea deloc usor, m-am saturat deja de colectivitate! Am inteles ca asa fac la inceput cand intra in colectivitate, am incercat cu siropele pt. imunitate, dar nimic, nu vad nici un efect...asa au facut si ai vostri la inceput sau si acum se imbolnavesc usor la gradi-aviz fetele cu copilasi mai mari, Gaby, Arissa, Dana...Silvi, mai bine vorbesti cu bunicutele poate vin sa stea cu Crina, eu deja sunt "calita"...offf
Va pup si va doresc sanatate voua si la prichindeii vostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portugal spune:

Buna seara fetelor ce norocoase sunteti ca va puteti da copilasi de micuti la gradi. Noi nu avem norocul asta deaja ma apuca nervi cu sistemul de aici .Mam interesat pentru Ines pana acum la 2 gradi si ia copii de la 4 ani mor de nervi.Mirela multa sanatate tie si fetitei sa sti ca si eu am o nepotica aici care cum a mers la gradi a fost mai mereu bolnavioara .Va PUP PE TOATE FETELE SI SANATATE VOUA SI COPILOR .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

SALUT FETELE,
a fost superba vremea zilele astea, am fost si noi sambata la Cta la dr si cu ocazia asta l-am dus pe Albert la Acvariu. A fost super incantat de sturioni care fie vorba intre noi cred ca sunt de pe vremea cand eram eu copil.
Noi suntem bine, bblina are 1.6 kg si e ok....in rest....sotul e racit, Albert cam tuseste, eu...tusesc, dar.....suntem bine
Va pupam pe toti, sanatate voua si puiutilor vostri

gabi, mamica lui Albert Mihai, 10.05.2007 si 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

asa am auzit ca se plang mai toti parintii ca intrarea in colectivitate aduce multe boli, raceli...sper sa nu fie asa si ptr noi. crina a fost f rezistenta pana acum.
mirela, sper sa fie doar o perioada, ca de acomodare. un ptr mara. cat despre bunici nu prea e posibil. soacra e bolnava si e exclus iar mama nu vreau sa o oblig sa vina la tl, sa/si lase casa si pe tata singur...o sa incercam intai varianta cresa.

gabi, ma bucur ca bb/lina e bine si creste repede. acusica o sa o tineti in brate. sa scapati repede de tuse!
noi la acvariu am dus/o pe crina aici la noi si a fost f incantata...se lipea de geam si striga ece, ece adica peste

portugal, intradevar cam aiurea sistemul de gradi. si parintii care muncesc ce fac? nu exista decat varianta bona?

dani, arisa, mirela...fetele pe unde sunteti? a venit frigul si ploua. mai bagati nasu si pe aici.

si am si o veste. nu chiar veste, da pentru mine e important. m/au sunat de la munca si din martie ma intorc pe alt post, cu mai multa responsabilitate, provocari mai mari ...sunt super incantata dar am si emotii ca nu stiu daca voi face fata cerintelor. si stiu ca o sa ma intrebati asa ca va spun eu, bani la fel ca inainte. adica mai putin cu 25%, din generozitatea celor de la putere...


silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse
la mare

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

silvi, banii vor veni pe parcurs, bafta multa, tinem pumnii stransi
la Tulcea la Acvariu mergem cu Albert de cate ori e frig afara si nu putem sta in parc. Deci cred ca pana acum l-am dus de vreo .....30 de ori. E foarte incantat, deja stie tot ce misca pe acolo. Si nu-ti spun ca stam cu oerele pt ca urcam si coboram de cel putin 3 ori ca sa....."mai vad o data"
pupici tuturor

gabi, mamica lui Albert Mihai, 10.05.2007 si 30+

Mergi la inceput