Tulcence ? (12)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

neata si de la oamenii muncii
mirela camera a fost 80 lei/noapte. In plus am mai platit 10 lei de familie pentru ca ne-a facut mancare. Adica am mers cu toate ingredientele si ne-a facut o ciorba, snitele, cartofi prajiti seara cu friptura si un maldar imens de clatite. Iti dai seama ca la cati eram ( 24 persoane) ar fi trebuit sa stam numai in bucatarie la cratita. Asa ne-a convenit de minune. De fapt de cate ori mergem acolo procedam asa. Si ca sa fiu sincera fiecare a plecat acasa cu cate un borcan de ciorba si ceva fripturi, snitele...ca ramasese mancare ca la balamuc iar femeia ne-a implorat s-o luam ca altfel ramane si e pacat de ea. ( ea e singura...cat poate manca?)
Bebelusa misca, parca mai putin decat Albert, dar constant, la ore stiute.
Ma bucur ca ati evadat in oras fara bebelusa, e nevoie si de asa ceva din cand in cand. Din pacate pentru noi...nu stiu cum ne vom descurca in astfel de situatii acum ca mi-a murit mama si era omul meu de baza. Nici nu vreau sa ma gandesc mai departe cum voi proceda. Si ar trebui pt ca de nascut intentionez sa nasc la Cta si cu Albert nu stiu ce vom face...cine-l duce la gradi.....timpul va fi sigur nasol cu zapada si drumuri blocate....imi fac o mie de ganduri. Daca traia mama toate astea erau rezolvate. Asta e...Dumnezeu s-o odihneasca!
Nu vreau sa va intristez de dimineata...ma mai apuca si pe mine!
Hai sa aveti o zi buna si sa auzim numai de bine

gabi, mamica lui Albert Mihai, 10.05.2007 si 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaionut spune:

Offf Gaby, nu stiam de decesul mamei tale! Imi pare sincer rau, e o mare pierdere, dar asta e din pacate face parte din viata, iar viata trebuie sa mearga mai departe...lasa o sa le rezolvati voi pe toate, si eu am nascut in Buc , iarna si tot asa ma gandeam ca raman pe acolo, bla, bla, dar a fost bine intr-un final, asa o sa fie si pt voi(presimt asta). Te pup dulce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

dani, ma bucur ptr tine! sigur vei fi o eleva eminenta si poate chiar solista. de ce nu? nici eu nu pot sa ascult melodia acum ca doarme crina dar o ascultam impreuna cand se trezeste cat despre situatia cu soacra sper sa se fi rezolvat definitiv.un mare ptr maria si andrei.

mireluta, eu eramdiscutia cu tine m/a mai linistit un pic da tot am asa emotii. nu stiu cred ca sunt defecta. si daca pitica se va acomoda eu tot o sa plangce o sa ma fac eu fara ea...?

gabi, ce frumos ca tineti legatura cu colegii. eu nu i/am mai vazut de cand am terminat facultatea. o singura exceptie prietena mea cea mai buna care acum e in anglia si care m/a vizitat in vara.
eu ma simt putin vinovata, nu stiu defapt cum sa exprim in cuvinte, ca am stiut de pierderea ta dar nu am zis nimic ptr ca n/am stiut ce sa zic. e atat de greu si de trist cand se intampla sa pierdem pe cineva atat de drag. am credinta insa ca totul va fi bine. chiar daca va fi zapada, nu stat drumurile inchise toata iarna nu? si eu am nascut la medgidia. florin a venit timp de 2 luni cam de 2 ori pe saptamana si nu s/a intamplat sa nu poata veni. cand era mai urat lua golful ca sa nu ramana in drum cu loganul. cu siguranta veti gasi o solutie ptr tot si veti ajunge acasa sanatoase amandoua.


silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse
la mare

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

buna fetele,
mirela, silvi...multumesc pt cuvintele frumoase, sper si eu ca vom reusi sa ajungem cu bine acasa. Cat despre mama.......un mare gol in suflet dar asta e, trebuie sa trec mai departe. Am multe motive sa fiu bucuroasa uitandu-ma in jurul meu, deci nu e cazul sa cad in butoiul cu melancolie, dar uneori.....
Sambata mergem la Cta la control...va tin la curent cu noutatile.
pupici la toate si la toti

gabi, mamica lui Albert Mihai, 10.05.2007 si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Buna, fetelor!

Ce frumos e cand sunteti mai active!
Am lipsit un pic, pentru ca am avut pe Maya bolnava, a luat de la gradi un virusel care s-a manifestat cu diaree si varsaturi ocazional. Din cate am inteles, multi dintre colegii ei sunt acasa cu aceleasi simptome, plus febra, deci la noi a fost mai bine. Si-a revenit ea destul de repede, dar a fost greu oricum. In plus, urma sa mergem la mot la nepotul meu, la Constanta si aveam unele lucruri de facut, asa ca a fost obositor.
Fetele, multumesc pentru aprecierile la adresa torturilor mele, dar sunt partial nemeritate...va spun sincer ca nu am nici un pic de talent, doar muulta rabdare si placere. Ideile le mai fur de pe net, incerc sa reproduc ceea ce gasesc, uneori imi iese, alteori mai putin, oricum, s-a tranformat intr-un hobby si voi continua atat cat imi va permite timpul. Gabi, dany, cateva dintre ele au fost la comanda, pentru diverse cunostinte carora le-a placut ce fac.
dany, ma bucur ca ai revenit si felicitari pentru ca ti-ai facut timp sa iti "hranesti" o parte a sufletului si sa evoluezi. Cred ca avem mare nevoie de lucrurile astea, un hobby, o iesire, un curs pe care ni l-am dorit, altfel ne-am simti sufocati de rutina si de greutati.
Mirelaionut, multa sanatate Marei, e greu in colectivitate ca mereu se lipesc de cate ceva.
Gabi, te inteleg bine, un gol va ramane mereu, tatal meu a murit cand aveam 19 ani si inca ii simt lipsa...Nu-ti ramane decat sa te concentrezi pe lucrurile frumoase din viata ta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leistra spune:

fetelor, multumesc!
da, am mai scris, eu sunt de fapt din Babadag, dar am facut liceul in Tulcea, cand sunt in tara sunt f des pe la voi prin oras, am multe rude, nasi, prieteni pe la Tulcea
mie mi-e dor de tara de aceea mai trec pe aici, desi in gen nu prea am timp de net
cum e vremea pe la voi?
va pup si o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

buna seara fetele mele dragi

Va multumesc din suflet dragele mele pentru sustinere

Gabi, din suflet iti transmit , sincere condoleante. Dumnezeu s-o odihneasca in pace pe mama ta iar voua familiei sa va ajute Dumnezeu sa treceti cu bine peste acest hop al vietii fi puternica draga mea.

Va doresc un weekend placut tuturor


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)


www.trilulilu.ro/danybv/cf92b5c8a8098e" target="_blank"> Dedicatie pentru soacre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

neata fetele,
danybv, multumesc
Noi am fost sambata la doctor, suntem bine, crestem si speram sa fim ok pana la finalul celor minim 38 saptamani.
In rest.....serviciu, casa, gradinita, etc....mai am 5 saptamani si intru in concediu de odihna......
Va urez o saptamana usoara tuturor!

gabi, mamica lui Albert Mihai, 10.05.2007 si 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

HELP!

Fetele, daca puteti, recomandati-mi si mie un medic stomatolog sau o clinica unde ati fost multumite de raportul calitatea lucrarii/pret. Bine, sa nu fie cel mai scump di Tl.
Mersi anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

Buna,
arissa, eu n-am fost decat la Jechila pe str Victoriei dar stiu ca e scumpa deci.....

gabi, mamica lui Albert Mihai, 10.05.2007 si 27+

Mergi la inceput