Tulcence ? (12)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Buna ziua fetele

Mirell@ ce veste frumoasa. Nastere usoara si bebe sau bebelusa sanatoasa sa va daruiasca Dumnezeu.

Si eu ma bucur ca ati mai intrat si ati mai scris ceva .
Noi am fost internati cu Andrei la Spitalul Maria Curie din Bucuresti, saptamana trecuta, la etajul III la dr. Hahui Constantin ( tulcean ), un dr de nota 10. Operatiile au decurs foarte bine ( hernie si fimoza), nu au fost complicatii, iar ieri i-a scos atele si e bine .Azi noapte am sosit la Tulcea.
Despre spital si conditii ce pot sa zic ca totul a fost bine, spitalizarea, asistentele si dr , nota 10, se cunoaste ca este Bucuresti, fata ce este la Tulcea, fereasca Dumnezeu. Saptamana viitoare pe data de 27 vom fi iar la Bucuresti, ii va face dr Burnei niste investigatii, sa speram ca totul va fi bine.
Am reusit si am vizitat si noi in Bucuresti, Gradina Zoologica, Muzeul Satului, Muzeul Militar National , Parcul Cismigiu, etc. Am fost si la parintii mei acasa, doua zile, am prins zapada si muuuult frig dar a fost frumos. Acum sunt in concediu medical cu Andrei si ma rasfat si eu putin in liniste ca de luni iar la munca.

Va doresc tuturor multa sanatate si ne reauzim cat de curand. Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

dani, refacere rapida lui Andrei! sa treceti cu bine peste aceasta problema! va pup si va imbratisez pe toti.

noi mergem acum la 4 la dr de fam sa vedem daca ne da aviz ptr cresa ptr maine sau nu...

pupici!

silvi mama CRINEI

CRINA 2 ani

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

buna dimineata !!!

crina e la cresa de astazi si sper sa nu se imbolnoveasca iar ca inca nu au caldura, doar aerul conditionat...

de luni incep sa imi renovez bucataria si holul si cu asta termin toata casa. deabia astept. dar imi e si groaza de ce vom indura pana se termina.
cateva zile vom merge la tara dar apoi vom sta in santier ca nu mai am concediu pe anul asta din pacate...

o zi minunata! pupici!!!

silvi mama CRINEI

CRINA 2 ani

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Bun regasit!

Mirell@ iti doresc nastere usoara si un bebe foarte cuminte si necolios.
Multa, multa sanatate tuturor piticilor.
Silvi, spor la treaba.
pupici dulci tuturor

Mami Anca cu Andrei Ionut
Poze Andrei-Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

La multi ani, Gabi! sa fii sanatoasa, fericita si sa traiesti cu numele!!!
la multi ani si voua fetelor care mai aveti sarbatoriti mihai, gabi etc...

noi suntem la concursul Vara 2011
din pacate nu mai stiu cum se pune link/ul... asa ca noi suntem la pag. 26 pozele sl 1 si sl2. daca aveti timp si va plac pozele dati un vot!nu ca am avea vreo sansa...
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=25

cu casa inaintam greu...deabia de maine punem gresie-faianta etc si azi dau comanda la mobila.
crina e putin bolnavioara, i/am facut analiyele si are o usoara anemie si alte cateva problemute...oricum e la gradi si speram sa remediem din mers.
va pupam pe toate

silvi mama CRINEI

CRINA 2 ani

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

Silvi, multumesc de urari, inclusiv telefonice, pupici puiutei bolnavioare si multa rabdare cu casa. Stiu cat e de greu cu santier in casa si muncitori pe care-ti vine sa-i strangi de gat ca sa lucreze mai bine si mai repede.
si tie Anka, iti multumesc mult de telefon, pupici.
mirell@...esti proaspata mamica sau inca viitoare? pupici si nastere usoara sau felicitari deja. Alege tu varianta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirell@ spune:

buna
Placuta urare Ancamak "necolicios". Multumesc!
Primul copil a avut colici pana la 4 luni... am crezut ca nu mai scapa mititelul!

Inca asteptam sosirea bebelinei. Vad ca se lasa asteptata!


Cat timp suntem printre oameni, sa ne purtam omeneste!(Seneca)
............................................................................
Mirell@ mami lui Teo 4 ani si 7 luni 02.03.2007


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirell@

buna
Placuta urare Ancamak "necolicios". Multumesc!
Primul copil a avut colici pana la 4 luni... am crezut ca nu mai scapa mititelul!

Inca asteptam sosirea bebelinei. Vad ca se lasa asteptata!


Cat timp suntem printre oameni, sa ne purtam omeneste!(Seneca)
............................................................................
Mirell@ mami lui Teo 4 ani si 7 luni 02.03.2007




Din fericire pentru mine , Ionut a avut colici maxim 2 luni.
Noi acum suntem in proces de intarcare(macar pe timpul zilei)



Mami Anca cu Andrei Ionut
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

La multi ani, Andrei!
La multi ani, Andrei!

Dani, Anca, sa va traiasca baietii, sa fie sanatosi si sa va aduca bucurii!

fetelor care mai aveti sarbatoriti sa va traiasca! LMA!

eu am terminat cu renovatul prin casa. de acum nu mai fac nimic!
maine sunt libera si o sa mai fac mici aranjamente finale, vineri merg la constanta, sambata fac bagaje iar duminica plecam pentru o saptamana la munte, la moeciu.
sper sa si ninga, macar cativa fulgi. crina deabia asteapta sa se dea cu saniuta si sa/l intalneasca pe mos.

va pupam pe toate!!!


silvi mama CRINEI

CRINA 2 ani

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

buna fetelor,
la multi ani in primul rand Andreiutilor de Dani si Ancamak, si puiutei mele care e si ea Andreea ( te pupa mama)
in al doilea rand a nascut mirell@ o bebelina dulce foc pe care fratiorul o iubeste la maxim ( se vede din avatarul de pe mess)
pupici noului sufletel adus pe lume si o viata cat mai usoara sa aiba.

eu....la munca

Mergi la inceput