Tulcence ? (12)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata.
Oare chiar se incalzeste afara? Mi-e urat sa mai stau in casa...

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

Poze Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Ce liniste e pe aici...ati fugit toate pe afara, acum ca a venit primavara si in termometre nu doar in calendar?

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

Poze Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

fetelor care ma puteti ajuta
1.cu un dictionar pe engleza dar unul bun, eventual si specializat pe domenii sau cu expresii. dar sa fie dictionar nu program dependent de net.
2. cu nr de tel al arisei pe pm

crina are muci. nimic altceva dar muci continuu...nu se mai termina. inca nu vrea sa manance la cresa dar in rest e bine.
la serviciu e bine, imi place doar ca e foarte mult de munca, nu apuc nici sa respir, nicidecum sa mananc sau sa stau pe net. e bine ca nu ma mai gandesc tot timpul la crina.

gabi, cum a fost increstinarea? ce mai face micuta rebeca si cand ne/o prezinti?

pupam toate fetele si mai ales piticii

silvi mama CRINEI

CRINA 2 ani

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata.
CRINEI, sa scape repede de mucisori.
Iar e urat afara, iar stam in casa cateva zile...ingrozitor Bine ca am descoperit un site cu filme si am ce vedea: Dr. House si Fringe...

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

Poze Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Buna fetele!

Silvi , daca nu vrei sa depinzi de internet incearca sa cauti un dictionar pe site-uri de librarii online.
Daca se incalzeste afara, poate punem de o intalnire in parc.
O seara minunata si pitici sanatosi si cuminti va doresc,

Mami Anca cu Andrei Ionut(22.09.2010)
Poze Martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

noi suntem bine doar ca pitica inca mai are muci...ultimul diagnostic fiind de rinita alergica, sau oricum ceva pe fond alergic.
la munca e bine, interesant, provocari una dupa alta dar si f obositor.
de intalnire nu stiu daca voi avea timp. oricum ziceti cand si vedem.

va pupam pe toate

silvi mama CRINEI

CRINA 2 ani

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna ziua.
Noi ne luptam de 2 zile cu febra(38.6). Am fost la spital pentru a vedea ce e cu el, dar nu prezinta nici un alt simptom de boala/raceala.
Maine avem programare de pediatra, sa vedem ce spune. Pana atunci, tinem febra sub control cu paracetamol supozitoare, desi cred ca renunt la ele si ii voi da nurofen sirop.

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

Poze Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

mari, sper sa fiti binepoate sunt dintii...si nu e defapt bolnav.
crina cand mi/a facut doar febra, dar mai mare, aproape de 40 a fost vb de o infectie urinara.
pana maine eu zic sa le alternezi, odata nurofen odata paracetamol. asa mi/a spus si dr de familie, si penea si anghel ca trebuie alternate. multa sanatate. pupici ptr vlady

silvi mama CRINEI

CRINA 2 ani

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvi8

mari, sper sa fiti binepoate sunt dintii...si nu e defapt bolnav.
crina cand mi/a facut doar febra, dar mai mare, aproape de 40 a fost vb de o infectie urinara.
pana maine eu zic sa le alternezi, odata nurofen odata paracetamol. asa mi/a spus si dr de familie, si penea si anghel ca trebuie alternate. multa sanatate. pupici ptr vlady

silvi mama CRINEI

CRINA 2 ani

Povestea CRINEI


Nu a facut temperatura mai mare de 38.6, si nici nu a fost constanta... Asta noapte nu a mai facut, in schimb a plans destul de mult cu manuta in gurita, lucru care ma face sa cred ca sunt dintisorii. Azi mergem la pediatra (Anghel) si ne lamureste ea ce se intampla.
O saptamana excelenta!

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

Poze Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Febra nu a mai facut baiatul, dar a mai plans, mai ales seara, si isi baga tot pumnul in gura. Am fost si la pediatra lui si nu a gasit nimic ce poate fi considerat a fi semn de boala, asa ca doar dintisorii sunt cei ce i-au provocat neplaceri.
Revine vremea frumoasa si vom iesi la plimbare. Yupiiiii!
O zi frumoasa!

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

Poze Vlad

Mergi la inceput