Tulcence ? (12)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Buna seara fetele


ancamak urez si eu cu mult drag La multe lunite pentru bebe Andrei Ionut Sa-i daruiasca Dumnezeu multa sanatate iar voua parintilor sa va bucurati de el toata viata.

Mari-Mariuk m-am uitat la pozele voastre , sunteti o familie frumoasa.

Silvia imi pare rau pentru Crina . Un pupic si o imbratisare calda din partea mea

La noi a scazut febra, a luat tratamentul Maria dar a inceput acum sa stranute foarte des din pacate. Maine vom merge cu ea la pediatra, sa vedem ce ne zice. Sa stii ca si noi am tinut copii acasa, nu i-am lasat la gradinita, insa maine ii vom duce pe amandoi fiindca nu avem incotro, nu avem cu cine sa-i lasam. Eu voi fi la munca iar sotul la scoala. Andrei nu are nimic, macar asta e bine.

Ce fac fetele de nu mai scriu ???
Fetelor cand vad vremea de afara incep sa fiu deprimata. eu sunt invatata cu multa zapada ce-i drept, insa parca m-am saturat de ea !!!

Va doresc o seara placuta cu copilasi sanatosi si cuminti. Va pup pe toate.



danybv

Mamy de
Maria
( 11 Ianuarie 2008 ) si Andrei ( 21 Martie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

salutare gasca,
eu sunt obosita rau, nedormita ....ma termina plansul piticei si faptul ca suge atat de des si ziua si noaptea ( la o ora jumate)

in rest...toate bune

spuneti-mi si mie unde mai sunt magazine pt accesorii de botez/nunta?
vreau marturii si baloane la botez si azi cand am iesit afara am constatat ca magazinul pe care-l stiam s-a mutat. Trebuie sa ies din casa si sa merg fix la tinta pt ca nu am decat aprox o ora la dispozitie din cauza suptului.

danibv, sanatate multa Mariei

anka la multe luni/multi ani piticului,

mariuk, bine ai venit pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna seara.
GABIU, stiu un magazin cu accesorii (sper sa nu fie cel de care spui ca s-a mutat) in parcarea de la Egreta. Stiu ca aveau si preturi rezonabile anul trecut cand mi-au trebuit mie diverse chestii pentru nunta.
si multa putere sa treci de perioada asta obositoare.

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

Poze Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

salutare,

mariuk, am reusit azi sa gasesc un magazin cu accesorii de botez pe Pacii vis a vis de Primarie. Am luat marturii, baloane, am facut comanda de aranjamente florale pt mese si huse pt scaune. Deci am rezolvat cu toate. Acum mai avem de facut aprovizionarea cu bauturi si de comandat tortul. In rest....sanatate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Buna ziua fetele

Felicitari gabi pentru cumparaturi. Pupam fetele cochetele sa ai spor in continuare la pregatiri.

Va zic la multi ani azi pentru sarbatoarea noastra a iubirii " Dragobetele" sa fiti sanatosi si sa aveti parte de multa iubire.
Eu azi voi merge la Teatrul Jean Bart , este spectacol dedicat acestei zile, vor participa si Baladele Deltei. La ora 18 incepe spectacolul.

In rest suntem bine, ceea ce va dorim si voua

danybv

Mamy de
Maria
( 11 Ianuarie 2008 ) si Andrei ( 21 Martie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

gabi, ma bucur ca ai rezolvat. exact acolo te trimiteam si eu. e magazinul unor prieteni, andreea si costel. bafta si cu restul pregatirilor.
cat despre oboseala si nedormit si supt non stop...rabdare multa

dani, cum a fost spectacolul?

mariuk, sper sa vii des pe la noi sa mai animi spiritele.

pupam toate fetele si mai ales piticii

silvi mama CRINEI

mot CRINA
de craciun,diverse

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna ziua.
Mi-e ciuda pe vremea asta...nu am iesit din casa cu copilul de vreo 3 zile bine macar ca am copil vesel si imi mai alunga plictiseala...e atat de jucaus uneori ca se trezeste noapte si se joaca in patut, chiuie si mai ales racaie cu unghiutele pe plasa de la patut si rade cand face asta.
Va si va urez un weekend minunat (in ciuda vremii)

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

Poze Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Noi n-am mai iesit si sambata, asa ca suntem ca niste lei in cusca. Am aerisit azi vreo 30 de min in camera cand a adormit piticul... si doarme de vreo 3 ore.
vrem sa vina primavara sa cutreieram iar tot orasul pana face mama febra musculara
Petrecere frumoasa Gabi, si un week-end foarte, foarte placut tuturor mamicilorsi piticilor simpatici.
Silvi am inteles bine ca te bucuri de ultima saptamana de concediu?

Mami Anca cu Andrei Ionut(22.09.2010)
https://picasaweb.google.com/ancamak/Februarie201102#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Servus fetele

Silvia a fost foarte frumos spectacolul. Am fost doar eu si copii, sotul nu a putut sa vina.Copii au fost foarte linistiti si au rezistat pana la sfarsit, chiar le-au placut enorm. Maria a dansat mai tot timpul

gabi sa ai spor la treaba.

Si eu va doresc sa aveti parte de un weekend cat mai placut cu copii sanatosi si cuminti.

danybv

Mamy de
Maria
( 11 Ianuarie 2008 ) si Andrei ( 21 Martie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

anca, din pacate, da! pe 7 martie incep munca si sunt ingrozita. va trebui sa trezesc pitica la 6.30 dimineata si sa o duc la cresa apoi sa merg la serv, la 4 sa o recuperez si apoi sa rezolv toate acasa...si in plus crina nu a dormit niciodata o noapte intreaga asa ca voi fi f obosita. sper sa ma descurc. sa/mi tineti pumnii.

mariuk, se pare ca ai copil bun si cuminte nu doar frumos

dani, asa deci maria nu e doar cantareata e si mare dansatoare. ma bucur ca nu mai e bolnavioara

gabi, deabia astept sa ne spui cum a iesit petrecerea si sa ne arati si poze cu micuta crestina

arisa, mireluta, fetele nu mai ziceti nik?

eu ca sa uit de stresul cu munca ma concentrez pe petrecerea crinei de 2 ani. o sa avem mai multi invitati, crina va avea 4 copii. am facut ieri impreuna un baner si confetii, tre sa cumparam baloane si artificii. luni merg sa dau comanda de tort( am luat lumanari)si tot luni ii caut cadou. tre sa gasesc o rochita ptr petrecere, niste blugi, o papusa si un urs rosu. astea sunt cadourile pe care le vrea ea. in plus vedem noi ce mai gasim frumos. de gatit ma ocup miercuri. cam asta e... sper sa iasa bine si crina sa se bucure.



silvi mama CRINEI

mot CRINA
de craciun,diverse

Povestea CRINEI

Mergi la inceput