Tulcence ? (12)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

astazi a plans iar dar numai cat am schimbat/o. dupa ce am deschis usa si a intrat la copii nu a mai avut nici o treaba...
gabi, ce sa zic, nu stiu care din noi e ciudata, eu asa sunt, mai panicoasa cred. nu pot sa o las plangand. si plec impacata numai cand vad ca e bine.
ma bucur ca ati iesit la prima plimbarica. si caruciorul crinei tot 12 kg avea. dupa un timp nu o sa iti mai para greu

anca, multumim!

sper sa fie si maine cald sa iesim cu tricicleta la plimbarica. crina vrea la apa, la ciuperca, de cate ori vede din masina lacul nu mai poate de bucurie, asa ca maine asta e planul.
duminica mergem la tara la bunici si speram sa ajungem si la padure la ghiocei.

pupici la mamici si pitici

silvi mama CRINEI

mot CRINA
de craciun,diverse

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

neata,
as fi vrut sa iesim si azi afara dar vantul nu ne lasa, asa ca vor iesi doar baietii
pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Buna dimineata fetele

Gabi ieri a batut vantul rau de tot si era si foarte rece. Azi vad ca soarele si-a facut aparitia. Poate reusiti sa iesiti afara la plimbare. Va doresc plimbare placuta.
Eu voi iesi cu Maria pana la biserica ( la catedrala ) sa o impartasesc si apoi acasa, la odihna, fiindca de maine iar merg la munca, am o saptamana tare incarcata .

Silvia imi pare rau pentru Crina. Sper ca a fost bine la plimbare ieri

Va doresc tuturor duminica placuta!

danybv

Mamy de
Maria
( 11 Ianuarie 2008 ) si Andrei ( 21 Martie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

noi am avut o saptamana foarte grea. de sambata crina a inceput sa faca febra, aproape de 40 si eram ingrozita. duminica am fost la urgenta iar toata saptamana la 2 pediatri si dr de familie si deabia ieri am reusit sa ii dam de capat. problema era faringita si mai important infectie urinara. de aseara nu mai face febra si astazi a inceput sa manance oarecum. sper sa dea rezultate tratamentul repede. bineinteles ca nu am avut cum sa o duc la cresa asa ca sper ca luni sa ne dea aviz si sa mearga de marti. mai sunt doar 2 saptamani pana incep munca si tot nu am reusit sa creem o rutina cu cresa. mi/e groaza de ce va fi cand va trebui sa merg zilnic la serviciu.

vad ca voi n/ati fost prea vorbarete. sper ca sunteti bine

silvi mama CRINEI

mot CRINA
de craciun,diverse

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

silvia imi pare nespus de rau pentru Crina . Sa-i dea Dumnezeu sanatate multa si sa scapati de racelile astea urate. Sanatate multa Crinei!
Si la noi de ieri dimineata Maria mea face febra. A fost ieri sotul meu cu ea la Dr Tomescu care i-a spus clar: amigdalita cu muuult puroi si uite asa suntem cu medicamente pe noi Aseara l-am dus pe Andrei la bunici ca sa nu se molipseasca si el cu cine stie ce virusoi. In rest aceasi rutina de zi cu zi.
Va doresc un weekend placut cu copilasi sanatosi si cuminti. Va pup

danybv

Mamy de
Maria
( 11 Ianuarie 2008 ) si Andrei ( 21 Martie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Buna dimineata fetelor!

Hai sa bem o cafea virtuala impreuna, poate ne mai invioram. Noi astazi sarbam 5 lunisoare de viata. Multa sanatate la pitici si pupici pentru mamici.

Mami Anca cu Andrei Ionut(22.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancamak

Buna dimineata fetelor!

Hai sa bem o cafea virtuala impreuna, poate ne mai invioram. Noi astazi sarbam 5 lunisoare de viata. Multa sanatate la pitici si pupici pentru mamici.

Mami Anca cu Andrei Ionut(22.09.2010)

LA MULTE LUNI SI LA MULTI ANI, ANDREI!

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

Poze Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Ninge ca in povesti! Nu cred ca iesim maine undeva :(. Dar lasa ca recuperam noi.Pupici la mamici si pitici

Mami Anca cu Andrei Ionut(22.09.2010)
http://picasaweb.google.com/ancamak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!
lume noua la noi pe forum!
mariuk, bun venit! am admirat voinicelul valad dar si pe tine. ai fost o miresica tare frumoasa

anca, sa va traiasca printul! daca nu puteti iesi sarbatoriti in casa,numai sa nu treaca ziua nesarbatorita

dani, multumesc frumos! sper ca maria e bine. va imbratisez pe toti

noi stam tot acasa ca dr nu ne/a dat aviz ptr cresa. tre sa ii fac urocultura crinei dar nu pot sa ii recoltez ca nu face direct in recipientul steril...ne mai chinuim.

pupam toate fetele

silvi mama CRINEI

mot CRINA
de craciun,diverse

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvi8

salutare!
lume noua la noi pe forum!
mariuk, bun venit! am admirat voinicelul valad dar si pe tine. ai fost o miresica tare frumoasa

anca, sa va traiasca printul! daca nu puteti iesi sarbatoriti in casa,numai sa nu treaca ziua nesarbatorita

dani, multumesc frumos! sper ca maria e bine. va imbratisez pe toti

noi stam tot acasa ca dr nu ne/a dat aviz ptr cresa. tre sa ii fac urocultura crinei dar nu pot sa ii recoltez ca nu face direct in recipientul steril...ne mai chinuim.

pupam toate fetele

silvi mama CRINEI

mot CRINA
de craciun,diverse

Povestea CRINEI

Multumim de aprecieri.
Sincera sa fiu, pana nu a aparut Anca (al carei ultim mesaj il urmarisem si am ajuns aici) la bebelusi de sept-oct, nu am gasit sectiunea cu Tulcea, si chiar ma miram ca sunt din majoritatea judetelor dar de la noi nu...Vazusem la useri ca sunt si din Tl dar scria ca nu au activat de f mult timp...asa ca m-am limitat doar la o sectiune a forumului.
Voi trece mai des pe aici! Promit!

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

Poze Vlad

Mergi la inceput