Saline in Bucuresti - recomandari

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Raluca da, cea de pe str. Pasteur este Salina Roman.
As fi vrut sa aflu pareri de la persoane care au fost acolo, ce rezultate au avut.
Eu o sa merg chiar azi acolo cu copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Ela, cum a fost la salina? Cu siguranta nu te-a uitat nimeni si ar o mare bucurie sa te avem printre noi macar pentru un "rand scris".

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 16+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Ioana am fost deja de 6 ori pana acum si mergem in continuare.
Deocamdata nu pot sa-mi dau seama de rezultat. Probabil ca efectele se vor vedea in timp (sper sa se vada).
Nu v-am uitat, dar nu aveam ce sa scriu decat ca am fost la salina.
Am mai intrebat si eu persoanele intalnite acolo daca au remarcat imbunatatirea starii de sanatate, insa majoritatea erau la prima cura de salina si era prea devreme sa se pronunte.
Erau persoane de toate varstele acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinvg spune:

Nu vreau sa fac reclama mascata, dar salinele doar cu sare pe pereti nu numai ca nu au posibilitatea de curatare a aerului din interior, dar nu reusesc sa creeze climatul unei saline, care s-a format in mod natural in atatia ani....In fine, eu cred mai mult in cele cu generatoare, care trimit aerul sarat direct in respiratie. Fetita noastra nu numai ca a scapat de sforait, dar face racelile de gradinita mult mai usor. E drept ca noi am facut 20 de sedinte in primavara si 20 inainte de inceperea gradinitei. De atunci in aceasta toamna mi-a racit odata si a tinut-o 4 zile.
In primavara vrem din nou s-o ducem la salina natalia! Sanatate puiutilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genett spune:

Eu am fost cu fetita la Salinele Roman 6 sedinte, apoi medicul de familie mi-a recomandat Salina Center, unde am si fost. Va recomand cu inima deschisa, este o mare diferenta: la Salina Center pe langa faptul ca au unde se juca copiii, este cu adevarat vindecatoare. Nu cred ca pot sa va explic, dar o sa ma intelegeti daca ajungeti acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

Buna, vreau sa stiu si eu ce efecte a avut tratamentul la salina, au racit mai putin copiii decat in mod obisnuit? bronsitele (daca ati avut) s-au repetat?
Fetita mea de 6 ani tocmai mi-a facut o bronsita urata cu febra, antibiotic, tuse si tot tacamul. O sa o duc la mare, ne-am programat si o vacanta la munte si ne-am propus sa incercam si un tratament de durata intr-o salina artificiala in Bucuresti. Puteti sa-mi dati si mie niste info.?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Iti pot spune efectul pe care l-a avut la baiatul meu cel mare. Pana anul trecut, in fiecare luna din toamna pana in primavara, mergeam pe la spital cu diverse forme de afectiuni respiratorii, de la simple raceli pana la pneumonie. Bineinteles ca lua cel putin 5 serii de antibiotice in fiecare iarna.

Asa ca anul trecut, in prima zi de gradinita, cand a inceput-o direct cu tuse magareasca, ne-am dus la salina (cred ca Salina Center, de la Domenii). Am facut o serie de 21 zile si numai ceva granule homeopate i-am dat. Rezultatele le-am vazut semnificative dupa 2 zile, iar pana in luna aprilie anul asta, adica la primele calduri mari, nu a mai racit ici macar o data.
A mai tusit de cateva ori, dar in tot timpul asta daca a vrut inghetata - a mancat.
Nu cred ca e o simpla coincidenta asa ca si anul asta vom incepe gradinita impreuna cu o cura salina.

Nu contest ca sunt mai bune salinele naturale, dar eu nu imi pot lua niciodata un concediu de 10 zile (nici nu visez la mai mult), iar naveta Bucuresti-Slanic mi se pare extrem de obositoare, costisitoare si neaplicabila, atata timp cat ultima ora de intrare la salina este 15.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

Nepotul meu ;


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ;

Mergi la inceput