scoala Spectrum

scoala Spectrum | Autor: rodiana

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor!
As dori sa stiu daca cineva are copilul la Spectrum clasele I-IV. CE parere aveti despre aceasta scoala? Cum sunt invatatorii si ce rezultate au avut?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Buna Rodiana!

Si eu sunt interesata de scoala Spectrum. Ai reusit sa iei legatura cu cineva care are copilul la aceasta scoala? Ce informatii mai ai despre scoala, exceptandu-le pe cele prezentate pe site-ul lor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caramel spune:

Si eu sunt interesata de scoala Spectrum!
Sper ca stiti ca de anul asta si-au mutat sediul pe Energeticienilor.Asta pe noi nu ne prea avantajeaza. Era mai bine cand era la Dristor.
Noi am fost intr-o vizita cand era vacanta copiilor.
La poarta au paza de la BGs. Ne-au lasat sa intram in curte.
Un alt lucru care nu prea imi place este ca au program doar pana la 15.00.
Daca mai aflati informatii utile , va rog postati-le aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria.amana spune:

Apartine de ICHB. A avut o cunostinta copilul acolo nu era multumita ca s-a schimbat invatatoarea si ea perefra stabilitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria.amana
A avut o cunostinta copilul acolo nu era multumita ca s-a schimbat invatatoarea si ea perefra stabilitate

Invatatoare se schimba prin toate scolile, nemultumirea nu are legatura cu subiectul.
Lumea steapta informatii mai concrete, nu povesti de la cunostinte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Invatatoarele sunt foarte bune, in special
cele din seria claselor a 4-a din acest an. Sunt 14-15 copii in clasa. Alte intrebari?>

Crinuta si minunea ei

Fara Dumnezeu nimic nu e.
Cine se increde in sine, cade rau!

www.youtube.com/watch?v=XsrUd97Xddw&NR=1" target="_blank"> Archbishop Fulton Sheen







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caramel spune:

Crinuta, poti sa-mi spui daca in afara de taxa anuala si taxa de inscriere mai sunt si alte costuri ascunse de care ar trebui sa stiu, si cam care ar fi?
Imi imaginez ca ar mai trebui platite: masa, transportul, uniforma, cartile, dar cam la cat sa ma astept per total ca mai dau in plus fata de taxa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Costuri ascunse nu exista. In taxa intra din cate am auzit manualele, nu intra masa/transportul si uniforma.

Crinuta si minunea ei

Fara Dumnezeu nimic nu e.
Cine se increde in sine, cade rau!

www.youtube.com/watch?v=XsrUd97Xddw&NR=1" target="_blank"> Archbishop Fulton Sheen







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Nici manualele nu intra in taxa. Se platesc separat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

'Neata Capcaunule! 'Neata Crinuta!

In primul rand, va multumesc pentru raspunsuri.
Am luat si eu legatura telefonic cu cei de la Spectrum, dar timpul nu mi-a permis sa si vizitez scoala. Am aflat ca anul acestaa taxa de scolarizare a fost de 2350 euro/an, la care se adauga masa in jur de 690 euro/an.De transport nu am intreebat, iar de uniforme si manuale nu mi-au zis nimic.
Sa inteleg ca aveti copiii la aceasta scoala? Mai povestiti-ne si noua din experienta voastra.
Crinuta, poti sa imi recomanzi o invatatoare buna care ia clasa 1 in anul scolar 2011-2012?

Va multumesc inca odata pentru raspunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caramel spune:

Ce bine ca mai apar informatii noi!
Eu vreau sa stiu exact ce costuri sunt in total, ca sa stiu daca am buget sau nu.
Ai intrebat cumva cand incep inscrierile pt. 2011 si cam la ce sa ne asteptam fata de 2010(financiar vorbind)?

Mergi la inceput