Asistenta medicala la domiciliu in BUZAU

Asistenta medicala la domiciliu in BUZAU | Autor: Burtocika

Link direct la acest mesaj

Am nevoie de o persoana dispusa sa vina la domiciliu pentru a oferi ingrijire medicala de baza unei batrane de 94 de ani imobilizata la pat in urma unui atac cerebral.
Este vorba de 6-8 ore pe zi, toata saptamana (sau macar de luni pana vineri) in BUZAU.

Am postat anuntul si in bazar, dar aici poate il vede mai multa lume.

Orice informatie care credeti ca m-ar putea ajuta e binevenita !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

Exista si firme specializate , medicale, care ofera servicii specifice /( injectii, schimbare pansamente, etc), gratis, dar trebuie niste acte. Cauta la voi in oras si poate gasesti.

copiii mei minunati, Edy (5 noiembrie 2003) si Daria (2 decembrie 2008)

hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Eu nu sunt din Buzau, caut pentru matusa mea, care nu stie sa foloseasca internetul si nu mai stie de unde sa apuce situatia ... Stii cum e cand esti prea implicat, ti-e greu sa gasesti cele mai bune solutii, asa ca incercam s-o ajutam si noi cu ce putem, macar cu niste informatii.

Nu vrem o persoana (sau o firma) care sa vina o data pe zi si sa-i schimbe un pansament ... Cine a avut in familie o persoana imobilizata la pat stie la ce ma refer: este vorba de ingrijire permanenta; bolnavul trebuie intors de pe o parte pe alta, trebuie frecat pe spate si uns cu diverse solutii care sa previna aparitia escarelor, daca acestea apar trebuie tratate, trebuie schimbat pampersul, trebuie asigurata o igiena a bolnavului, schimbate asternuturi, hranit cu lingurita etc.
Astea nu le poate face o firma / asistenta care vine o jumatate de ora pe zi ... Am avut o astfel de asistenta de la Crucea Galbena la un unchi care nu avea pe nimeni si statea singur, dar nu a fost suficient.

Mergi la inceput