eficienta cursurilor Fast Track Kids

eficienta cursurilor Fast Track Kids | Autor: axxxa

Link direct la acest mesaj

Buna seara

As dori cateva informatii de la cei care au copiii la cursurile FTK, daca sunt eficiente, copiii progreseaza, dupa cat timp se observa imbunatatirea capacitatilor pe care ei lucreaza sa le dezvolte, orice informatie imi este de ajutor, am vazut ca sunt destul de scumpe cursurile lor si ma intreb daca merita...
Multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Noi am mers la un astfel de curs vara trecuta. Din pacate baietelul meu nu s-a acomodat deloc, nu i-a placut ideea de "lectie" faptul ca trebuia sa stea pe scaunel cuminte si sa faca ce i se zicea.
Am renuntat dupa 2 sedinte...Poate ca era totusi prea mic, avea pe atunci 2 ani si jumatate.
O sa mai facem insa o incercare in primavara asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Pustiului meu i s-au potrivit. La 4 ani cand l-am dat la FTK era genul care statea in coltul lui retras. Dupa cateva lectii am inceput sa-l vad "prins", cu degetelele pe sus, iesind la tabla...Si ii place foarte mult. Daca la gradinita mai maraie ca ar sta acasa, cand e vorba de FTK e fericit ca merge.
Cat despre ce invata, m-a surprins de multe ori cu unele chestii. Odata mi-a zis ca pisica (mamei mele) are coloana vertebrala mai mare ca a omului. Cum asa? Pentru ca pisica are si coada! Sau i-a zis pediatrei, la consult, ca pe el il doare intre plamani si stomac (facuse o enteroviroza).
In curand face 5 ani si desi ma cam ustura la buzunar (mai ales ca incepe si engleza si mai am un copil mai mare cu cursurile lui) cred ca voi face tot posibilul sa-l mai tin si anul acesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Patrick este acum in al doilea an de FTK. ii place enorm si sunt multe lucruri pe care le stie de acolo. felul in care abordeaza anumite lucruri il fac sa retina mai multe informatii decat dintr-o lectie de gradinita.
aici este subiectul in care se discuta pe larg despre fastrackids: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=122049

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Si ai mei sunt al doilea an la ftk.
Cel mare a fost si la summer camp( a fost super).
Ptr noi sunt numai avantaje.
Dar cel mai bine daca te-ai duce la o prezentare, sa-ti faci o idee, si la o lectie gratuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Fetelor, care este pretul la fast track kids ?

M-ar interesa si pe mine pentru Cristi, la gradi nu au facut mare lucru iar acum, in clasa I-a, nu au decat o ora de engleza pe saptamana

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingridnen

Fetelor, care este pretul la fast track kids ?

M-ar interesa si pe mine pentru Cristi, la gradi nu au facut mare lucru iar acum, in clasa I-a, nu au decat o ora de engleza pe saptamana

Ingrid si Cristi 7 ani


La ftk nu se face engleza. Sunt cursuri de lb. engleza ptr cei mici, dar aici e vb de altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

am inteles... eu am fost o perioada (acum cativa ani) la cursuri de engleza, 'sponsorizate" de firma.

In aceeiasi cladire erau si cursuri de engleze pentru copiii, de toate varstele, si o gramada de reclame cu "Fast Track Kids"
De aceea am intrebat...

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Mai sunt si acum, daca te referi la sediul din Tineretului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

in Constanta o luna costa 275 ron acum, pentru copiii nou inscrisi. pentru cei inscrisi anul trecut taxa a ramas de 250 ron, 225 daca se plateste in avans.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Ingridnen, poate ca eu te-am indus in eroare, ca am zis de pustiul meu ca incepe si engleza. La FTK aveau o tentativa de ceva cursuri de engleza dar intr-o combinatie cu muzica, asa ca am mers pe o varianta clasica de scoala specializata in asa ceva (la Shachespeare School).

Mergi la inceput