In pragul "divortului"

In pragul "divortului" | Autor: alina_satena

Link direct la acest mesaj

am si eu o rugaminte la voi fetelor,stiu ca vam mai cerut sfatul si va multumesc celor care mi l-ati dat si mati ajutat,dar sa va spun problema mea.Eu si sotul(concubinul)meu am observat ca numai avem nimic in comun decat copilul,ne certam foarte des,din diverse motive el a inceput sa spuna ca numai este acceptat la mine in casa,ca nimeni numai are loc de el si lucruri de genul acesta,eu am incercat sa yi explic ca asa este cand stai la comun ca nu toate sunt roz si frumoase,el a inceput sa imi spuna ca vrea sa plece ca numai vrea sa stea aici,ca vrea sa ne despartim,asta nu ar fi nimic,dar de ceva timp am inceput sa dau meditatii adica am un venit cat de cat acolo acum imi spune ca de ce dau meditatii ca de ce banii care yi iau dupa meditatii yi folosesc eu(odata din acesti bani mi-am permis si eu sa imi fac manichiura am dat 12Ron)mi se pare absurd ca sotul tau sa iti spuna nu iti mai face manichiura,nu te mai duce sa te mai tunzi ramai asa.adica mai pe romaneste neingrijita.Pana acum era problema ca de nu aduc si eu un ban in casa,acum ca de dau meditatii si ma mai folosesc si eu de acei bani.Sincer voi ce ati face in situatia mea,eu simt ca numai am putere sa merg mai departe,simt ca ma trage in jos,ca vrea sa ma domine,sa ma faca marioneta lui.Vrteau un sfat,o parere ceva sa ma ajute macar stiu ca o persoana din afara este obiectiva,seara buna si astept sfaturi,opinii,sugestii orice.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

balanta ta in ce directie se inclina? sa ramai cu el si sa te traga in jos..plus sa vada copilul ce viata "fericita" ai/aveti? sau sa-i zici la revedere si drum bun?
fa ce-i mai bine pentru tine si copil!

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Restul banilor i-ai dat in casa?

Este foarte greu de dat un sfat, ai unde pleca la o adica in caz de divort? Poti sa-ti faci rost de un serviciu stabil? Cu copilul ce ai putea sa faci, gradinita, cresa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

am uitat sa precizez ca noi stam la parintii mei si eu cu copilul avem unde sa stam,restul banilor iam folosit la comun cum e normal(adica cum mi se pare mie normal)incerc sa vad cum evolueaza situatia in continuare dar nu vad sanse mari de schimbari sper sa se schimbe macar un pic macar de dragul copilului.Va tin la curent:*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Ce fel de meditatii dai?

www.dropshots.com/asteryaro7" target="_blank">(PHOTO)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Dau meditatii la engleza,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Dau meditatii la engleza,


SLAVA DOMNULUI!!!

de David si 37+



HAINUTE 0-4ANI SUPER PRETURI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

de ce ai spus Slava Domnului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mediajust spune:

Citat:
citat din mesajul lui nushulica

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Dau meditatii la engleza,


SLAVA DOMNULUI!!!

de David si 37+



HAINUTE 0-4ANI SUPER PRETURI




Scuza aceasta tavaleala off-topic, Alina! Nu are legatura cu subiectul tau!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

de ce ai spus Slava Domnului?


Hai sa te luminez eu: in primul mesaj ai atatea greseli ca ar fi fost foarte trist sa aflam ca dai meditatii la limba romana. Sper ca la engleza te descurci mai bine totusi.

Prietenul tau munceste? Va mai iubiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Alina ne intalnim iar.....stiu poveste asta..eu zic ca mai bine lasa-l...asa te vei putea descurca cu copilul poate mai bine....
De scris eu nu as comenta..fata sigur se grabeste,copilul o trage de poale si apoi daca a facut facultatea de engleza poate nu stie sa foloseasca tastatura calculatorului foarte bine.Pentru multi e buna doar la scris fara sa stie de exemplu ca "shift+o tasta da asa numitul "underline"sau apasarea simpla a tastei da cratima...multi nu stiu sau nu au notiuni fara sa fie obiectul batjocurii.Plus ca regulamentul Dc zice altceva....

Alina lasa-l cu mama-sa si sa se duca.Pacat ca el e imatur si nu stie..lasa-l si ocupa-te de copil...

o duminica placuta.

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput