Pufi iubiti de 2010 - Casa de piatra micki!(137)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Lorex eu cred ca Cris D ti-a zis "da, da-i sa pape" si si eu iti zic la fel, nu e obligatoriu cerealele alea sa o tina pana dimineatza. Si subscriu, fiecare bb are ritmul propriu de digestie. Si Yannis si-a reintrodus masa de noapte, cum urla cum bagam papa...vro 2 sapt asa a tinut-o(desi masa de seara era mereu la fel si la aceeasi ora iar meniul echilibrat, diferit in fiecare zi dar pe total aceleasi cantitati) el se trezea ba la 2 , ba la 5 ba la 3 , maine la 4 etc...bagam bibe si gata. Peste 2 sapt gata, nu s-a mai trezit.... De o sapt adica, incheiata nu-si mai cere masa de noapte. Deci...e o perioada cred.

Lucia
1. Da, de demult raspunde la nume, de cand a inceput sa reactioneze (2/3 luni) dar noi mereu i-am spus Yannis si numai Yannis, inca din burtica, zilnic il strigam pe nume si apoi dupa ce s-a nascut toata lumea ii zice Yannis si numai Yannis deci ...cred ca nu a avut incotro.

2. cu certatul...nu-l cert dar ii zic Nu! nu baga aia in gura! lasa aia jos! si se opreste si se uita lung la mine daca nu schimb atitudinea devine serios si se opreste din ce facea. Am observat ca e chestie de ton si atitudine si NU de ce zici ptr ca la fel reactioneaza si daca ii zic eu in romana si daca ii zice ta-su in greaca sau daca vreunu din noi ii zicem in engleza... so...

3. dinti nu avem...sorry, Dar daca ti se pare ceva dubios si nu trece in 1-2 zile sau Doamne Fereste se agraveaza/extinde du-te la dr

de Yannis


AMR ... da nu le mai pun ca cica nu se vad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Cris d bravo! frumos program! va sincronizati perfect cu totii! Ce bine si frumos e la tine! Si sotul tau te ajuta si se implica f mult, frumos din partea lui!

BF in centrul vechi ati iesit cu bebe sau fara? cum a fost?

de Yannis


AMR ... da nu le mai pun ca cica nu se vad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Ioana eu stiam ca pana la doi ani nu este relevant, multor copii le fug ochii la varsta asta. Acum fiecare face cum crede dar daca tu zici ca n-ai incredere in doctorii din Cta, ce sa mai zica cei care locuiesc in orase mici... Daca as fi in locul tau as incerca si in Constanta, eventual poti sa ceri a doua parere la Bucuresti daca stai cu indoieli.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Cris.d subscriu la ce au zis fetele...sunteti un model de familie pt mine.

Lorex si eu tot pt laptic votez. Succes cu indreptatul spatelui!

Xela mie mi se pare ca esti mama perfecta, sper sa reusesc sa fiu si eu asa ca tine.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Fac capitol nou.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Capitol nou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex
Ioana,
am fost azi la kineto, o ora si 15 am facut gimnastica (greu) si jum de ora fizioterapie. Sper macar sa ma obisnuiesc sa stau mai dreapta!
Ms de intrebare. De ce te intrebam de kaufland, pt ca in farmaciile lor se gasesc niste cereale faine www.nutriben.ro/produse.html" target="_blank">astea
poate poti sa comanzi de pe net...stiii...eu nu-s de acord cu orezul asta rafinat...mai ales pt bebe..

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

cumnata mea sta in c-ta o sa o rog pe ea sa-mi cumpere,uite asa mai invata si ea cate ceva pt pitica ei pe langa mine de la voi

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput