Gimnastica ritmica pentru copii?

Gimnastica ritmica pentru copii? | Autor: ioanailincam

Link direct la acest mesaj

Salutare!

Aveti idee unde as putea gasi o scoala/club unde se face gimnastica ritmica pentru copii (fetita mea are 5 ani)?

Multumesc!

Ioana cu Ana (22.06.2005) si 31+
Ana - de la nastere pana la Revelion
Ana - dupa Revelion, in 2006
Ana - dupa 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61984" target="_blank">Povestea nasterii

Ai grija ce iti doresti! S-ar putea sa se indeplineasca...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

pe www.frgr.ro/caja2007.pdf" target="_blank">site-ul federatiei gasesti cluburile afiliate. Poate gasesti ceva in zona ta.

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba_ca_zapada spune:

Noi facem gimnastica ritmica la un club pe care l-am regasit pe lista postata de CRIXIA, dar pe lista apare sediul social care nu are legatura cu sala. Sala noastra este in incinta stadionului 23 August, daca te intereseaza zona.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

La Complexul Olimpia. este langa Electroaparataj. Fetita mea merge acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanailincam spune:

Multumesc mult pentru raspunsuri, cred ca ramane sa sun la Federatie sa aflu daca exista vreun club in sectorul 4, caci acolo m-ar aranja. Lia Manoliu si Electroaparataj sunt un pic peste mana. Inca o data multumesc!

Ioana cu Ana (22.06.2005) si 32
Ana - de la nastere pana la Revelion
Ana - dupa Revelion, in 2006
Ana - dupa 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61984" target="_blank">Povestea nasterii

Ai grija ce iti doresti! S-ar putea sa se indeplineasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Da, la Palatul Copiilor.
Doamna profesoara se numeste Lucia Pitzu (cu tz). O gasesti la Palat, trebuie eventual sa treci inainte pe acolo sa verifici orarul de lucru cu copiii. in principiu daca nu ai inscris-o pana pe 15 septembrie o sa iti comenteze. Dar daca fata are reale veleitati si super-elasticitate o sa o ia fara comentarii. Daca e doar interesata si atat, fara reale calitati, o sa iti comenteze. Du-te si tu cu flori, imbuneaz-o.
Maria a facut 2 ani, ii placea mult, doamna e destul de severa si cere de la ei, dar Mariei i-a schimbat mult mersul, statura, flexibilitatea. Prietena Mariei, care era super elastica, a facut chiar in grupa de performanta de la Palat.
Poti sa ma mai intrebi daca vrei.
Bafta,
Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Ioana, ce ai facut cu Ana, ai inscris-o?

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanailincam spune:

Buna!

Uite ca nu m-am invrednicit sa inscriu copilul, am vrut sa ajung vinerea trecuta ca tot ma duceam la Baby Expo numai ca a intervenit ceva la birou si nu am mai putut pleca in timp util.

In schimb am sunat la Palatul Copiilor si mi-au spus ca inscrierile se fac pana pe 30, de-aia am si lasat pe maine. Acuma, cum mi-o fi norocul.
Ma ingrijoreaza un pic faptul ca profesoara e exigenta, fii-mea nu prea reactioneaza bine la presiuni din astea. Si nici eu nu vreau sa faca de performanta neaparat (doar daca o sa vrea ea). No, daca nu e sa fie, aia e, dar macar o sa incercam...

Ioana cu Ana (22.06.2005) si 33+
Ana - de la nastere pana la Revelion
Ana - dupa Revelion, in 2006
Ana - dupa 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61984" target="_blank">Povestea nasterii

Ai grija ce iti doresti! S-ar putea sa se indeplineasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Ioana, nici Maria nu reactioneaza la severitate, dar ii placea atat de mult incat facea. Si realmente s-a vazut. Daca vrei sa o duci, da-mi un semn sa iti dau costumas de gimnastica ritmica, ca avem 3 si unul e aproape nefolosit. Iti recomand sa incerci, o sa ii placa mult, si-s dragute asa mici si in body-uri.
Daca vrei povestim pe privat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanailincam spune:

Gata, am inscris copiul, nu era prea tarziu pentru ca intr-adevar pana pe 30 se fac inscrierile. Primul curs e pe 5 octombrie.
Om vedea daca accepta sau nu, imi este teama de prima reactie, ei daca nu-i place ceva din prima apai nici n-o mai intorci din drum; de aceea sper ca macar prima sedinta sa fie profesoara mai potolita ca sa apuce copilul sa prinda gustul.

Eleni - stai linistita ca are si Ana costume (multumesc oricum), eu ii luasem in ideea ca o duc la balet, dar n-a mai fost sa fie. Oricum profesoara (era chiar una dintre cele 2 de gimnastica ritmica ce se pare ca vor fi, nu am intrebat cum o cheama, dar era o doamna mai in varsta si parea tare blanda) mi-a spus azi sa vina in prima faza in colanti si tricou, vedem pe parcurs ce va fi.

Va tin la curent cu ce se intampla pe 5 octombrie.

Ioana cu Ana (22.06.2005) si 33+
Ana - de la nastere pana la Revelion
Ana - dupa Revelion, in 2006
Ana - dupa 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61984" target="_blank">Povestea nasterii

Ai grija ce iti doresti! S-ar putea sa se indeplineasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Am intrat crezand ca va referiti la sporturi distractive pt copii si vroiam sa va propun Kangoo Jumps pentru copii: www.lotussport.ro/pagina/39/kangoo-jumps-kids.html" target="_blank">http://www.lotussport.ro/pagina/39/kangoo-jumps-kids.html
Gimnastica efectiv nu stiu unde se face in sectorul 4. Eu faceam undeva in zona Grivita...



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput