Cresa particulara buna Dr Taberei-Prel Ghencea

Cresa particulara buna Dr Taberei-Prel Ghencea | Autor: bianca_mad

Link direct la acest mesaj

Buna,

De cateva saptamani am inceput sa cautam cresa pentru Alex nazdravan. Mami trebuie sa se intoarca la munca iar noi suntem deja baietel mare (1 an si 2 luni), mancacios si sociabil.Singurul lucru care ne ingrijoreaza sunt imbolnavirile de la intrarea in colectivitate.

Ne intereseaza in principal zona Prelungirea Ghencea,Drumul Taberei, eventual Cotroceni sau o zona cu acces rapid din Dr Taberei.Si,bineinteles, ne intereseaza gradinitele care primesc copii asa mici.
Inca n-am vizitat nimic, doar am facut cercetari pe net.Si am gasit asa :

1.Conil Ghencea- sediu nou, primesc copii de la 1 an,au bucatarie proprie,cost 800 ron
2.Alecos Kindergarden-pe la Crangasi, tot de la 1 an, bucatarie, tot 800 ron, de asta nu am gasit mare lucru
3.Sf Andrei, Prelungirea Ghencea, de la 1 an jumate, bucatarie, supraveghere video, 1100 ron
4.Happy Tweetie-ANL Brancusi, 1 an juma, acum se deschide deci....nu prea imi surade
5.Maryland, Prelungirea Ghencea, 1 an si 8 luni(cam departe de varsta noastra), 1100 ron

Mai sunt si altele de mentionat care indeplinesc conditiile de mai sus? Pareri despre aceste gradinite?

Multumesc!

Mami de Alex mic

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Bianca, poti sa ne spui de ce vrei neaparat cresa particulara?
Daca e din motive de varste, afla ca la cresa din spatele Hanului Drumetului (Pinochio ii zice mai nou) sunt primiti copii incepand cu 1 an si 3 luni. Eu am avut ambii baieti acolo si am fost f multumita. E destul de solicitata, dar merita sa incerci daca doresti, sa discuti cu directoarea sau asist sefa despre locuri.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mad spune:

Buna Liviana,
Cresele de stat din DT le cam stiu si de aceea am intrebat doar de cele particulare. E cea de la Drumetului si mai e cea de la Materna. Ambele cu recomandari bune. Le iau in calcul, le voi vizita si pe acestea,mai ales ca nu ma dau banii afara din casa. Marele dezavantaj al creselor de stat stim cu totii care e : nr mare de copii in grupa(am inteles ca in jur de 30). Asta ma gandesc ca inseamna atentie mai putina pentru ursuletul meu si probabilitate mai mare de a se imbolnavi. :(
Dar sigur voi vizita si cresele de stat,iti multumesc pentru sugestie.

Bianca, mami de Alex mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Bianca, la noi in grupa nu am vazut niciodata mai mult de 20-22 copii, iar max inscrisi parca trebuie sa fie 25. Nu-ti face probleme, au la grupa 2 doamne pe tura! prim comparatie, la gradi e numai una si din cate am inteles sunt si grupe cu 40 copii!
Imunizarea trebuie s-o faca indiferent de nr de copii din grupa, cu cat mai repede, cu atat mai bine si retine ca nu e musai sa se imbolnaveasca (grav)! Baiatul meu cel mic a inceput cresa al 1 an si 3 luni - singurele imbolnaviri au fost cele de genul raceala si cred ca 1-2 enterocolite in 2 ani de cresa.
Succes!

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

gradinita nicholas

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic

Mergi la inceput