Cadou pentru fetita 4 ani !!! Plizzzz....help !

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

Cred ca va fi foarte incantata de setul Beados. Fiica-mea a primit de ziua ei anul trecut unul...la 3 ani, si i-a placut mult. Inca se mai joaca cu el... se pot cumpara rezerve dupa ce se termina....

Cu papusile(gen printese, Barbie)...e cu dus si intors...fiica-mea de ex, nu le agreeaza. Are o gramada, primite, dar nu prea se joaca cu ele.

Carticelele de exercitii de la Teora sunt cea mai mare placere a ei. Are muuulte...ii comand periodic, pt ca ii plac f mult. Nu trece zi sa nu petreaca macar o ora lucrand din aceste carticele.... Pe cele de la Teora le-am cam epuizat....

O idee la fel de buna era si cu seturile de modelaj de la Noriel: Play Doh, Moon Doh, Moon Sand, Aqua Sand. Cred ca orice copil ar fi atras de ele.

Si, cum zicea cineva mai sus...jocurile de rol. Noi i-am mai luat anul asta o casuta de papusi, cu tot ce treb....mobilier, papusi...din lemn, si ii place f mult. Sau, tot la Noriel au casutele personajelor din Fifi si Floricelele, cu tot cu figurine...

ALte idei: Role, Trotineta, Set protectie (casca, genunchere, cotiere) cu personajele preferate.

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb ralukutza

Cred ca va fi foarte incantata de setul Beados. Fiica-mea a primit de ziua ei anul trecut unul...la 3 ani, si i-a placut mult. Inca se mai joaca cu el... se pot cumpara rezerve dupa ce se termina....

Cu papusile(gen printese, Barbie)...e cu dus si intors...fiica-mea de ex, nu le agreeaza. Are o gramada, primite, dar nu prea se joaca cu ele.

Carticelele de exercitii de la Teora sunt cea mai mare placere a ei. Are muuulte...ii comand periodic, pt ca ii plac f mult. Nu trece zi sa nu petreaca macar o ora lucrand din aceste carticele.... Pe cele de la Teora le-am cam epuizat....

O idee la fel de buna era si cu seturile de modelaj de la Noriel: Play Doh, Moon Doh, Moon Sand, Aqua Sand. Cred ca orice copil ar fi atras de ele.

Si, cum zicea cineva mai sus...jocurile de rol. Noi i-am mai luat anul asta o casuta de papusi, cu tot ce treb....mobilier, papusi...din lemn, si ii place f mult. Sau, tot la Noriel au casutele personajelor din Fifi si Floricelele, cu tot cu figurine...

ALte idei: Role, Trotineta, Set protectie (casca, genunchere, cotiere) cu personajele preferate.

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)


Aaaa...super. Inseamna ca o sa o nimeresc cu Beados, mai ales ca e de la 4 ani pana la 12. Sa tot cumpere parintii rezerve de bilute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaga spune:

Eu as merge pa carti, de povesti sau de colorat, eventual un bloc de desn si acoarele, exista seturi de stampile pentru copii, cu care pot face tot felul de desene haioase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

ahaa.. deci asta e ce vede fiica-mea la reclame si imi cere ca vrea si ea... BEADOS astea! http://www.crazytoys.ro/jucarii/Diverse-2039/Beados-2245/9992/Beados-Activity-Set.html

mi-a facut capul calendar ca sa-i cumpar si ei din astea... si vine si-mi intoarce capul inspre televizor sau ma trage de pantaloni sa vin sa vad... DE FIECARE DATA cand apare reclama!

cred ca da, o sa aibe mare priza la ele la 4 ani, daca ea cere la 3 ani si 2 luni asa ceva... cel putin imaginea o INCANTA nemaipomenit de tare...

plus ca noi avem deja 2 seturi de "pioneze" din plastic de la QUERCETTI... www.ibebe.ro/products/Fantacolor-Daisy-D10.html" target="_blank">asta cu 240 piese in 6 culori si inca unul (www.ibebe.ro/products/Fantacolor-portabil-1000-piese.html" target="_blank">asta) cu pioneze mici de 5mm - 1000 piese in 5 culori, care au mare succes! inclusiv mie imi place sa ma joc cu astea! fac de placere toate modelele din carticele (caci au carticele cu modele de inspiratie) si plus altele improvizate de noi.... f.f.f.faine!




karligutza
sunt mamica Adelutei

are mama o fetita... are si un blog!

_

ALAPTATUL HELPLINE
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaX spune:

Orice are legatura cu bebelusii sau animalele mici: papusa cu bebelusi (Evi sau Steffi), papusa-bebelus, eventual cu accesorii, animalute mama si pui (sau familie, ca am vazut ca exista familie de caluti).
Lego
Geomag
Seturi pentru modelat
Jucarii de la Hello Kitty (cake shop, school, hospital - cu piese miiici, dar de mare succes)
Carti, carti, carti (de citit)
"Nu te supara frate" si familia
Fifi si floricelele - tot, orice
Abtibilduri
Seturi pentru desenat-colorat (da' astea sunt, de obicei, cumparate, pana la varsta asta)

...ooo, si cate mai sunt!... Fara sa pun la socoteala imbracamintea si incaltamintea!

EllaX cu Ana (30 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katya spune:

Fetitele mele se joaca in disperare(3-5 ani)cu papusele din acelea mici Polly,Lea,Crissy care au si rochite de schimb,cauciucate,plus pantofiori si posete,diverse accesorii,e casa plina de pantofiori si numai din acelea cer de fiecare data.Mai sint si printese Disney tot asa mici,tot cu rochii de schimb si pantofiori.Asa ca am luat si eu altor fetite cadou si au fost incintate,au si pret accesibil pt un cadou,am vazut si-n Ro. Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Citat:
citat din mesajul lui karligutza

ahaa.. deci asta e ce vede fiica-mea la reclame si imi cere ca vrea si ea... BEADOS astea! http://www.crazytoys.ro/jucarii/Diverse-2039/Beados-2245/9992/Beados-Activity-Set.html

mi-a facut capul calendar ca sa-i cumpar si ei din astea... si vine si-mi intoarce capul inspre televizor sau ma trage de pantaloni sa vin sa vad... DE FIECARE DATA cand apare reclama!

cred ca da, o sa aibe mare priza la ele la 4 ani, daca ea cere la 3 ani si 2 luni asa ceva... cel putin imaginea o INCANTA nemaipomenit de tare...

plus ca noi avem deja 2 seturi de "pioneze" din plastic de la QUERCETTI... www.ibebe.ro/products/Fantacolor-Daisy-D10.html" target="_blank">asta cu 240 piese in 6 culori si inca unul (www.ibebe.ro/products/Fantacolor-portabil-1000-piese.html" target="_blank">asta) cu pioneze mici de 5mm - 1000 piese in 5 culori, care au mare succes! inclusiv mie imi place sa ma joc cu astea! fac de placere toate modelele din carticele (caci au carticele cu modele de inspiratie) si plus altele improvizate de noi.... f.f.f.faine!




_



Da, astea sunt. Aceeasi reactie o are si fim'iu care are 7 ani. I-am comandat si lui ca n-aveam scapare. Sper sa fie incantati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Multumesc mult tuturor pentru idei. Imi pare rau ca n-am bani sa cumpar tot ce spuneti. Oricum am avut de unde alege si sunt super incantata.

Mergi la inceput