Cadou pentru fetita 4 ani !!! Plizzzz....help !

Cadou pentru fetita 4 ani !!! Plizzzz....help ! | Autor: geniest

Link direct la acest mesaj

Trebuie sa cumpar un cadou pentru aniversarea de 4 ani a unei fetite. Sunt total paralela cu ce as putea sa surprind o pustoiaca de 4 ani. Daca era baiat mi-era mult mai simplu, dar asa....

Asa ca va rog mult, dati-mi ceva indicii....


Multumiri !!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

www.014.ro/magazin-articole-copii/jucarii/jucarii/?product=402" target="_blank">http://www.014.ro/magazin-articole-copii/jucarii/jucarii/?product=402


Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana71 spune:

Buna,

Depinde de suma de bani pe care vrei s-o cheltuiesti. O papusa (Barbie, Bratz.....sau eterna Hanna Montana - fii-mea are o atractie deosebita spre acest personaj).

Sunt cateva chestii mishto la Noriel, modelaj cu plastilina.

Daca optezi ptr ceva de imbracat sigur ar fi interesata de articole de imbracaminte cu personaje din Spioanele, Oraselul Lenes, H2O, si binenteles Hanna Montana.

Aaaa...si inca ceva. Cadoul care sigur ar face-o fericita pe fata mea (are 5 ani si jumatate) este un Webkinz (asta daca a descoperit placerea acestui joc). Dar daca optezi pentru asa ceva, ar fi bine sa intrebi parintii daca mai vreunul.

Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Orice din gama Hello Kitty cred ca i-ar face placere.De la pozete,tricouri, papusele,pantofi pana la cutie de bijuterii care e super scumpa dar extrem de atractiva.Depinde de buget....



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Orice papusa printesa: Alba ca zapada, Adormita, Cenusareasa, Mica Sirena. O papusa cu rochii de schimb. Sau o papusa cu set de coafat si machiat. O carte deosebita (fetita mea e innebunita dupa carti). Haine cu personaje (da, inclusiv Hanna Montana).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

O cutiuta muzicala,chestia aia de o deschizi si canta.Copila mea care face imediat 4 ani asta isi doreste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Inteleg ca nu prea stii ce ii place fetitei ... Eu i-am luat fiica-miii si pentru o alta aniversare de 4 ani o carticica cu exercitii din alea cu labirint, grupare de obiecte etc. (fiica-mea a fost super-incantata, in fiecare seara facem 2-3 exercitii) + un calut cu coama stufoasa si o cow-girl care sta calare pe el, si are o galetusa cu porumb si morcovi sa-l hraneasca.
Fiica-mea are o gramada de papusi si plusuri, si carti si puzzle-uri, asa ca suntem in deruta ori de cate ori trebuie sa-i mai facem un cadou, ca nu prea stim ce sa-i mai luam (de sume rezonabile).
Acum este in perioada in care-i place sa se joace cu personaje micute, gen strumfii din ouale Kinder, catei, cai etc. cu care inventeaza tot felul de povesti inspirate din desenele animate pe care le vede.

Cu Webkinz astea care-i treaba ? Ce sunt si ce fac ?

Fii-mea a vazut reclama la hamsterii ZhuZhu Pet si ma innebuneste sa-i iau si ei, dar sunt super-scumpi si au o gramada de accesorii ... Voi ati luat ?

*****************************
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Multumesc mult pentru sugestii.
Intr-adevar nu prea stiu ce-i place (e mai baietoasa)...oricum, orice i-ar placea stiu sigur ca este pe perioade. Baietelului meu nu cred ca i-a placut ceva mai mult de 1 luna, dupa care se reorienteaza...si tot asa...sa avem pe ce da banii...

I-am comandat deja un set Beados (cu margelute) si as merge pe o carticica cu exercitii din alea cu labirint, grupare de obiecte etc. cum zice Burtocika....poti sa-mi dai un link sa vad mai exact despre ce-i vorba ????

Multumesc anticipat !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Uite asta e: www.teora.ro/cgi-bin/teora/romania/mbshop.cgi?database=16&action=view_product&productID=1015&category=06" target="_blank">http://www.teora.ro/cgi-bin/teora/romania/mbshop.cgi?database=16&action=view_product&productID=1015&category=06 vezi ce gasesti prin librarii ...

Si fii-mea se plictiseste dupa o luna, cateodata si mai putin ... Asa e varsta ...

*****************************
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Aha, ok, stiu despre ce-i vorba.

Mergi la inceput