Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (133)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

la noi in de oras nu avem asa magazine...sunt invidioasa...doar puzzel junior ceva si mai unu dar sunt foooarte scumpe...in rest ce gasesti la mag de cartier....dar de o calitatetre sa merem la timisoara o tura ca copchilul asta mai cata e in pampersul gol la cat de repede iese din haine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Am "facut o simulare de capitol nou. La faza cu copiatul capitolului in cel nou m-am blocat.
Mai perseverez data viitoare.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

Citat:
citat din mesajul lui miremia

miki, alexutza ms ms!

avem si noi babetica gen husa, se baga pe maini si are un arici la spate, am luat-o din smyk.

lali smyk e in afi la etaj. E maaare si are multe lucruri ...haine, jucarii, biberoane, leagane.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg


chiar acum m-am inteles cu o prietena sa mergem diseara la AFI, asa ca voi trece negresit si pe acolo. Intre timp am trecut pe la un magazin de cartier (in Vitan la mine) si i-am luat lui Vrabiuta o vesta tare faina si vreo 2 body-uri cu maneca lunga. sunt tare incantata de noile achizitii. sa vedem ce spor o sa am diseara la AFI.




Explica si mie cum ajungi tu diseara in Afi? Care diseara?
Ca eu niciodata nu apuc sa ma duc in nici un magazin, pe motiv ca e bebe mic si nu pot sa il iau in Mall, iar cand ajung acasa stau cu el, ca mamaia sta toata ziua si o mai las sa se odihneasca. Eu ajung in magazine doar sambata, cand ma lasa sotul, adica cam o data pe luna, sau atunci cand chiulesc de la servici.
Tu il iei pe David in mall?
Si nu ii faci baie seara? Daca te duci in mall...cat stai, cand te intorci, cand faci baita....of, la mine e f complicata treaba asta cu plecat cu copilul de acasa, drept pt care nu plecam nicaieri cu el. El sta acasa cu mamaia si asta e.


de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


pai sa-ti iexplic
Diseara de exemplu merg fara David.
la noi in casa in fiecare dimineata si seara exista momentele tata-fiu, deci dupa masa de dimineata si cea de seara de la ora 7, de cele mai multe ori il ia sotul meu pe David si se joaca cu el...el asa spune ca sunt momentele lor de tata-fiu, asa ca nu ma bag. Eu il mai iau pe David cu mine cand mai merg la Mallul din Vitan pt ca este la 5 minute de mine si de obicei ies ori ziua ori seara dupa ora 7. Eu depind de orele fixe de masa. Noi l-am luat cu noi pe David, cam peste tot pe unde am umblat, incerc sa nu fiu nici foarte protectoare dar nici sa o dau in extrema cealalta.
Baie noi ii facem la 2 zile si baia e inainte de masa de ora 7, pentru ca deja David si-a facut un program de seara si intre 8-8:30 se cere la culcare si atunci cand ii fac baie nu ies cu el pe coclauri. Daca avem de mers amandoi (eu si sotul) in oras (gen vizionat film) am chemat-o pe soacra mea sa stea cu David.

a, eu inca stau acasa, asa ca imi mai permit sa mai dispar serile de acasa. Dupa ce voi incepe si eu munca, iti dai seama ca voi veni direct acasa de la serviciu.

nu stiu de ce, dar mie nu mi se pare asa de complicat sa merg cu David de acasa. Cand mergem in vizita pe la prieteni, ii iau laptele cu mine, injectiile tot ce stiu eu ca trebuie sa am la mine si asta este....mai complicat a fost cand mergeam peste week-end, ca atunci am de luat o gramada cu mine, dar ne-am descurcat rezonabil, zic io

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

deci vizavi de congelat daca produsul e preparat termic (fiert/copt/aburit) si pe urma congelat cand se decongeleaza tb folosit si nu se mai congeleaza din nou.
ex: legume congelate aburite in prealabil inainte de congelare se decongeleaza se fierb si se fac piure ptr bebe, nu este indicat sa se congeleze piureul rezultat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Cred ca am reusit totusi sa fac un capitol nou? Nu ma omorati daca nu e ceva bine, please.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

capitolul nou e aici

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Merci Cris.d

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Citat:
citat din mesajul lui lalitica2000

Citat:
citat din mesajul lui miremia

miki, alexutza ms ms!

avem si noi babetica gen husa, se baga pe maini si are un arici la spate, am luat-o din smyk.

lali smyk e in afi la etaj. E maaare si are multe lucruri ...haine, jucarii, biberoane, leagane.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg


chiar acum m-am inteles cu o prietena sa mergem diseara la AFI, asa ca voi trece negresit si pe acolo. Intre timp am trecut pe la un magazin de cartier (in Vitan la mine) si i-am luat lui Vrabiuta o vesta tare faina si vreo 2 body-uri cu maneca lunga. sunt tare incantata de noile achizitii. sa vedem ce spor o sa am diseara la AFI.

Lali de David luptatorul nostru


Explica si mie cum ajungi tu diseara in Afi? Care diseara?
Ca eu niciodata nu apuc sa ma duc in nici un magazin, pe motiv ca e bebe mic si nu pot sa il iau in Mall, iar cand ajung acasa stau cu el, ca mamaia sta toata ziua si o mai las sa se odihneasca. Eu ajung in magazine doar sambata, cand ma lasa sotul, adica cam o data pe luna, sau atunci cand chiulesc de la servici.
Tu il iei pe David in mall?
Si nu ii faci baie seara? Daca te duci in mall...cat stai, cand te intorci, cand faci baita....of, la mine e f complicata treaba asta cu plecat cu copilul de acasa, drept pt care nu plecam nicaieri cu el. El sta acasa cu mamaia si asta e.


de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita

Eu am fost cu Alexandra in moll de la 2 luni,nu am avut ce face trebuia sa merg tocmai la c-ta dupa banii pe medical si daca tot plateam masina sa merg pana acolo mergeam si luam si ce imi trebuia pt ea pampersi LP asa am facut in fiecare luna pana in iulie asa ca nu vad problemuta si legat de baita uite asta vara mi s-a intamplat sa ies la plimbarica si sa ma intalnesc cu cate cineva sa stam la un suc si ora ei de baita si annai este 20-20.30 si am ajuns acasa pe la 21-21.30 asa ca am sarit baita generala ca nu e foc odata la nu stiu cat timp si nu a fost bai.Un pic de curaj

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput