Cadou de casa noua!

Cadou de casa noua! | Autor: Delalex

Link direct la acest mesaj

Buna!
N-am stiut unde sa postez, asa ca rog admin.sa mute subiectul daca considera ca nu-i la forumul potrivit!
Deci....nasii nostrii s-au mutat de la apartam. la casa ,una mare si frumoasa(zice-se)
Trebuie sa mergem in vizita si habar nu am ce sa le cumpar, vreau musai sa le iau ceva! Acum faza e ca au de toatesincer.Le-as lua ceva pt. casa dar CE????
Niste idei mi-ar prinde bine!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

o iconita sfintita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinai spune:

In functie de bugetul disponibil poti sa ii cumperi:
Un copac de plantat in gradina
Tuia
Plante de gradina in ghiveci
Sau ghivece de gradina, mai mari
Un hamac
Mobilier de gradina
O rama foto
Ornamente pentru gradina
Gratar/accesorii pentru gratar
Lopata pentru dat zapada iarna
Un tomberon amuzant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Nu vreau sa creez polemici, dar eu nu sunt de parere ca icoana e o varianta prea buna. De ce spun asta: in martie ne-am luat apartament..si tot asa am primit icoane de la cunoscuti..in aprilie am nascut..si ia ghici..iar alte icoane de la alti cunoscuti/colegi! Sincer, daca ar fi sa le pun pe toate, as fi ca in biserica. Asa ca daca nu ai fost la ei, nu ai de unde sa stii ca nu au primit deja icoane.

Si eu tot ca irinai te-as sfatuii sa iei ceva pt gradina...un hamac, un pui de brad pe care sa il impodobeasca copii cand o sa creasca, sau o floare cataratoare, un smochin (are soacramea si a crescut f repede si face o gramada de fructe)

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

noi cand ne-am mutat la curte am primit de la nasi un pitic de gradina si o lenjerie de pat cu broderie foarte frumoasa, material deosebit (fie vorba intre noi imi e si mila sa o pun pe pat). copiii sunt tare incantati de pitic.



Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Noi cand ne-am mutat in casa noua am primit de la prieteni plante in ghiveci(pentru interior) plata-bradulet pentru exterior, doua sfesnice de argint cu lumanarile aferente, doi elefanti draguri din..piatra parca sunt, argintati, care se pot folosi si ca suport pentru carti(cartile se pun intre ei), un tablou tare dragut, mediu ca marime, set suport de pahare(sunt ca de oglinda, cu o dunga argintie, foarte elegante), sampanii, un set de pahare de vin, doua bomboniere(de la persoane diferite, aceiasi bomboniera ) .

Eu cand merg la cineva ma orietez cam spre aceleasi lucruri,am luat de exemplu o vaza foarte frumoasa turqoise(asa se scrie?) pentru ca stiam ca e culoarea preferata a gazdei si am avut norocul sa se potriveasca bine la ei in sufragerie.

Du-te pur si simplu prin magazine si vei gasi cu siguranta ceva ce se va potrivi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delalex spune:

Buna, interesante idei!
S-o luam pe rand: casa a fost cumparata de la cineva, deci posibil sa aiba ceva pomi/flori/arbusti plantati prin gradina desi ar fi frumos un brad argintiu sau o magnolie/clematis/trandafir catarator zic eu.
-icoane nu e cazul
-gratar au in curte
-rame foto au
- plante am dus de cateva ori (de interior)
-pitic nu! copiii sunt mari
-o vaza(tot turquoise)am dus mai demult
-lenjerii/cuverturi nu e cazul
Cred ca ma orientez totusi spre un trandafir ca tot e sezonul in care se pot planta, as lua si un brad(ideea sotului)dar ce ma fac daca nu se prinde in pamant?
Si tre' sa ma gandesc la ceva pt. in casa:un obiect decorativ ceva....oricum mai astept pareri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

dec stii
ideea mea suna cam asa....nu orice fel deicoana, asta zic ca sa se inteleaga mai bine, sunt unele de argint, super finute si stilizate mai mult
dar tu iti cunosti cel mai bine nasii
nu stiu de gasest in Rom dar uite ce am facut noi cadou nasilor
http://www.natureetdecouvertes.com/cadeau-ideal/decoration/fontaine-d-interieur/fontaine-surakarta-60136410

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Cunoscand familia,daca nu au din familie cum am avut eu,poti sa te orientezi spre un serviciu de pahare de masa de 12 persoane sau numai de sampanie tot de 12 persoane.Sunt totdeauna binevenite chiar daca prisosesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

buna,

care ar fi bugetul de care dispui ?

eu, daca as sta la casa, mi-ar placea sa am in curte o bancheta-balansoar (imi scapa acum denumirea corecta), insa costa cateva milioane de lei vechi

le poti lua lampi/obiecte decorative pentru gradina, din acelea care ziua acumuleaza energia solara si seara devin luminoase

pentru interior : hm, cam greu, mai ales daca nu stii cate camere au, ce culori si materiale au fost folosite la decoratunile interioare

ai putea sa dai o fuga intr-un magazin de bricolaj sau decoratiuni interioare, e posibil sa gasesti acolo suficiente idei si obiecte decorative, care sa nu-ti dea bugetul peste cap...

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delalex spune:

Citat:
Cunoscand familia,daca nu au din familie cum am avut eu,poti sa te orientezi spre un serviciu de pahare de masa de 12 persoane sau numai de sampanie tot de 12 persoane.Sunt totdeauna binevenite chiar daca prisosesc
Citat:


Mda...ar merge si pahare, pt. ca mereu se sparg (la mine asa e), un lampadar(ar gasi unde sa-l puna).Pe de alta parte,am o poza cu ei toti, facuta de Pasti la tara(cu aparatul nostru)in care au iesit f. bine si o s-o pun intr-o rama frumoasa.
Camere au vreo 5+living, au 4 copii intre 10-17 ani.
Bugetul este cam de 300 RON.
Pupici!

Mergi la inceput