Ingineri fosti, viitori...(34)

Ingineri fosti, viitori...(34) | Autor: nma

Link direct la acest mesaj

BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!
(33), (32), (31), (30), (29), (28), (27), (26), (25), (24), (23), (22), (21), (20), (19), (18), (17), (16), (15), (14), (13), (12), (11), (10), (9), (8), (7), (6), (5), (4), (3), (2), (1)

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime - Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea Babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar".
- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.
- misha-germ - Ingineria produselor alimentare - Bacau - 2003
- Rodica - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Material Rulant, 1994 (inginer mecanic)
- tuinea - Univ. Politehnica Bucuresti, Electronica, 2002.
- elenia - Iasi Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara Ion Ionescu de la Brad in anul 2001
- sorana - Universitatea Politehnica Bucuresti, Facultatea Chimie Industriala, 1996
- pisicuta - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Hidrotehnica, sectia "Ingineria Mediului", promotia 1997
- gbutucica - Institutul Politehnic Iasi, Universitatea Gheorghe Asachi, Facultatea de Textile, promotia 2001
- xerxe2005 - Hidrotehnica, Iasi, 2003 si master 2004
- cqeea - Universitatea Tehnica "Gh. Asachi", Iasi, inginer textilist
- iruse - Fac. de Energetica, seral, 1995, Bucuresti
- gabytza25 - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Automatica - viitor inginer, anul IV
- Aurorra - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Inginerie chimica si protectia mediului, promotia 2005
- ancadragoman - Fac. de Instalatii, promotia 2005, Master in "Confort si eficienta energetica", UTCB - 2006
- Andra.C - UPB, Fac. Energetica, prom. 2002
- Maristef - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Electrotehnica, sectia Energetica Industriala, promotia 2001, Relatii Internationale, 2001, Belgia.
- Cristies - UPB - Inginerie Chimica - 2005
- bubulina1 - UPB - Facultatea de Electronica si Telecomunicatii, 1996

Nico

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata,
am pregatit multa , poate aveti nevoie . Eu mi-a cam dubla doza .

Deci, noutati: in sfarsit ne-am mutat .
In ca nu e totul gata, nu avem toata mobila dar noi suntem happy. Nu stiu cat ne tine starea asta de bine dar ....acum e ok.
Incet, incet le pun toate la locul lor.
Dimineata pot sa vad cum rasare soarele din pat .
Nu avem net, tv sau telefon fix, dar nici nu le simt tare lipsa. Poze nu pun pana nu reusesc sa fac putina curatenie (cred ca imi ia cel putin o saptamana).
Cristina felicitari . Ma bucur tare pt voi .
Va mutati toti trei?
Otilia sunteti o familie foarte frumoasa
Pup dulce si restul fetelor. A venit sefu' si mi-a amintit termenul de predare la o lucrare .

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Morning, fete dragi!

Vad ca incepe sa rasara soarele pe cateva strazi!

FELICITARI Cristina pentru minunata reusita! Eu zic c-o meriti din plin si sper din tot sufletul ca asta sa fie doar primul pas spre mai mult si mai bine! Doamne ajuta!

Otilia, subscriu si eu la cele spuse de Anca: nici nu stiu care sa zic ca-i mai frumoasa dintre printesele tale ! Sunt o incantare pentru retina si sper sa va umple viata numai cu frumusete si bucurii. Esti o mamica frumoasa, puternica si foarte norocoasa!

Nicoleta, ma bucur enorm pentru marea voastra realizare!
Sa stapaniti sanatosi noua casuta si s-o umpleti numai cu amintiri frumoase! ... Eu astept s-o uzi

Ancuta, imi pare rau ca de la tine nu vin vestile pe care le asteptam de atata vreme, dar nu dispera, ca momentul tau este pus de-o parte, trebuie doar sa se alinieze planetele pentru ca el sa apara! ... Eu, totusi, cred ca nici stressul in care lucrezi nu prea-ti este de ajutor. S-au mai linistit apele pe la tine, sau tot pe nisipuri miscatoare esti?
Sa stii ca mi-au placut enorm pozele tale din concediu, m-a fascinat Italia, asa ca la sfarsitul saptamanii trecute am evadat si eu cu Florinul meu pana la Venezia, unde am petrecut 4 zile de vis! Daca ar fi dupa mine, acolo mi-ar placea sa stau for ever! In orice caz, periplul tau prin Europa m-a impresionat la maxim si-ti spun si aici FELICITARILE MELE!

Elena, ma bucur sa aud ca soacrei tale-i merge mai bine! Sa dea Dumnezeu sa vina linistea si-n viata ta, poate asa va ganditi sa-i faceti si Razanelului mic si dulcic un fratior sau "o fratioara" cu care sa-si imparta copilaria.

Ioana, ma bucur ca ne-ai mai vizitat si pe noi si sper ca minunea roz sa te gaseasca cat de curand, de vreme ce Vladi-i asa cumintel si marisor.

Eu sunt happy-lica de serviciu, caci mi-am adus puisorii in cuib, asa ca familia este reintregita. I-am pregatit lui Vladut si un birou pentru scoala, iar in WE mergem la Viena cu ei sa vizitam gradina zoologica si sa ne distram in Prater, caci apoi toamna-i lunga si anul scolar ... greu!

No, pup fetele!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> Povestea unui LICURICI



"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Disneyland - Paris_2010
Ziua Balantelor_2009
Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna fetelor!
Multumesc frumos de urari. Cred ca am uitat sa va zic ca postul este cel pe doi ani si plecma cu totii. Noi gata ne-am hotarat plecam cu masina pe 10. O sa fim acolo pe 13 si eu o sa merg la serviciu pe 14. Casa o avem deci asta este bine.
Cu scola Roxanei de data asta trebuie sa fim acolo si asta ingreuneaza un pic situatia dar o sa o rezolvam si pe asta.

Ancuta si eu ca si Pisi facem rugaciuni la Doamne domane sa iti trimita minunea. Zic si eu ca ar trebui sa-ti iei liber lung ca sa poti sa te linistesti si sa se prinda gemotocul. ma intrebai de salariu: este excelent! Stii tu ca la barza chioara ii face dumnezeu cuib. Daca nu era mare nu cred ca ne incumetam sa plecam toti.

Nico ma bucur ca lucrurile s-au asezat la tine. Te cred ca esti obosita. Sie eu ieri abia am terminat curatenia definitiv si asta din cauza furnizorilor de mobila care mi-au adus sufrageria abia alaltaieri.

Pisi ma bucr ca ai avu parte de clipe minunate la Venetia. Si eu am fost dar eu nu suport mirosul de balta si preturile...
Va pupic si sa ne auzim cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna!
Sunt debusolata total. Am plans o ora de dimineata! Am fost la spital sa mi iau analizele...si ...se pare ca sunt infectata cu HPV ... a inceput femeia aia sa mi spuna o serie de ce nu am voie, ce analize sa mai fac. Am simtit ca mi cade cerul. Nici nu stiu ce sa mai zic....mi se balbaie gandurile, de cemie? ce am facut?
Acum astept sa vina Dr Herghelegiu din concediu sa fac colposcopia sa vad si parerea lui.
Vladimir e racit, saracutul are atatia muci, incat a ajuns sa i vomite. Acum e pe tratament homeopat si se face bine dar incet incet.
A mai patit cineva asa ceva cu HPV asta?

Ioana si Vladimir
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Ioana, nu te stresa anticipat.Mai fa niste analize.
Bafta!!!!

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
Ioana si nu te speria. Mai fa analiza cu pricina de doua ori si apoi vezi ce si cum. Am o prietena din Germania care este infectata de ceva timp si a facut un tratament plus vaccinare si acu ii este bine.

Elena tu ce mai zici? Ce face soacra ta?
Pup si fetele celelalte si le asteptam cu vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Fetelor unde suntei?

Noi suntem cu pregatirile de plecare.
Am data de sustinere a tezei: 14 octombrie.

va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Eu sunt in febra preagitrilor de gradinita. Si ii explic searac cums e va juca el acolo cu copii, cum va sta la masa cu ceilalti copii pe scaunele mici si le va aduce mancare la fiecare si vor manca singurei, cum vor merge la baie cu totii, cum vor asculta de doamana educatoare, etc.
El ma aproba, dar nu stiu cat a retinut.
O sa vedem.

Soacra mea e miraculos de bine, efectiv se poate spune ca e o minune dumnezeiasca. Din leguma care era in spital, acum a ajuns rozie in obraji, are pofta de mancare, circula prin casa cu un toiag, merge la wc, face baie, etc. Deci e excelent.

Elena Isabela, mamica lui Razvan - Gabriel - 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna!
Ce faceti? Urat e afara si toata lumea de prin Bucuresti are o stare proasta de somn :(.
Multumesc de gandurile bune! Repetam analizele dar se pare ca dr homeopat are tratament si nu va trebui sa ma operez.
cat despre Vla e nerabdator saracutul sa aiba UN SURIOR! Intr o zi ma intreaba:"Mama sun o si tu pe varza(adica barza) si zi sa vina o data." M am facut ca o sun si i a zis copilului ca inca nu poate veni ca are multe comenzi, si ce credeti ca mi replica fimiu? "Pai spune i ca i dam bani de la tata sa vina prima data la noi!" :))
Deci fimiu a dedus care i valoarea banilor prin tara noastra :)).
Sincer nu stim cum de a gandit asa departe!!!!!
Ma intorc la ale mele treburi de munca dar inainte va pup pe toate!
Weekend placut!

Ioana si Vladimir
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Salutare,
iar am lipsit cu anii de pe aici.
Ioana, nu dispera, nu inseamna neaparat ca daca ai HPV se va intampla ceva rau. Ba chiar e posibil sa fie o eroare de laborator asa ca repeta analizele, cum au zis fetele, si in alta parte!
Cristina, succes la sustinere si sa fie intr-un ceas bun aceasta schimbare majora din viata voastra! Ma bucur mult pentru voi.
Dorina, ce "marinera" frumoasa esti! Multumesc de gandurile bune si de aprecieri. . La servici e asa si-asa, adica chiar si in momentele mai linistite sabia lui Damocles e pe undeva... nu ca mi-ar lua cineva gatul dar na.
Nico, sa fie intr-un ceas bun si la voi mutarea in casa noua si sa va bucurati de ce ati realizat, ca nu-i putin lucru in vremurile astea (si nici in alte vremuri). Cred ca abia asteptati sarbatorile de iarna in casa noua.
Va pup pe toate, sa aveti o saptamana usoara!

Mergi la inceput