Ne lasam de fumat! - 2 -

Ne lasam de fumat! - 2 - | Autor: petrojola

Link direct la acest mesaj

<<<Topic precedent



am implinit si eu 3 luni de cand m-am lasat si e tare bine....nu este chiar atat de greu sa te lasi pe cat se crede...curaj!!!nu aveti nimic de pierdut,numai de castigat!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Mai, pe mine nu ma deranja nimic. imi pacea la nebunie sa fumez. dar intr-o zi am hotarat ca miros urat, cheltui banii aiurea, pierd timp fumand pe afara(in casa la noi nu se fumeaza) asa ca m-am oprit pur si simplu din fumat pe data de 18 ianuarie 2010(inca putin si se fac trei luni). Visez inca la tigari, imi doaresc tare mult sa aprind o tigara cateodata...dar sunt determinata sa nu mai fumez in veci chiar daca s-au adunat o gramada de kilograme in plus. oi reusi eu sa renunt si la mancare daca am reusit sa renunt la tigari.
Succes tuturor celor care s-au lasat sau se vor lasa de fumat!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

ma bucur pt toate fetele care au reusit.
va felicit din suflet. demonstram ca se poate.
cand va amintiti de tigari, repetati-va in gand "sunt nefumator" si o sa vedeti cat de mandra o sa fiti de acest lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea2929 spune:

buna ziua tuturor,eu fumez de 10 ani,max 8 tigari pe zi.M-am lasat pe perioada sarcinii si un timp dupa.Momentan fumez doar cand imi beau cafeaua dimineata,restul zilei nu simt nevoia sa fumez.Pt cei care s-au lasat,cum ati reusit sa beti cafeaua dimineata fara sa fumati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrojola spune:

am pus pe masa alune..ceva de rontait...si am baut-o mai repede,la tigara dura mai mult pana o terminam...acum in max 15 min o termin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Eu dimpotriva am cam dublat cantitatea de cafea, 2 cani mari dar trag de ea cam toata ziua. La mine oricum ritualul de cafea plus tigara de dimineata includea neaparat si acces la net, asa ca ritualul nu s-a "injumatatit"

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea2929 spune:

Cred ca m-am exprimat gresit mai sus,eu nu sunt mare consumatoare de cafea,imi fac una dimineata doar ca sa...fumez,in rest n-am nevoie.Daca n-as avea tigari intr-o dimineata,n-as bea cafea sigur...Inseamna ca la mine e mai complicata situatia,de cafea ma las,nu-i problema,dar cum fac cu tigarile??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

andreeala fel eram si eu, imi faceam cafea doar ca sa fumez, beam suc doar ca sa fumez. nu ma omoram dupa cafea, si ma gandeam ca renuntand la tigara o sa renunt si la cafea, dar nu a fost asa, acum imi place gustul de cafea, il simt mai bine, cafeau fara tigara e asa de gustoasa si in loc de tigara la cafea mananc ceva dulce, un biscuit cu cioco, o praji, un pandispan, un muffin. pe de cealalta parte am renuntat la orice fel de suc, pepsi si am inlocuit cu apa. undeva e un echilibru ca nu m-am ingrasat deloc. si cafeaua cu ceva dulce e asa de buna. incearca si o sa vezi.
la fel fumam si eu ca tine aprox 5 tigari pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea2929 spune:

Eu sincer incerc sa evit dulciurile mai mult decat tigarile,din cauza a 5 kg de care ar trebui sa scap si nu reusesc.Totusi am obs ca nu-i asa greu fara tigari,ieri am avut foarte multa treaba de dimineata si nu am avut timp de cafea.Azi m-am trezit cu o durere groaznica in gat,deci inca o zi fara fumat.Dar sunt aproape sigura ca in scurt timp voi reveni la vechiul obicei,nu stiu cum sa explic,dar cafeaua si tigara de dimineata e felul meu de a-mi incepe ziua intr-un mod placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

andreea, si eu aveam ritualul cafelei si tigarii, care era insotit si de barfa de dimineata..dar a trecut. din data de 30 octombrie nu mai fumez. mai mult, acu beau si cafea decofeinizata. si m-am apucat si de o dieta sanatoasa care functioneaza. dar le-am inceput treptat. si hotarata. si cu un motiv clar: ne dorim un bebe:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda_lili spune:

Si eu mam lsat de fumat datorita lui Stefan baietelul meu la gandul ca o sai fac rau cu fumul de tigara si acum e taere bine Inainte credeam ca daca ma las de fumat o sa ma ingras dar nu este adevarat cel putin nu in cazuk meu ca oricum ma ingrasam de la sarcina

Mergi la inceput