greva generala in Franta pe 7 sept

greva generala in Franta pe 7 sept | Autor: xandra28

Link direct la acest mesaj

dupa ce am reusit sa ma linistesc cu achizitionat bilete avion, rezervare apartament, am aflat si marea bomba: pe 7 septembrie se declanseaza in Franta greva generala.

eu urma sa ajung la Paris (impreuna cu mama, sot si copil) pe 8 septembrie pt un sejur de 6 zile.

sincera sa fiu, nici nu rea stiu ce sa fac, sunt un pic panicata: sa incerc sa cancelez ce mai pot anula (doar cazarea, drumul fiind asigurat de low cost nu se mai recupereaza) sau sa mer la risc (ceea ce nu prea imi convine, fiind cu ploduletul de nici 5 ani dupa mine).

sunt neagra de suparare........

ce sfaturi aveti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

du te linistita in concediu!
Nu toata lumea face greva...asa e in fr cind e dreapta la putere stinga face greve

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

m-as duce linistita dar din ce citesc pe internet nu e vorba doar de greva celor de la RATP si metrou (care vor circula la doar jumatate din capacitate) dar e posibil sa fie probleme si la aeroport si chiar o parte din muzee sa fie inchise.....
nu am reusit inca sa iau o decizie...........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

In Franta se face lunar greva undeva , o sa fie putin mai aglomerat la Metrou ca nu le opresec de tot ( au mai facut sia sta dar dupa cateva ore se calmeaza ) pe ce aeroport ajungi? daca ai zis low cost si ajungi pe Beuavais asta e la 60 de km de Paris si are busul lui de naveta, cu 14 euro de persoana care te lasa in centru Parisul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORE33 spune:

Autobozul costa 15 E persoana si face 1 h si 15 min daca nu este aglomerat treficul.Daca este greva.....traficul este clar aglomerat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

am mai fost la paris cu ani in urma, tot greva era dar nu generala, doar la metrou - traficul nu parea ingreunat, sincer.
insa nu doar traficul ma sperie, ci de fapt notiunea de greva generala........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Xandra este clar neplacut sa dai peste asa ceva, ti-am raspuns si pe PM , noi am fost de trei ori din cele trei dati 2 au fost una cu greva una cu manifestatii stradale dar nu ne-a incurcat vacanta. Depinde cu ce companie zbori, cate zile vrei sa stai, problema va fi cu zborurile din Paris inapoi ...Oricum pe aeroportul CDG nu ti-as recomnda sa ajungi in zi de greva, de fapt eu il urasc in general e al naibii de complicat si aglomerat mereu. Ia legatura cu compania cu care zburati si intreaba-i ce fac ei in asemenea cazuri Noi zburam spre Romania acum in 30 si ne intoarcem pe 10 septembrie deci teoretic tot in perioada aceea ...
Lore deci au mai scumpit un pic eu acum 2 ani am luat bus-ul acela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Intrebare: De unde detii informatia?
Ok, vu! Eu nu m-as ambala prea tare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

banuiesc ca te referi la informatia legata de greva - este si site, http://www.7septembre2010.fr/ daca nu ma insel.

nu ma ambalez, doar ca vreau sa am toate informatiile inainte sa plec, o sa fie greu sa ajungem cu 1 zi inainte si sa aflam ca zborul e anulat sau mai stiu eu ce.

de asta incerc sa aflu cat mai multe, am scris ca sunt panicata - probabil am exagerat, dezamagita mai degraba........


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Citat:
citat din mesajul lui xandra28

banuiesc ca te referi la informatia legata de greva - este si site, http://www.7septembre2010.fr/ daca nu ma insel.

nu ma ambalez, doar ca vreau sa am toate informatiile inainte sa plec, o sa fie greu sa ajungem cu 1 zi inainte si sa aflam ca zborul e anulat sau mai stiu eu ce.

de asta incerc sa aflu cat mai multe, am scris ca sunt panicata - probabil am exagerat, dezamagita mai degraba........


mama strumfului
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

varsta lui vladut

Mai tot timpu; cand sunt greve generale doar cei de la Air France sunt in greva restul lucreaza.

Cait
www.biomonde.ecosapiens.ro

Mergi la inceput