Tiganii si drepturile omului

Tiganii si drepturile omului | Autor: sellanic

Link direct la acest mesaj

In primul rand sunt socata ca ati sters mesajul cu tiganii. Nu inteleg de ce ar fi tabu sa vorbim despre tigani sau despre orice lucru care framanta societatea romaneasca.
Faptul ca ati sters subiectul denota faptul ca nu va place sa vorbim pe sleau despre tigani. Eu nu ii vreau in orasul meu, si sper ca am voie sa spun asta. Daca moderatorii ii iubesc, sa ii ia la ei acasa sau in gradina.

In plus, as vrea sa imi exprim consternarea si indignarea ca francezii, acesti occidentali cu ifose si pampon, incalca drepturile omului, trimitand inapoi pe tigani, adica oameni perfect stapani pe destinul lor. Ce ii impiedica sa se intoarca pe malul Senei?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui sellanic

In primul rand sunt socata ca ati sters mesajul cu tiganii. Nu inteleg de ce ar fi tabu sa vorbim despre tigani sau despre orice lucru care framanta societatea romaneasca.
Faptul ca ati sters subiectul denota faptul ca nu va place sa vorbim pe sleau despre tigani. Eu nu ii vreau in orasul meu, si sper ca am voie sa spun asta. Daca moderatorii ii iubesc, sa ii ia la ei acasa sau in gradina.

In plus, as vrea sa imi exprim consternarea si indignarea ca francezii, acesti occidentali cu ifose si pampon, incalca drepturile omului, trimitand inapoi pe tigani, adica oameni perfect stapani pe destinul lor. Ce ii impiedica sa se intoarca pe malul Senei?


Nimic. Pe mine ma uimeste naivitatea vesticilor astora...

Nu e prima actiune de genul asta. Prima pe care am vazut-o eu suna la fel, o organizatie de-asta caritabila din Franta le-a dat tiganilor romani cersetori pe strazile Parisului cate 200 de EUR de caciula ca sa se intoarca acasa. Reporterii i-au intervievat pe acesti tigani la sosire, ce faceati prin Paris, mai cerseam, mai furam, ce-o sa faceti cand vi se termina banii primiti, mergem inapoi.

Cred ca UE asta trebuie putin scolita in spirit romanesc, daca ei nu au astfel de realitati, nu au nici puterea de a le intelege.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

www.desprecopii.com/cover/albumphoto/folderview.asp?bid=&folder=Selene_Bunnx" target="_blank">Daria pe coperta!

Particip la bazaruri - periodic produse noi, nu uitati sa verificati!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

daca pe noi ne da basescu afara din tara sa vedem cum ii primeste pe tigani. cu onoruri militare?

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui sellanic

In primul rand sunt socata ca ati sters mesajul cu tiganii. Nu inteleg de ce ar fi tabu sa vorbim despre tigani sau despre orice lucru care framanta societatea romaneasca.
Faptul ca ati sters subiectul denota faptul ca nu va place sa vorbim pe sleau despre tigani. Eu nu ii vreau in orasul meu, si sper ca am voie sa spun asta. Daca moderatorii ii iubesc, sa ii ia la ei acasa sau in gradina.

In plus, as vrea sa imi exprim consternarea si indignarea ca francezii, acesti occidentali cu ifose si pampon, incalca drepturile omului, trimitand inapoi pe tigani, adica oameni perfect stapani pe destinul lor. Ce ii impiedica sa se intoarca pe malul Senei?



Draga, calmeaza-te. Nu a sters nimeni subiectul cu tigani, e teafar si nevatamat. Tot la Generale, da' trebuia sa te obosesti sa dai o pagina.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=155039&whichpage=1


Cat despre francezii "cu ifose si pampon" , macar sa aiba ifose si pampoane daca nu au parte de geniala scoala romaneasca .


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput