Confesiunile unei mame de baiat

Confesiunile unei mame de baiat | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Sunt mama de baiat si imi iubesc copilul mai mult ca viata. Cand il vad zambind, sunt fericita si implinita. Stiu pentru ce traiesc. De fericirea lui depinde fericirea fiecarei celule din trupul meu. Il vad crescand si ma trezesc spunand atat de des Doamne ce repede trece timpul! parca ieri imi zambea de la san, ori din patut, parca ieri face primii pasi, parca ieri a avut prima zi de scoala... www.desprecopii.com/info.asp?id=2241" target="_blank">Dar iata, mi-am facut deja o lista de principii pentru mai tarziu. Mamici de baieti, ma ajutati sa o termin?

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Foarte frumos spus,Mirela.
Mi-au dat lacrimile si m-a emotionat articolul...


POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar pt copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Sfaturile mele nu vor fi decat pareri personale. Tu vei decide intotdeauna ce este mai bine pentru tine!

Iti voi fi alaturi intotdeauna indiferent de cat de multumita voi fi de hotararile tale!


Ce subiect, Mirela...am lacrimi in ochi!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Siluan, randunel de pe DC, are nevoie de ajutorul nostru pentru a trai! Nu-l refuzati!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:



Gabriela
23 +

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Impresionant pana la lacrimi, articolul.

Toate povetele sunt potrivite si pt mamele de fete.

Superb !



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:


mare dreptate ai, Mirela! Al meu nu are decat 3 ani, nici nu vreau sa ma gandesc la viitor....traiesc intens prezentul

Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

eu mi-am reeditat experienta cu cel mare. chiar imi era dor de toate dragalaseniile pe care le facea si acum le am din nou de la cel mic.
desi are doar 7 ani jumate, Alex deja ma mai trimite de pe-acasa, vrea sa stea singur, sa mearga singur de la coltul scolii pana in clasa, se inroseste la anumite colege, mai raspunde in doi peri, se face ca nu ma aude cand vreau ceva... chestii de baiat marisor.
ma uit la el si deja nu-mi vine sa cred ca vrea independenta si intimitate cand acum 2-3 ani nu se dezlipea de mine si imi spunea la fiecare 5 minute "mami te iubesc" de radeau toti prietenii.


Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

..."am sa te sustin in planurile tale, chiar si atunci cand nu-mi vor fi pe plac"
..."te-am iubit si te voi iubi intotdeauna, orice ai face, chiar si daca vei alege un drum gresit"


PSce-mi mai doresc un bebe mic


Bazar general pe DC

*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David

M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Mirela, greu subiect.
Si mie mi se pare ca anii au zburat. Desi fiul meu mai are doar 4 saptamani pana va implini 18 ani, inca vad in el baietelul cu bucle blonde si ochi albastri ca cerul care nu facea un pas fara mine. Acum are intalniri, secrete, planuri de viitor care nu ne includ neaparat si pe noi.
Si ma gandesc si eu ce aproape sunt de a deveni soacra si oricat vreau sa imi impun nu stiu sigur daca imi voi iubi nora daca imi va face puiul sa sufere.
Si eu i-am spus ca pt mine va ramane copil pana la adanci batraneti si ca nimic nu poate schimba asta. Ca voi fi mereu alaturi de el si il voi sprijini cat pot. Ca il iubesc indiferent ce face pentru simplul motiv ca e copilul meu, unicul meu baiat.
Cu cat se apropie data majoratului cu atat ma gandesc mai mult la anii care au zburat fara sa stiu.
Lasa planurile pentru mai tarziu. Bucura-te de fiecare zi alaturi de Andrei. In curand adolescenta va lua locul preadolescentei, apoi va deveni major...
Incredibil ce repede trece timpul, chiar fara sa te gandesti la asta. Saruta-l dulce pe micul olandez si va doresc o viata minunata in continuare.


Mami de un fecior, o fecioara si o scumpa racusoara

Poze cu noi
blog de mama
Si ingerii au nevoie de ajutor
Blogul lui Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela42 spune:

BAIETELUL MEU ESTE SUFLETUL MEU!ESTE SINGURA FIINTA PE CARE AM ALESO CU O DRAGOSTE NESFIRSITA.ARE ACUM 5A7L SII SPUN DIN CLIPA IN CARE NE-AM INTILNIT SII VOI SPUNE TODEAUNA CHIAR DACA VA GRESI UNEORI ,,SUNT FOARTE MINRDA DE TINE,,SUBIECT SUPER PROFUNT EH BAIETEII NU PREA SUNT CUMINTI ASA CA DOMNUL FIE CU NOI SA NE AJUTE SA REUSIM SA NE PASTRAM PRINCIPIILE!SA NE TRAIASCA BAIETEII SI FETITELE SA NE BUCURAM DE SANATATEA LOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns filofteia spune:

Si eu ca mama de baiat mi-am facut o lista , dar muncesc la ea de cand s-a nascut , asa ca la lista Mirelei si a lui kariguld as mai adauga:
- voi respecta dorintele norei in ce priveste educatia copilului
- voi da sfaturi, dar voi accepta neaplicarea lor
- voi face treburile gospodaresti ca nora sa poata sta cu copilul si nu invers
- voi incuraja cuplul sa aiba timpul lui
- voi incuraja nora sa-mi spuna daca fiimiu o deranjeaza cu ceva
- nu voi interveni in deciziile lor, chiar daca nu-mi convin
- nu-mi voi barfi nora cu absolut nimeni (ma rog eu oricum sunt o persoana care nu barfesc, ceea ce o cam omoara pe soacramea )

Mergi la inceput