Primul an de scoala 2010-2011- clasa I (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Si eu caut bluzita alba de bumbac, nu din material sintetic...... pt fetita mea si mai caut ghiozdan



www.okazii.ro/catalog/41676273/ghiozdan-step-by-step-hama.html" target="_blank">asa


.....erau acum cateva luni intr-un mag de electronice dar nu le mai au. (180 ron)
Daca ma puteti ajuta....poate ati vazut pe undeva....multumesc

Ps....pt bluzite, cineva ma trimis in mag obor....dar nu am reusit sa ajung....sapt viitoare aj sigur

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee92d9ae480526e99ab42" target="_blank">Just.........Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ef888e7929a80b5f8dae3" target="_blank"> Moeciu 2006







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Noi avem exact acest ghiozdan, doar ca alta culoare http://www.baxmaxx.de/deutsch/schulranzen/schulranzen-sets/step-by-step-schulranzen-set-%22pink-pony%22_-5-tlg./103,131,53,999034,detailseite.html . Are 1.3 kg gol si este foarte mare, foarte lat... Uite dimensiunile exterioare: 34,5 x 18 x 38 cm.
Drept urmare, ii voi lua unul mai mic pentru un an-doi, pana va fi in stare sa-l care pe acesta. In caz ca nu l-ai vazut decat in poze, sa te asiguri ca este ceea ce cauti pentru un copil de clasa I. Noi l-am primit acum vreo doi ani, deci nu te pot ajuta sa iti zic unde poti gasi.

Citat:
citat din mesajul lui maria2mami

Si eu caut bluzita alba de bumbac, nu din material sintetic...... pt fetita mea si mai caut ghiozdan



www.okazii.ro/catalog/41676273/ghiozdan-step-by-step-hama.html" target="_blank">asa


.....erau acum cateva luni intr-un mag de electronice dar nu le mai au. (180 ron)
Daca ma puteti ajuta....poate ati vazut pe undeva....multumesc

Ps....pt bluzite, cineva ma trimis in mag obor....dar nu am reusit sa ajung....sapt viitoare aj sigur

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee92d9ae480526e99ab42" target="_blank">Just.........Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ef888e7929a80b5f8dae3" target="_blank"> Moeciu 2006










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Anemona chiar acum citeam din partea 1 si am dat de postarea ta.......ghiozdanul il stiu, l-am pipait, l-am cercetat......dar nu-l gasesc deloc pe net si nici in magazine.
In martie era la mediagalaxy, 180 ron si avea si cateva acesorii in el......oricum mai caut....multumesc frumos.
Am gasit pe site-ul lor un nr de contact, o sa sun maine de dimineata sa vad ce si cum.

In mall nu e pe la nici un magazin, nici in diverta nici in gima nici la mediagalaxy

Ps au bagat rechizite si la bamboo....destul de frumusele

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee92d9ae480526e99ab42" target="_blank">Just.........Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ef888e7929a80b5f8dae3" target="_blank"> Moeciu 2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

maria2mami, pai si nu ti s-a parut mult prea mare pentru o fetita de clasa I? eu de-asta ti-am scris, sa fii atenta daca e bun chiar acum. incearca sa-l pui in spate copilului si cu cateva carti in el. eu am facut experienta asta si am renuntat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Maria are 28 kg si 1.20...si oricum eu il duc, bunicul il cara inapoi...ea mare lucru nu are de facut

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee92d9ae480526e99ab42" target="_blank">Just.........Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ef888e7929a80b5f8dae3" target="_blank"> Moeciu 2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

A, atunci e bun. Noi avem doar 18 kg si... ne darama pur si simplu. Iar clasa o avem la etaj si va trebui sa urce singurica dimineata, ca am inteles ca nu ne da voie de la poarta sa ducem copilul pana in clasa. Eu caut unul de 200 gr gol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

sapt viitoare atac magazinele....in cautare de ghiozdan....daca gasesc ceva te anunt

noi ne-am inscris (cu greu) la scoala nr 175....pe la 1 Mai, am dat comanda de uniforma "din plastic" si uratica 70 ron si e gata la 1 sept.....nu am cumparat nimic-nimic, am primit o listuta de la directorul scolii...si asteptam sa incepem cumparaturile dupa ce incepe scoala.
Birou si scaun vom lua de la ikea, neavand foarte mult spatiu in camera, pt ca avem o sg camera pt 3 persoane, am gasit un birou care se fixeaza in perete iar cand nu il mai foloseste se strange/pliaza.
Asteptam un pachetel cu "de toate" din germania de la matusa mea.........mi-a facut comanda si de ghiozdan dar dura destul de mult ...nu era in stoc etc.....am renuntat.

cam asa stau lucrurile la noi....
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee92d9ae480526e99ab42" target="_blank">Just.........Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ef888e7929a80b5f8dae3" target="_blank"> Moeciu 2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Eu am vizitat urmatoarele magazine: Selgros Militari, Carrefour, Metro si Real si nu am vazut acest tip de ghiozdan. Acum doi ani sigur l-am vazut in Metro, exact dupa ce il primisem noi, stiu ca mi-a atras atentia ca era la fel.
Ar trebui sa te interesezi daca mai importa cineva de la Hama in Romania.
Acum este plin de ghiozdane cu toate printesele pamantului. Nu mi-a placut niciunul suficient de mult incat sa-l iau. Noi o sa plecam din tara peste o saptamana si pe unde o sa ajung vreau sa caut un ghiozdan. Ceva ceva trebuie sa iau.

editez sa-ti zic ca daca dai cautare reprezentanta hama o sa gasesti o firma din bucuresti la care cred ca poti sa intrebi daca nu cumva aduc acest ghiozdan pe care il cauti si care de altfel e foaaarte misto
succes !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Da, am nr lor de tel...maine sun..........daca nu-l gasesc.......asta e, ne orientam spre alceva.... am gasit ghiozdane super utile si la herlitz.de ....dar tot asa, daca fac com in germania, dureaza o vesnicie si in buc nu am vazut.....off, offf

Ce bine era pe vremea noastra...era ghiozdanul bleu-marin cu 2 buzunare mari cu alba ca zapada.....aproape toti copii il aveau .....ce herlitz, ce samsonite ce lamonza

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee92d9ae480526e99ab42" target="_blank">Just.........Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ef888e7929a80b5f8dae3" target="_blank"> Moeciu 2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

De la Herlitz am vazut intr-un magazin de jucarii in hol la Carrefour Feeria din Baneasa, deci nu in incinta hipermarketului, ci la alea mici de pe culoar. Era modelul ala mare cu incuietoare triunghiulara, nu mai stiu ce culoare, ca oricum era chiar mai mare decat cel pe care il avem.

deci modelul asta http://www.herlitz.de/en/products/school/schoolbags/masters-sl.html dar nu stiu pe ce culoare era...

Mergi la inceput