Regimul Disociat Pe Zile Il Mai Tine Cineva ?

Regimul Disociat Pe Zile Il Mai Tine Cineva ? | Autor: boubba

Link direct la acest mesaj

Fetelor am tot postat raspunsuri la subiectul vostru despre regimul disociat si vad ca nici o fata nu il mai tine...eu l-am inceput luni si vreu sa il tin vreo 2 saptamani dupa care sa trec pe Montignac din care sa fac un stil de viata.
Deci cum am spus am inceput regimul luni si iata cum a decurs pana azi
Am inceput cu 65 KG pentru 1,70 M, targhet 55 KG
LUNI ZIUA 1 65KG in care am papat pui la cuptor fara piele si apa la greu
MARTI ZIUA 2 64,9 KG in care am papat mere si apa of course
MIERCURI ZIUA 3 64,2 KG azi pap iaurt si si...apa

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Dar stii ca poti manca orice fruct in ziua de fructe, orice lactate in ziua de lactate, orice carne in ziua de carne samd.
Nu trebe un sg aliment pe zi.
Fa si miscare zilnic, macar jumatate de ora de plimbare mai alerta (adica nu te plimbi in ritmul melcului)

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

boubba, regimul disociat, din cate am vazut la mine si am citit pe la altii, este eficient daca este tinut corect. Parerea mea personala este ca pe termen lung este de dorit sa tii regimul de genul 2-3 zile numai vegetale, apoi 2-3 zile numai produse animale. Nu cred ca e ok sa mananci cartofi o zi intreaga, apoi mere o zi intreaga, apoi branza o zi intreaga, si sa combini diverse fructe intr-o zi, diverse verdeturi in alta zi, carne gratar/carne la cuptor cu o bucatica de branza alturi, branza cu smanta, oua etc. De ce zic asta, pt ca tinand regimul f, strict (un aliment pe zi) scazi mai mult in greutate, dar in momentul cand ai incepe sa le combini cat de cat, pui repejor la loc. Tinand un regim echilibrat, ai sanse mari sa devina un stil de viata pur si simlu si odata dat jos, sa nu mai pui la loc decat cand te reapuci de mancat mult, aiurea, dulciuri, fainoase etc.



Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Eu as vrea sa il tin inca o tura. Doar 1 saptamana. Nu mi se potrivesc deloc dietele stricte dar mai am de dat jos 5 kg dupa sarcina si a intepenit cantarul. 11 kg au disparut cu dieta sanatoasa, mese regulate, sport, dar acum vad ca s-a stabilizat greutatea si nu e bine.
Am mai tinut regimul disociat 10 zile si am scapat de vreo 4-5 kg din care am pus 2 desi nu am facut excese.
Eu nu voi merge pe varianta 1 aliment pe zi ci 1 zi fructe, 1 legume, 1 carne, 1 lactate.
Am 1.67m, 63 kg, si pentru inceput as vrea sa ajung la 58 cat aveam inainte de sarcina. Daca reusesc sa scad pana la 55 ar fi excelent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boubba spune:

ZIUA 4 63,8 KG azi pap peste mai exact pangasius pe gratar cu zeama de lamaie

Fetelor stiu ca este un regim foarte strict acesta pe care il tin si am de gand sa il tin 2 saptamani dupa care treptat sa introduc regimul Montignac in obistnuintele mele alimentare. Vreau sa slabesc repede pentru ca in max o luna trebuie sa plec din tara si nu imi permit sa fiu ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boubba spune:

ZIUA 5--->CAM DEZAMAGITA 63,7 KG
Dar imi ridica moralul faptul ca am slabit in cm (ah am uitat sa precizez ca ma si masor in fiecare dimineata)...
Deci azi ZIUA 5 voi papa supa de varza si probabil si maine

Fetelor tin cura asta de 5 zile chiar nu mi se alatura nimeni ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boubba spune:

ZIUA 6 SI MAIIIIIIIII DEZAMAGITA CANTARUL INDICA 63,9 KG
Ieri nu am mai facut supa de varza si cea a Nicoletei Luciu cu pui si multe legume din care am mancat 2 farfurii plus gulie cruda cu sare...
Ah ca sa nu mai zic ca aseara si azi dimineata am dat-o in diaree...de ce? Habar nu am !!!
Dar tot nu ma las inaintez
Azi ziua 6 tot supa

Mergi la inceput