Dieta cu ciorba de varza???

Dieta cu ciorba de varza??? | Autor: cristina78

Link direct la acest mesaj

Ma ajutati si pe mine???Va rog frumos!!
Vreau sa aflu si eu cum este dieta cu ciorba de varza.
Va multumesc!
Cristina&Cristina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emoison spune:

Nu vreau sa te dezamagesc, dar la mine n-a mers....cred ca depinde de fiecare organism. Eu am tinut-o o data, o saptamina, am respectat intocmai dieta si am dat jos 2 kilograme (cred ca era mai mult apa din organism). Dezamagita, am facut pauza de o saptamina dupa care am reluat, dar dupa 3 zile a trebuit sa ma opresc, ma durea stomacul si ficatul, asa ca....

Cu bine,
Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Eu n-am tinut-o decat 4 zile ca mai mult n-am fost in stare (si nici n-aveam nevoie).Si-am dat jos 3 kg.

Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

La mine a functionat. Am tinut-o cam o data pe luna pana m-am saturat.... timp de 3 luni.
Succes!


Dieta de 7 zile
Supa (ciorba) ce arde grasimile
----------------------
Ingrediente :
- 6 cepe mari
- 2 cutii de rosii cojite
- o varza alba mare
- 3 ardei verzi
- 2 legaturi de tulpina de telina (celeri in franceza) (deci nu radacina, nici frunza, ci tulpina de la telina - e verde deschis si destul de groasa)
- vegeta dupa gust
- sare, piper, patrunjel, eventual ardei iute (dupa gust)
Nota : Eu fac de obicei jumatate din cantitate intr-o oala de 10 L.
Se maninca si legumele din supa, nu doar zeama.
Preparare :
- se taie legumele in bucati
- se pun in oala si se acopera bine cu apa
- se lasa la fiert 10 min.
- se ia de pe foc si se lasa pina se inmoaie legumele.
Aceasta supa poate fin mincata de cite ori apare senzatia de foame sau de cite ori va e pofta.
Aceasta supa nu contine calorii. Cu cit mincati mai multa supa, cu atita veti slabi mai mult.
In timpul zilei la servici va puteti lua supa intr-un termos.
ATENTIE !!!!
Urmati dieta exact cum e descrisa mai jos, DACA VETI MINCA NUMAI SUPA, VETI SUFERI IN SCURT TIMP DE ANEMIE !!!

Ziua 1
------
Puteti minca orice fructa in afara de banane.
Pepenii verzi si pepenii galbeni au cele mai putine calorii dintre toate fructele.
Mincati doar supa si fructe.
Ca bautura : ceai neindulcit sau apa plata (neacidulata).

Ziua 2
------
Puteti minca orice fel de legume, proaspete sau din conserva, pina nu mai puteti.
Evitati totusi legumele uscate ca : fasole, mazare si porumb.
Mincati doar supa si legume (NICI O FRUCTA)
Seara va puteti recompensa cu un cartof fiert sau copt in coaja cu putin unt.

Ziua 3
------
Mincati supa, legume si fructe cit doriti.
Dar nu cartofi.
Daca ati urmat strict dieta , dupa 3 zile ati reusit sa pirdeti 2,5 pina la 3,5 Kg.

Ziua 4
------
Fructe, legume cit puteti.
Banane si lapte degresat.
In aceasta zi puteti minca pina la 3 banane si beti apa cit mai multa cind beti supa.
Bananele au proteine si calorii, la fel ca si laptele, dar in aceasta zi corpul dvs. are nevoie de acestea, mai ales de potasiul din banane, de calciul din lapte.

Ziua 5
------
Carne de vaca, pui sau peste cu rosii.
Puteti minca 300/400 g carne sau peste impreuna cu 6 rosii.
Incercati sa beti cel putin 6 pina la 8 pahare de apa. In felul acesta veti elimina toxinele din corp.
Mincati cel putin o data din supa !!

Ziua 6
------
Carne de vaca si legume.
Mincati cit poftiti !!!
Puteti minca pina la 3 fripturi de vaca pe zi, de preferat cu salata verde si FARA CARTOFI.
Mincati cel putin o data din supa !!

Ziua 7
------
Orez (maro de preferat) , suc de fructe neindulcit si legume.
Mincati cit poftiti !!!
Mincati cel putin o data din supa !!

La sfirsitul celei de a 7-a zi, daca ati respecta intocmai dieta, veti cintarii cu 5 pina la 8 Kg mai putin.
Ati slabit mai mult de 8 Kg ? Asteptati 2 zile pina sa reincepeti dieta din nou.
Puteti urma aceasta dieta de 7 zile de cite ori doriti. In plus, daca veti respecta intocmai instructiunile, organismul se va curata de toxine si va veti simti foarte bine. Veti avea mai multa energie.
Aceasta dieta actioneaza rapid, secretul este ca veti arde mai multe calorii decit primiti mincind.
In timpul acestei diete ALCOOLUL este INTERZIS . Dupa dieta , asteptati cel putin 24 de ore pina sa beti alcool.

Fiindca fiecare are propriul metabolism, dieta va actiona altfel la fiecare.
Dupa a 3-a zi , veti avea mai multa energie decit inainte de a o incepe, asta daca nu ati jucat fals !
Puteti bea cafea neagra fara zahar, dar dupa 3 zile nu veti mai simti nevoia.
Ramineti la apa plata, ceai neindulcit, cafea neagra fara zahar, suc de fructe neindulcit si lapte degresat.

INTERZIS
--------
PIINE, ALCOOL, BAUTURI ACIDULATE DE ORICE FEL.
Supa o puteti minca de cite ori va e foame, cita doriti.

Retineti
--------
Cu cit beti mai multa supa, cu atit ardeti mai multe calorii !!
Nu mincati mincare gatita sau piine !!
Daca urmati o anumita medicatie, nu e nici o problema.
In loc de friptura de vaca puteti minca peste fript sau pui fara pielita.
Puteti inlocui friptura de vaca doar in zilele in care carnea e admisa. Aveti nevoie de proteinele din carne in aceste zile !!
Urmati dieta cit timp doriti, veti simti diferenta din punct de vedere fizic cit si mental.
Aceasta dieta este conceputa de "Sacred Heart Memorial Hospital". Este folosita pentru pacientii bolnavi de inima supraponderali inaintea interventiilor chirurgicale


Adela & Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina78 spune:

quote:
Originally posted by emoison

Nu vreau sa te dezamagesc, dar la mine n-a mers....cred ca depinde de fiecare organism. Eu am tinut-o o data, o saptamina, am respectat intocmai dieta si am dat jos 2 kilograme (cred ca era mai mult apa din organism). Dezamagita, am facut pauza de o saptamina dupa care am reluat, dar dupa 3 zile a trebuit sa ma opresc, ma durea stomacul si ficatul, asa ca....

Cu bine,
Elena



Nu ma dezamagesti.Multumesc frumos pt. raspuns.Incerc sa vad ce iese.
Cristina&Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina78 spune:

quote:
Originally posted by Camelia

Eu n-am tinut-o decat 4 zile ca mai mult n-am fost in stare (si nici n-aveam nevoie).Si-am dat jos 3 kg.

Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor



Eu sper sa o tin mai mult ca am ceva kg. de dat jos
Multumesc pt. raspuns.
Cristina&Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina78 spune:

quote:
Originally posted by Adela

La mine a functionat. Am tinut-o cam o data pe luna pana m-am saturat.... timp de 3 luni.
Succes!





Saru'mana!
Sper sa reusesc sa tin si eu.
Cristina&Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanau spune:

Dieta cu ciorba de varza este indicata atunci cand vrei sa slabesti intr-un timp foarte scurt. Problema este ca:
- te ingrasi la loc imediat dupa ce ai terminat-o
- daca ai probleme cu stomacul poti sa-ti iei gandul de la ea.
Eu am tinut-o prima data, am slabit 5-6 kg intr-o saptamana, m-am ingrasat la loc in aprox. 2 saptamani, am mai tinut-o o data si nu am mai slabit decat 1-2 kg.
Oricum iti urez succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada taba spune:

Eu am tinut-o dupa ce am nascut si am slabit cam 6 kg. Dupa aceea am mai tinut-o odata timp de 4 zile- am slabit 3 kg si dupa aceea, cam dupa 1 an am mai incercat odata si nu am mai putut s-o tin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boubba spune:

In 1998 aveam 68-70kg la 1,68m,dadeam bacul si am luat lecitina granulata de soia(naturala)si in trei luni am ajuns la 48-50kg si de atunci mai mult de 3-4kg nu am pus pe mine.Eu am obtinut-o din GERMANIA nu stiu daca in ROMANIA gasesti incearca la un plafar dar nu lua sub forma de capsule sau alta minune ci granule si iei 2-3 lingurite pe zi dimineata.BAFTA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Salut! Hai si tu la discutia "Cum slabim(5)", ca acolo eu si Ralucami ne impulsionam pe aceasta dieta. E a patra noastra zi. Hai si intra in grupul nostru de sustinere. Avem si alte sustinatoare, sa stii!!! O sa vezi "jurnalul unei mancatoare de supa de varza"...
Te asteptam, Adi

Mergi la inceput