After-school in Constanta

After-school in Constanta | Autor: CristinaF

Link direct la acest mesaj

Buna ziua

Fetita mea va merge la scoala incepand cu anul 2011.
Suntem hotarati sa o inscriem la o scoala care sa aibe program prelungit cu masa, lectii si program suplimentar.
Vrem acest lucru datorita programului lung de la servici si pentru faptul ca nu are cu cine sa stea dupa scoala.
Acum este la o gradinita cu program prelungit.

Imi puteti recomanda in Consta scoli de stat(de preferat), cam cat platiti si daca stiti cand se incep inscrierile.

va multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flexi spune:

Adrese utile gasesti pe www.gradiniteconstanta.ro. O zi buna in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisdima spune:

Si noi suntem in cautare de afterschool, dar noi trecem clasa a 2a.

Din ce stiu eu, scoala 30 (de la Flamanda) are afterschool - nu stiu daca pot sa-i dau numele -eu am fost acolo sa vad, era o doamna care ia acum clasa 1 la 30; dupa ore ii iau pe copii si merg la masa la restaurant delfinul, dupa care merg pe jos pana la sediul lor (e aproape, pe Mihai Viteazu) unde stau pana la 16.30.

Eu am mai vazut un alt afterschool care mi-a placut, o doamna super draguta care e tot invatatoare la scoala de unde vin majoritatea copiilor, problema e ca nu-mi amintesc ce scoala a zis; ei au sediul pe Banu Mihalcea colt cu Maramures, ca idee.

Eu nu m-am hotarat inca pentru ca mai am de vazut 2, care reincep dupa 1 septembrie activitatea.


Daca vrei mai multe detalii, da-mi PM.

Pupici



Cris si Alexutzu


"Tinteste spre luna, chiar daca nu reusesti macar vei fi printre stele."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Buna Cristina! Noi o dam la clasa I incepind din toamna acum, la Scoala Spectrum, e intr-adevar o scoala particulara, insa am optat pentru ea din cauza programului nostru de munca si pentru ca nu avem cu cine sa o lasam dupa-amiaza. Au afterschool, pregatirea lectiilor, dar in acelasi timp au si tot felul de activitati extrascolare, gen curs de teatru, de pian, etc.

Ghiulten & printesa Ayla (15.01.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaF spune:

Buna Happymumy

Din aceleasi motive si eu vreau sa o sau la after school.
Nu are cine sa o ia de la scoala la ora 12-13?

Spectrum parca are sediul pe 1 ecembrie, nu?
Imi poti spune la cat te ajunge?
Vreau sa mai vizitez si scoala Petre Ispirescu de la campus. Mi-a placut prezentarea si costa 850/luna.

De pedagogic ai vreo parere?

Merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Scoala se afla pe Lapusneanu, ianinte de Dacia, pe partea stinga(cred ca e fosta scoala 27, dar nu sunt sigura). Da, nici la noi nu are cine sa o ia la ora 12-13, asa , in varianta scolii acesteia, are program pina la ora 17:00.Vom plati pentru tot anul 1700-1800 de euro, cu masa si transportul inclus, asta insemnind cam 840 ron pe luna.
Cit despre pedagogic, nu stiu sa-ti spun multe lucruri, personal nu am apucat sa ma interesez, insa am auzit lucruri bune despre ei. Nu stiu exact care este programul de afterschool, si daca ofera transport.Pentru noi, si transportul era un "must" in alegerea scolii.
Oricum, iti mai pot oferi impresii mai exacte in timpul anului scolar, tinind cont ca o dai la scoala incepind cu septembrie 2011.
O zi buna!

Ghiulten & printesa Ayla (15.01.2004)

Mergi la inceput