Nasterea la Medlife (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Ana de unde ai luat cadita? Doar asta mi-a ramas de cumparat pentru bebe dar nu imi place nimic pentru ca in celelalte magazine am vazut doar modele foarte mari si nu ma vad carand pana in dormitor ditamai cada cu apa. In plus vreau sa aiba si suport sa nu ma cocosez. Si da, ai dreptate, nu merita nervii nostri, dar si cand vezi atata nesimtire..

Ieri am luat si farmaceuticele pentru ca daca mi-as trimite sotul sigur ar face-o lata si ar veni cu tot ce ii sugereaza farmacista plus inca vreo doua plase in plus asa de siguranta uitand de fapt pentru ce l-am trimis. Mi-am luat si doua cutii de garmastan si la sugestia farmacistei am inceput deja sa ma dau. Fetele care vreti sa alaptati e foarte bine sa va dati dinainte sa nasteti pentru a nu avea rani si probleme in momentul cu pricina. Citisem si pe net asta.

Cori 34+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubante spune:

Buna fetele!
Multumim de capitol !
Maine ma duc si eu la control si abia astept sa vad ce face bebe. Pana una alta imi misca ficatii, mai ales noaptea.
Despre sensibiliate ce sa zic.... sunt si plangacioasa(din ORICE) si irascibila (idem). Oricum m-am convins ca nu sunt singura dusa pe campii si stau calma.

_
Raluca, cu Biliboi la purtator (29+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniam spune:

Cori, ma bucur daca va pot fi de folos, pt ca si mie daca mi-ar fi spus cineva de chestia cu schimbatul copilului nu inainte de masa, n-as fi stat doua saptamani cu frica sa nu schimb copilul ca urla cat il tin puterile.

Ana, dupa cum spune si Noyo, pregateste-te sa plangi mult mai mult. Eu in primele 2 saptamani dupa ce-am nascut i-am speriat pe sot si pe mama. Plangeam de cateva ori pe zi fara motiv :) de nu stiau ce sa-mi mai faca. Acum sunt super bine, nu mai imi vine sa plang decat cand sunt foarte obosita.

Cami, mai rezista ca in ultimele doua saptamani iti va fi din ce in ce mai greu cu dormitul si intorsul de pe-o parte pe alta.

Fetelor, multe produse pt copii, gen cadite, mese de infasat, carucioare, gasiti la kika in militari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e_cami spune:

Cori,
ai gasit toate produsele avene? Ca mie mi-a adus doar vreo trei...cica nu a gasit restul.

Nu merita sa te enervezi, spun eu asta, care, sambata dupa ce m-am intors de la medlife, am trecut sa-mi ridic analizele de la o clinica din ploiesti. Doamne, am facut un circ acolo pt ca ma trimiteau dintr-o parte in alta, ba ca sunt gata, dar nu sunt scoase pe hartie, ba ca mai am de achitat si trebuie in alta parte...Pana la urma l-am sunat pe patron si le-am "parat" pe fatucile de-acolo. Asa ca nesimtire si indolenta e peste tot.

Si eu zic ca am devenit mult mai sensibila cu sarcina, imi vine sa plang destul de des si de multe ori pt fleacuri.

Pe voi o sa va ajute cineva? O sa va luati bona, cum o sa procedati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Cami de la Avene eu nu am luat nimic pentru ca sora mea lucreaza in domeniu si mi-a promis ca imi face rost de Mustela. Dar acelasi lucru mi l-a spus si ea: ca avene pediatril nu aduce in Ro decat vreo trei produse, deci nu te stresa sa mai cauti ca nu sunt.

A, si am vazut ultima poza cu tine. Spuneai de mine, dar la tine exceptand burtica nu se vad kg pe nicaieri.

Cori 34+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Bubante, bafta la intalnire . Si sa ne aduci vesti bune.

Cori 34+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

cori_mic,
Gata! Am activat PM-ul desi sa stii ca primisem chiar daca nu era activat.

Astept cu interes parola.


22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Liana, ti-am trimis. Asteptam sa vedem poze cu burtica.

Cori 34+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e_cami spune:

Fetelor,
Bebe mic e miscator tare, de fapt asa mi-a facut si ieri dimineata.Imi misca cu totul burta, se muta cand in stanga, cand in dreapta. Il simt si sus de tot si cum imi apasa pe vezica, simultan.

Termometrul din curte imi arata deja peste 40 de graade. Nu-mi vine sa cred! La 14 cand o sa plec sigur va fi groaznic. Noroc ca vine sotul, masina va fi un pic deja racita, la medlife e aer, asa ca poate n-oi suferi prea tare. Oricum, am niste emotii! Sigur imi va face o monitorizare, mai mult ca sigur ma intalnesc si cu calul...sper sa fie totul bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

cori - cadita am ales-o pe aceleasi criterii, e un magazin de copii pe Dacia, nu stiu cum se numeste, dar are de toate dragute si fara preturi prea umflate
cadita pe care mi-am ales-o eu este tot mica, au acolo si suport si sezlong (mie mi-e frica sa nu o lovesc cu capul de cadita :-)
melaniam - hai ca acum m-a bufnit rasul, deci sa-mi avertizez sotul ca s-ar putea sa plang ... oricum si acum la fel ... numai cand imaginez cum va fi cand voi naste, cand imi va aduce bebe, etc ... plaaang si dupa aia incep sa rad ca sunt nebuna
cami - eu mi-am luat bona filipineza ...de fapt, o astept sa vina, sper sa ajunga inainte sa nasc
Stai linistita ca in masina e rezon dar intr-adevar afara e caaald rau ... Bafta maxima, iti tinem pumnii !
bubante - si eu tot maine ma duc sa vad daca a mai crescut si sa mai discut cu dr. Tu cand mergi ?
noyo - sper sincer sa nu raman asa, ca parca-s prea sensibila

Mergi la inceput