ce fel de cuptor,plita sunt mai rentabile?

ce fel de cuptor,plita sunt mai rentabile? | Autor: patrisuca

Link direct la acest mesaj

sunt interesata sa-mi spuna si mie cineva ce fel de cuptor renteaza mai mult electric sau pe gaz? dar plita?
mi-am luat de curand cuptor electric si plita pe gaz..am facut o alegere buna?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Citat:
citat din mesajul lui patrisuca

sunt interesata sa-mi spuna si mie cineva ce fel de cuptor renteaza mai mult electric sau pe gaz? dar plita?
mi-am luat de curand cuptor electric si plita pe gaz..am facut o alegere buna?

andreea mamicuta patriciei

pai si nu-i putintel cam tarziu sa-ti pui intrebarile astea acum?
si da, ai facut o alegere buna

http://tabloute.blogspot.com/
Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Da, si eu am avut la fel. Acum am si cuptor si plita pe gaz dar cam intr-un an intentionez sa le schimb tot cu plita pe gaz si cuptor electric.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yvon spune:

Eu am cuptor electric si plita tot electrica si sunt si eu multumita, acum depinde in ce sens te gandesti tu daca e rentabil, ca si costuri ca si rapiditatea cu care se face mancarea....


---------------------------------------------------
''Daca poti, fii mai intelept decat altii, dar nu le spune''.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patrisuca spune:

nu e tarziu pt ca nici nu le-am desfacut si in plus le pot returna si schimba cu altele daca nu sunt multumita de ele.iar rentabil in sensul costurilor ma refeream. eu m-am gandit asa..plita o folosesti mai mult decat cuptorul si deci e bine sa fie pe gaz, iar de cuptoarele electrice am auzit ca sunt bune si merita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Am avut cuptor pe gaz(la aragaz) a fost bun dar in comparatie cu cel pe curent e inferior atat ca si consum si ca si calitate.Plita pe gaz e normala, ca la orce aragaz insa plita electrica are avantajul ca se fierbe mai repede mancarea, se curata usor si nu imi consuma oxigenul din incapere.


Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput