Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***234***

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Pentru ca tocmai s-a intors vero de la observator unde a vazut-o pe "venus", hai sa va zic, "pe scurt", fazele venusiene de care ma intrebati .

1. Tinerelul

cat am fost la bulgari am schimbat vreo 3 smsuri, de genul: am terminat sesiunea si practica de la sectia omoruri [v-am zis ca e student la drept :)))] sau e ok apa la mare, vb cand ne intoarcem. Apoi m-am intors si intr-o zi i-am scris ca "m-am intors". Nu a raspuns instant la sms [cum evident aveam pretentia] dar m-a sunat mai pe seara de pe tel lui tat-su. Mi-a zis ca e la Campina [dyana, poate te facem detectiv :)))] si lucreaza cu tata la o casa, adica cum zice el "face betoane" [v-am zis ca asta era unul din cateva lucruri care mi-au placut la el, le are si cu cartea, si cu munca de jos]. Si mi-a zis ca daca vreau sa fug la munte, spre valea prahovei, sa-l sun sa ma opresc pe la el. Eu i-am zis ca vezi ca vin cu toti aia 3 copii "de care am grija" :))), si el a zis ca e ok, imi si iamginam ce-o zice tat-su cand l-p vedea pe el de 23 de ani cautat de una de 39+ cu 3 copii legati de fusta :))). Inca nu m-am gandit la munte, ca v-am zis ca am fost ocupata cu operatia lui bebitz, dar acum, ca ieri i-a scos sonda, cine stie, caldura mare, monser, cum scria cineva, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

2. Zborul papadiei

Desi dupa excursiaa de la sighisoara nu mai doream sa va povestesc deloc despre acest subiect, pt ca cineva rezumase totul la "ok, si zi ca l-ai pacalit si i-ai trantit un copil, chiar daca el nu voia", totusi, mi-a mai trecut un pic amareala si deci:
- dupa ce aflasem adresa de servici [de pe baza petroliera], spre sfarsitul lui martie i-am scris la acea adresa, dar cu numele meu, o informatie, pentru a ma CONVINGE ca raspunsul din decembrie [ala discutat de noi aici cu mezinul frumusel] era totusi TASTAT de mana lui. Informatia pe scurt era reala, dar nuantata de mine, si anume:
Buna!

In primul rand iti multumesc pentru raspunsul tau anterior scris intr-un stil foarte atent si vadit civilizat.

In al doilea rand apelez la tine cu o rugaminte minora. In curand vreau sa ies din tara cu toti cei 3 copii ai mei si am nevoie de niste declaratii notariale de acord din partea tatalui fiecarui copil. Pentru Veronica si Tudor deja am declaratie de la fostul meu sot, insa pentru cel mic nu. Declaratia nu te implica/obliga cu nimic fata de copilul nostru sau fata de mine, din contra, bolduieste si mai mult distanta construita de tine cu asa de multa grija. Sper sa nu imi refuzi aceasta rugaminte, este in interesul baiatului sa pot pleca unde mi-am propus. Cum mi-ai scris deja, nu ne urasti, ceea ce este foarte linistitor pentru mine. Mai mult, eu simt ca, desi raspunsul tau a exprimat foarte clar ca nu doresti nici o relatie cu cel mic, nu ai avea inima sa-i gandesti raul, e totusi primul tau baietel. Nu ne vom intalni face to face, poti sta linistit si tu, si prietena/logodnica ta. In plus, cu cat ma vei stii plecata mai departe de Romania, cu atat vei fi mai la azavada de orice rascoliri si sentimente.

In al treilea rand vreau sa iti spun ca sunt foarte, foarte bucuroasa pentru tine, am inteles ca esti product manager, ceea ce deduc eu este o evolutie semnificativa pe plan profesional. Imi amintesc cum, dupa dizertatia de master, imi povesteai din adancul gandurilor tale, cum te framanta intrebarea: "si acum, dupa 2 facultati si 1 master, gata, nu mai urmeaza nimic?" Uite ca urmeaza, si iti doresc sa iti realizezi cat mai multe din dorintele tale. Din punctul asta de vedere, sunt foarte mandra de tine, si peste ani, chiar si bebisor va fi incantat sa stie ca are un tati atat de destept si atat de capabil. BRAVO si pup!!!

Astept raspuns cat mai repede, merci mult.
Daca iti este mai usor sa ma suni decat sa-mi scrii pe mail, nr meu este: ....

anca

continui.


Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Si acest mail l-am trimis pe la ora de servici, cum am calculat eu. Seara plec la sedinta cu parintii la scoala, verificasem mailul si nimic, si cand sa ma culc setez alarma, cand ce vad???? 3 apeluri nepreluate de la daddy.... la sedinta avusesem pe silentios si uitasem de tel :))) Insatnt am gandit: sigur de data asta a sunat chiar el, nu logodnica, si sigur e impacientat , daaar, fiind ora 11 nopatea, hai sa fiu "amabila si civilizata" si sa nu-l sun, ca doar deh, pana in 10 e ok sa suni, asa mi-a zis mama

continui

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Apelurile fusesera toate 3 intre 7-8 seara, asa ca am decis sa ma culc, sa zicem linistita A doua zi, nici un mail, plec la plimbare cu bb3 in parc si pe la 1 pac, apel de la daddy. Hmmm, privesc tel, ma gandeam cat de mult imi dorisem luni de zile sa vad scriind "daddy va apeleza" iar acum, hmm, stateam si ma gandeam dc sa raspund sau nu. Simteam ce dialog va urma, pana la urma raspund, incercand un ton neutru. Discutia a durat 1 ora, timp in care am inconjurat lacul Moghioros de vreo 2 ori si am si ajuns acasa.

continui

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Discutia a avut vreo 3 piste oarecum distincte:
- ca el nu a semnat nimic la vreo maternitate, deci nu vrea nici aceasta declaratie sa o dea [desi i-am explicat ca este "in favoarea lui" sa imi acorde mie increderea totala de a ma ocupa exclusiv de bebe]
- ca nu vrea sa ii mai scriu nici un cuvant despre mine pentru ca [si aici atentie si stupoare!!!] tot anul 2009, de cate ori a primit de la mine vreun mail, 1 data la 3-4 luni, el a fost atat de macinat incat si-a luat concediu medical [cum s-ar zice in popor, l-am bagat in boale ]
- si iarasi stupoare!!!! ca cica tot timpul EU mi-am batut joc de el, ca cica eu am refuzat preze etc... [cand el in 6 luni a avut preze la el de 2 ori max, iar in noaptea cu pricina l-am si anuntat ca "degeaba zice ca nu vrea copil cu mine ca parca din contra, se straduie, ca uite sunt in ziua 14]

Ideea este ca pe mine nu ma interesa cu adevarat reactia lui la cerinta mea cumva legala, cumva masluita. Eu doar dorisem sa construiesc un motiv de a-i scrie ceva legat de copil, pe mailul de servici, unde sigur doar el citea, si astfel sa nu mai am nici 0,000001% dubiu ca poate nu citise mailul "de prima informare", din decembrie.

continui

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

In timpul discutiei, 80% din timp tonul lui a fost rece si usor sever, adica facea pe seful care imi dadea directive, iar eu trebuia, din conduita femeiasca, sa ma supun. Dar na, iti gasisi? Am fost destul de calma, doar mirata la anumite afirmatii de ale lui legate de ce fusese in 2008, i-am explicat ca denaturarile pe care le face sunt doar modul in care vrea el sa se convinga despre cum a fost, si cum vrea sa ii convinga si pe altii, gen logodnica. 20% din timp a avut acelasi glas amuzat pe care il avea in vremurile alea "de chin si aproape viol" din 2008, , pt ca ru mai radeam de genul: "maiii, dar consumi tu atatea minute de conex ca sa imi zici doar atat, ca nu semnezi? nu puteai un email scurt, gratis?" si el, uitand de tonul oficial, zicea: "ei da, poate am minte oferta" si eu: "pai mai grav, consumni oferta pe mine, cand doar stii cat de ocupat erai sa-ti gasesti partner, oricare alta, dar nu pe mine"? si el: ei da, poate ca asa vreau" eu: "mai, ti-o fi fost dor, te pomeni?" el: "poate mi-a fost." si apoi, reamintindu-si de tonul oficial: "dar oricum sa retii sa nu ma mai cauti, deloc deloc, da? ca altfel e de rau!!!" "si eu: "offf, asa putin ma cunosti? pai tu nu stii ca eu, cu cat cineva se da mai dur cu mine, cu atat sunt mai rezistenta si mai a naibii, ca doar la volei nu sun tragator, CI RIDICATOR?" el, intelegand si schimband: "te rog mult, anca, nu ma mai cauta, pur si simplu ma distruge orice semn de la tine, te rog" eu, alunecand usor pe langa rugamintea lui: "ooo, mi-ai zis pe nume, adica nu l-ai uitatttttt??? ASTA da victorie in barca mea" el: "te rog lasa ironia, stii foarte bine ca nu am uitat, dar te rog spune-mi ca ai inteles cer ti-am zis" eu, nici gand sa-i ofer asa usor victorie, m-a folosit de cuvinte: "dar sigur, de inteles am inteles ce ai zis" el, intelegand exact nuanta, dar si plusand in speranta: "si sa si aplici, da?" eu: "pai ti-am zis doar ca am inteles, de aplicat nu pot promite nimic, nu sunt manager pe viitor " el, "punandu-si mainile in cap": "doamne, nu pot sa o scot la capat cu tine..." eu: "pai uitasei? nu stii cat sunt de groaznica? nu stii ca ASTA e farmecul meu???" el, batut: "ba daaa, stiu..." Ma rog, discutia a fost amestecata, ideea d ebaza era inca nasoala privind pe bebitz, si si mai nasoala privind modul in care povestea [vadit denaturat] trecutul...

continui

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Dialogul din acea zi s-a incheiat fara nici o decizie, ba chiar am uitat sa va scriu o faza TOTALA de ras: el, la un moment dat, cand vedea ca nu o scoate la capat cu mine, zice [dorind sa para amenintator]: "si sa stii ca daca ma superi, poate fi si mai rau" eu: "oo, ma si ameninti acum?" el, sperand ca da lovitura de gratie: "da, pot sa te dau in judecata!!!" eu, crezand ca se refera la hartuire, intreb: "zau? cu ce mai exact?" si el [STUPOARE!!!!!]: "cu adulter!"

:)))))))))))))


dupa ce am ras, ii zic: "pai beib, cum adulter, ca nu fuseram insurati????" el, bazandu-se pe logica de neclintit: "nu, dar tu erai oficial casatorita cu zari, DECI a-dul-ter!" eu, total amuzata: "pai maiiiii, adulterul se reclama de catre sotul "inselat", nu de catre amant!!!!!!" el: "aaa, da? credeam ca de oricine" :)))))

continui

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Seara de tot m-am to gandit ca nu imi place cum ramasesera lucrurile amestecate, in plus, mai aveam ceva de explicat... si ii scriu un mail, tot pe adresa de job. Recunosc, a fost PRIMA oara cand i-am vorbit "la rece"...

Buna.

In urma discutiei cu tine de azi, consider ca trebuie sa lamurim niste aspecte, neclare tie.

1. Declaratia pe care te-am rugat sa mi-o dai NU te implica cu nimic. Cand un tata [parintele renuntator] scrie ca este de acord ca tutela sa revina complet mamei [parintele tutelar] inseamna ca renunta de buna voie la statutul de tata, si la orice drepturi ce ar deriva din asta. Dupa acest pas, parintele tutelar nu mai poate solicita nimic celuilalt, astfel incat, tatal biologic devine complet ELIBERAT de relatia parinte-copil. Prin urmare, aceasta declaratie reprezinta unda verde pentru "eliberarea ta". Mai mult, ti-am explicat ca noi plecam in afara Romaniei. Deci, cu atat mai mult vom fi departe de tine. Acum, stau si ma intreb, ironic desigur, daca e sa iau adliteram afirmatia ta ca nu imi semnezi nimic, ar insemna sa deduc ca nu vrei sa plecam departe de tine, adica.. vrei sa ne stii aici, cat mai aproape? Revenind, ma asteptam sa fi inteles din mailul meu anterior ca aceasta cedare a tutelei nu-ti aducea nici un prejudiciu, din contra, iti asigura, d.p.d.v legal si moral, libertatea.

2. Mi-ai reprosat ca te-am adus la disperare, si ca am fost incorecta cu tine. DE CE? Pentru ca te-am menajat, si ti-am oferit sansa sa iti construiesti o viata alaturi de altcineva? Nu te-am obligat niciodata sa te intalnesti cu mine, sa te simti apropiat de mine, sa ai senzatia de luminare a gandurilor tale si linistire a sufletului tau langa mine, cu atat mai mult nu te-am obligat sa avem o relatie fizica. Prin urmare, copilul nostru este conceput de amandoi, in mod egal. Si cu toate astea, nu m-am coborat sa actionez "in spiritul legii", si deci nu te-am obligat sa mergi cu mine la ecografii, nu ti-am cerut bani de analize, m-am dus singura la spital sa nasc [nu chiar singura, cu C3-ul meu rosu si rotunjor], nu ti-am cerut sa vizitezi pe bebe, nu ti-am cerut sa ii cumperi cele necesare, nu ti-am cerut sa faci test de paternitate si sa te insori cu mine dupa obtinerea rezultatului, nu ti-am cerut pensie alimentara, practic, nu ti-am cerut nimic. Dar tu te declari disperat doar pt simplul fapt ca te-am rugat sa scrii pe hartie ceea ce se intampla real, in viata de zi cu zi: ca cedezi complet tutela mie. Daca ar fi fost sa fac ceva din cele insirate mai sus, ce ai fi facut? Ce ar fi fost peste disperare? Eu zic sa renunti la a-ti alimenta singur starea asta de disperare, ca uite, exista multe alte aspecte care te-ar fi putut solicita mult mai mult...

3. Revenind la cedarea tutelei, peste ani, daca baiatul nostru imi va reprosa ca nu i-am facilitat o relatie cu tatal lui? Oricat ii voi povesti ca nu ai dorit deloc sa-l vezi, ar putea gandi ca din orgoliu l-am tinut departe de tine. Dar, daca voi avea declaratia ta, va vedea ca NU eu l-am tinut departe de tine, ci a fost strict alegerea ta. Desigur, am salvate toate mailurile dintre noi, insa nimic din ele nu specifica, negru pe alb, decizia ta de cedare TOTALA a tutelei. De aceea doream sa imi oferi aceasta declaratie, pentru a putea "incheia toata chestia asta", exact asa cum singur te-ai exprimat azi, la telefon. Asadar, mai gandeste-te, dar cu calm.

4. Ti-am scris in mailul meu din decembrie ca te voi intelege, oricare va fi decizia ta, chiar de ai vrea sa-ti vezi vreodata baiatul, sau chiar de il vei ignora total. Cati oameni crezi ca ar fi fost atat de "ingaduitori"? As fi putut sa fiu suparata pe tine, pentru ca una este sa inchei o relatie afectiva cu cineva si alta este sa te dezici total de propriul tau copil. Dar eu ti-am scris pe un ton nedusmanos, linistit, senin, si chiar cald fata de persoana ta, astfel incat sa nu ai resentimente de vinovatie fata de mine, si deci, am crezut ca te-am ajutat sa te eliberezi. Dar tu nu ai sesizat/apreciat acest lucru, si asta, dintr-un simplu motiv: ai uitat ce inseamna ca cineva sa tina la altcineva, indiferent de atitudinea pozitiva sau din contra, negativa, a celuilalt. Practic, ai uitat ce inseamna ca cineva sa te iubeasca neconditionat. Si de aici iti si construiesti singur starea de disperare. Azi, la telefon, ascultandu-te, mi s-a confirmat ceea ce intuisem demult, si anume: tie NU de existenta baiatului nostru iti este frica/groaza/fugi, CI de tine insuti, de nefericire, de pericolul de a fi parasit. Iti este frica sa nu ramai singur. Dar.., deja sufletul tau este singur, si nu este fericit, pentru ca iata, nu este nimeni langa el sa-l adore, indiferent cati copii ai avea si pe oricati i-ai vizita. Stiu ca nu vei crede ce citesti acum, dar, peste ani, vei intelege.

5. Mi-ai spus ca anul trecut ti-ai luat zile de concediu medical, din cauza unor mailuri, desi acele mailuri nu-ti cereau nimic. Imi pare rau, dar nu am avut de unde sa stiu, si daca m-ai fi anuntat tu personal, atunci nu ti-as mai fi scris. Abia azi te-ai exprimat in legatura cu "problemele medicale" pe care persoana mea ti le genereaza... Am fost eu o persoana atat de negativa in viata ta? Nu, nu am fost. Dar, pe tot parcursul anului trecut, m-ai negativizat cat ai putut de mult, si asta doar pentru linistea altcuiva. Dar pentru linistea sufletului tau ai facut ceva? Te-ai dus la vreun preot [cum te laudai ca esti credincios, ba si cica mergeai la slujbe] si te-ai confesat ca mi-ai cerut sa fac avort si ca, mai mult, in prezent, te cobori la amenintari, ca "semn de apreciere" ca te-am degrevat de la orice pretentii paterne?

6. Ieri mi-ai cerut sa nu te mai sun vreodata, sau mail, sau altceva. Cica..., pentru binele amandorura, sa nu ne mai stresam. Ideea este ca doar tu esti cel stresat, eu nu. Doar tu te vaieti ca tot anul trecut ai fost macinat si disperat, eu am avut si am o viata foarte buna. Si asta pentru ca eu simt ca tot ce am facut a fost bine, si cel de sus ma ajuta prin mine, si prin toti cei din jurul meu. De cand l-am nascut pe cel mic, am sufletul foarte linistit si bucuros, si stii cum se zice: cand zambesti, o lume intreaga iti va zambi. Tu insa..., esti apasat. Ai mers pana acolo pana a-mi interzice sa-mi faca placere sa-ti scriu. Ei asta-i buna, te si autopromovezi in postul de sef al sufletului meu? Oricum, nu prezic viitorul, deci nu-ti promit ca nu iti voi mai scrie pentru ca in acest moment, nu stiu daca vor mai veni vreodata clipe in care sa-mi amintesc cu drag de tine si sa doresc sa-ti scriu. Poate da, poate nu.

8. Acum trebuie sa plec la basket cu Tudor, asa ca pe azi asta-i ultimul punct din mail ;). Punct in care iti scriu ca tot ceea ce ai vorbit ieri la telefon a fost copy-paste din gandirea materialista a prietenei/logodnicei tale de anul trecut. Ma rog, aproape tot. Iti mai amintesti cand imi spuneai ca te percep mai bine decat tu insuti? Asa era, si asa este si in prezent, chiar daca noi doi nu mai suntem de foarte mult timp impreuna, eu tot stiu ce este cu adevarat in adancul gandurilor tale. Si de asta iti este frica, simti ca niciodata nu vei putea sa te ascunzi de mine, in pofida oricarui efort de protectie din partea celor din jurul tau. Pentru ca, a te ascunde de mine ar insemna sa te ascunzi de tine insuti. Dar, asta e ce nu ai inteles, nu trebuie sa te ascunzi, ci ar trebui sa stai drept, puternic si luminos, traindu-ti viata pe care ti-o doresti. Doar ca, asa singur sufleteste cum esti tu acum, nu prea poti...

Toate cele bune,
pa.


Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Culmea ca eu scrisesem acest mail FARA sa stiu nimic concret din ce urma sa fie si sa aflu...


A doua zi, nici un mail, plec la o meditatie de mate... nici nu ma asez bine la masa, cand.. "daddy va apeleaza" Hmmm, ma cam incurca acest apel, de data asta nu ma mai asteptasem...

Iar vorbim, iar 1 ora.

Tonul la fel de amestecat, dar pe scurt, nou era asa:

- el: "m-am mai gandit la acea declaratie, si... as vrea sa imi trimiti si mie o copie a certificatului de nastere a celui mic". eu, stiind exact la ce rubrica bate, zic suav si mai mult decat ironic: "maiii, in primul rand, daca ti-as trimite un mail cu o copie, tu nu ai putea stii daca e veridic sau nu, pt ca doar ma cunosti, sunt om de it, manaresc orice fisier [:d], in al doilea rand cum vine asta, eu sa iti dau tie un act, dar tu mie nu?" el raspunde usor razand [l-am iubit din nou pt acest raspuns!]: "eii, am incercat si eu :)". Ideea noua era ca si-a dat seama ca PE MINE nu vrea sa ma vada si sa ma auda, dar de copil nu poate sa imi zica nimic acum, pur si simplu e blocat, si pur si simplu nu stie daca in timp isi va schimba gandurile sau nu, si DE ASTA nu vrea sa dea nici o declaratie, in nici un sens.

- cand a mai aberat el despre trecutul nostru, eu i-am zis ca vorbeste asa ca sa fie auzit in acest fel, de altii din jur, el ca cine? eu: prietena ta alias logodnica" el [aici, tonul cu care a vorbit a fost ata de rabufnit si de veridic..., offf]: "daca vrei sa stii, nu mai e nici o logodnica, nu mai am nici o prietena!" cumva mi-a zis-o pe un ton de repros, ca si cum poftim ce i-am facut eu ... Eu [simuland un ton amabil si civilizat, dar de fapt multuimita ca zburase papadia]: "aaa, nu am stiut...." daaar nu am mintit si NU am zis: "imi pare rau". M-am limitat doar la "nu am stiut". El [sesizand lipsa parerii de rau, de altfel v-am zis ca el imi percepea PERFECT orice nuanta, orice privire... offf]: "da, nu mai sunt cu nimeni, sper ca esti multumita!" eu, profitand de moment, incerc sa obtin si identitatea autorului acelui mail din decembrie cu "mezinul frumusel:, zic: "recunsoc ca sunt mirata, nu imi zicea ea ce relatie perfecta aveti voi, si chiar SI in decembrie, cand mi-ati scris VOI 2, pareati acomodati cu vestea despre bb3?.. ca doar mailul VOSTRU de raspuns a fost foarte civilizat si amiabil, DESIGUR, am recunoscut stilul ei, ca tu nu prea le ai cu scrisul...." si el, picand in plasa, zice: "da, asa e, initial a parut ok, chiar mi-a zis cum ar fi mai bine sa iti raspundem la mailul din decembrie... dar totusi nu s-a acomodat cu macinarea mea, mi-a zis ca de fapt, nu se leaga la cap cu cineva deja 'incurcat si macinat'".... Ahhhhhh, cat m-a uns pe suflet ca exact ceea ce ii prezisesem in sept 2008 se intamplase real...

- la un moment dat am ras eu de el ca nu isi aminteste ceva, si el, AMAR, raspunde: "eiii, am imbatranit si eu..." eu: "cummm asa? pai din noi 2, NU DOAR EU eram la sectia babet?" si el, aratand ca nu ii arde de glume, chiar confesandu-se parca, zice: "eiii, uite ca am imbatranit si eu, chiar am si fire albe..." In aceste 2 zile, a fost PRIMA oara [si singura] cand mi-a fost mila de el, ascundea acest ton al lui atata oboseala in speranta si lupta de a se aseza la casa lui cu cineva "potrivit"... si acum, tot singur se vedea... si eu, ca sa nu-l las asa amarat, ii zic: "eeei, lasa, nu fi necajit de firele albe, mergem amandoi sa le vopsim" si el, acceptand usor gluma dar aratand in continuare tristete, zice: "nuu, ca nu imi plac barbatii care se vopsesc" si eu: "ei daaaa, vezi, stiam eu de ce imi placea de tine, bravo, bravo!" cumva, i-am vorbit prieteneste...

In mare, nici discutia 2 nu s-a finalizat concret decat ca m-a rugat sa-l anunt daca voi fi reusit sa ies din tara si fara declaratia lui.

S-a terminat si luna martie, nu i-am mai zis/scris nici un sunet, doar pe 21 iulie i-am trimis sms cu textul exact:


La multi ani. [anca].
.

Sper ca ati inteles ca toata esenta sms-ului consta in acele paranteze drepte, "explicative", si desigur, ironice, cel putin eu asa am gandit.

Si mai ramane povestea cu duni, dar cum ea nu tine de planeta venus, ramane pe alta seara.

Pup pe cei care au avut rabdarea sa citeasca cele "cateva cuvinte" povestite de mine, si va doresc la toti NOAPTE BUNA si sa aveti, cateodata, picaturi din entuziasmul meau [si inapatanarea mea] da a zambi in continuare vietii, pt ca, ce este funny, funny ramane. "Restul e tacere" ;)



Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

si ca o ironie a sortii, cand sa inchid calcu, jos vad articolul: ziua in care nu mai suntem copii" si cu poza cu un daddy cu un baby in brate...

Somn usor ....

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput