clinica de obstetrica in Montreal ?

clinica de obstetrica in Montreal ? | Autor: alinushca

Link direct la acest mesaj

salutare! Mi-ar fi de folos numele/adresele de web ale catorva clinici de obstetrica din Montreal. nu cunosc sistemul... de stat/private...?
multumesc mult!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinushca

salutare! Mi-ar fi de folos numele/adresele de web ale catorva clinici de obstetrica din Montreal. nu cunosc sistemul... de stat/private...?
multumesc mult!



alinushca, am cautat cu Yellow Pages si am gasit cate ceva, mai gasesti sigur si cu google.
http://www.yellowpages.ca/search/?stype=si&what=obstetrics&where=Montr%C3%A9al,+QC&x=27&y=17

Tu locuiesti in Canada? Daca da, si medicul de familie poate sa te ajute. Sau ai vrea sa iti recomande cineva un medic?
Eu nu stau in Montreal, imi pare rau ca nu pot sa-ti spun mai mult de atat.
Ai putea sa postezi intrebarea si la Maple syrup babies unde mai stau de vorba gravidutele canadience si mamicile cu bebelusi mici.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Multumesc frumos Doina! Nu locuiesc in Canada. Informatia imi trebuie pentru un medic pediatru care vine intr-o vizita pentru schimb de experienta si cauta sa ia legatura si cu o maternitate sa se mai puna la curent cu ce se intampla si prin alte tari. M-a bucurat initiativa lui si am cautat sa il ajut insa daca nu stii foarte clar ce cauti Google nu te poate ajuta. Am gasit 3 nume de spitale care au si maternitate in Montreal dar nu am gasit si un contact efectiv unde el ar putea cere permisiunea de a veni in vizita. Si nici nu pot sti daca sunt cele mai indicate pentru ce are el nevoie. Multumesc din nou.


Mami de (28.10.2008) si bb2 24+

Mergi la inceput