Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (112)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Mima....daca linguritza e problema eu una as incerca sa ii dau piureul mai apos la biberon....deh bag dracushoru...din curiozitate macar sa vad care e problema: procedura sau gustul? nici Yannis nu mananca toata portia cu linguritza, stai linistita. numai ca eu prefer sa pape la masa de legume si fructesuficient cat sa nu ceara completare cu lapte. Astfel zic io reduc posibilitatea de umflare cu LP. Asa ca mie imi pasa sa manance, mai putin ma intereseaza cum mananca. Papa uneori si 160-170 cu linguritza dar uneori dupa 70 de ml se uita pe peretzi si trage de picioare isi baga mainile in gura si din gura ia piureul peste tot si aici intervine terminarea mesei la biberon. Yannis a mancat f bine piure de mar cu morcov, piersica cu morcov, caisa cu morcov.... (morcov crud, taiatfelii subtiri si pasat pe turba impreuna cu maru sau piersica, se face terci complet).Acum depinde ce vrei tu...poate vrei sa treci la partea supa...

de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Alexutzzza si eu rtot de pe asos cumpar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Alexutzzza si eu rtot de pe asos cumpar

Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami


Am facut si eu o comanda de la ei pt o pereche de pantalon de gravida dar n-au mai ajuns/nu i-au trimis (am uitat, neuronul de negravida). Dragut a fost ca mi-au restituit banutii imediat.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Mima....daca linguritza e problema eu una as incerca sa ii dau piureul mai apos la biberon....deh bag dracushoru...din curiozitate macar sa vad care e problema: procedura sau gustul? nici Yannis nu mananca toata portia cu linguritza, stai linistita. numai ca eu prefer sa pape la masa de legume si fructesuficient cat sa nu ceara completare cu lapte. Astfel zic io reduc posibilitatea de umflare cu LP. Asa ca mie imi pasa sa manance, mai putin ma intereseaza cum mananca. Papa uneori si 160-170 cu linguritza dar uneori dupa 70 de ml se uita pe peretzi si trage de picioare isi baga mainile in gura si din gura ia piureul peste tot si aici intervine terminarea mesei la biberon. Yannis a mancat f bine piure de mar cu morcov, piersica cu morcov, caisa cu morcov.... (morcov crud, taiatfelii subtiri si pasat pe turba impreuna cu maru sau piersica, se face terci complet).Acum depinde ce vrei tu...poate vrei sa treci la partea supa...

de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)


Oricum n-am gasit morcovi romanesti . Ma gandeam si eu la o combinatie de mar cu ceva. Pere nu i-as baga pt ca stiu ca pe unii ii baloneaza, piersicile de la aprozar au gust de frigider , caisa e prea acra. Mai caut morcov si daca gasesc il combin cu mar, daca nu mai fac o incercare cu piure de mar.

Intrebare de baraj:
Pot sa pun LM in piureul de mar in caz ca-l refuza?

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Eu nu am avut probleme cu ei.
De fiecare data in maxim o sapt mi-au ajuns produsele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Alexutza bag de seama ca ai recuperat asa ca ma apuc de capitol nou.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Mima....daca linguritza e problema eu una as incerca sa ii dau piureul mai apos la biberon....deh bag dracushoru...din curiozitate macar sa vad care e problema: procedura sau gustul? nici Yannis nu mananca toata portia cu linguritza, stai linistita. numai ca eu prefer sa pape la masa de legume si fructesuficient cat sa nu ceara completare cu lapte. Astfel zic io reduc posibilitatea de umflare cu LP. Asa ca mie imi pasa sa manance, mai putin ma intereseaza cum mananca. Papa uneori si 160-170 cu linguritza dar uneori dupa 70 de ml se uita pe peretzi si trage de picioare isi baga mainile in gura si din gura ia piureul peste tot si aici intervine terminarea mesei la biberon. Yannis a mancat f bine piure de mar cu morcov, piersica cu morcov, caisa cu morcov.... (morcov crud, taiatfelii subtiri si pasat pe turba impreuna cu maru sau piersica, se face terci complet).Acum depinde ce vrei tu...poate vrei sa treci la partea supa...

de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)


Oricum n-am gasit morcovi romanesti . Ma gandeam si eu la o combinatie de mar cu ceva. Pere nu i-as baga pt ca stiu ca pe unii ii baloneaza, piersicile de la aprozar au gust de frigider , caisa e prea acra. Mai caut morcov si daca gasesc il combin cu mar, daca nu mai fac o incercare cu piure de mar.

Intrebare de baraj:
Pot sa pun LM in piureul de mar in caz ca-l refuza?

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 7 kg


Acum eu experienta nu am ca deh noi ma stam doua zile pe alaptatt exclusiv, dar eu as incerca in locul tau. poate asa papa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Mima of course! poti pune LM in piure si il faci mai lichid si gata, la bibe cu el, tetine Y cut ai?

Lucia sunt dementiale rochiile si f bune la pretz....eu demult ma uit cu jind la ele, inca nu mi-am facut curaj sa comand ca eu sunt genu care nu imi iau nimic fara sa probez nici cel mai stupid tricou...

Fetele am si io o intrebare de baraj...care e diferenta intre biberoane PES si PP? vad ca alea PES sunt mai scumpe...stie cineva??? ca treb musai inlocuite biberoanele mele!!! alea mici le am de cand s-a nascut,am sch numa tetina...

editez: mentionez ca ale mele au fost de la inceput un pic aurii, nu au fost never albe albe cum vad la unii si s-au comportat extraordinar de bine, la inceput le sterilizam curate sau murdare nu conta la fiecare 6 ore si asta in primele 3 lui si si acum inca le sterilizam o data pe zi inainte sa ajung aici, spalate de le doare capu, bagat supe cu ulei in ele...si inca iti dai seama ca sunt biberoane (glumesc! arata bine, nu arata deteriorate adik zgarieturi adanci sau ravagii, pe afara la alea mici s-a luat de la burete aproape insesizabil vopseaua de la ultima gradatie). Deci...eu ce iau...vad niste cutii albastre pe care nu le recunosc...eu recunosc cutiile cu galben dar nu-mi convine...sunt alea mai scumpe...

de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Va invit la capitol nou aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002

Neatza, neatza, zice ratza...Apropo de ratza ratusca mica. Sanatate, fericire si toate alea...un mare pt tine!
LML si pufuletilor din ultimele zile!

lorex - faina prima pagina

alexutzzza - ce mumoasa ai fost! De Yannis nu mai zic nimic, ca stim toate ce scumpi e!

miremia - LML delfinutzei, cu intarziere! si un ca te-ai ocupat de un anumit rezumat pt o persoana draga noua, aflata prin strainezia

ayanna - pt toate, toate mesajele. Cat despre zgubi, parca nu m-as gandi la LP, nu-s de ce. N-ai schimbat lingurita, prosopelul cu care ai sters-o? Vezi ce zice si dr!

mandruta - gata, s-a terminat statul la calc cu bb in mijlocul patului. Ai grija

satulica - test de sarcina? m-am aamuzat. Poate vine ciclul, ca nici luc nu-i tare in forma, cam refuza tzitzi si probabil din acelasi motiv. Oare ar trbui sa fac un test? :) Creste bine Mada

lucia 2000 - fiecare are dreptul sa aleaga, hai sa nu fortam lucrurile. Sa fol sanatoasa setul de ornat si succes la vaccin

onitza - concediu minunat si fara dureri

Cat despre mamicile care cer parola si nu o primesc, nu va suparati, nu prea avem parola zilele astea, suntem in plina criza de identitate, dupa cum zicea ayanna. Nu mai prea sunt mailuri la comun, albumele s-au cam sters...nu prea mai isi are rostul parola! Si mesajele de aici s-au rarit mult...bate vant de vara cam peste tot! We are in a brake, asa ca nu va suparati. Scrieti in continuare si contribuiti la unitatea grupului. Cand vom avea ce sa impartasim in comun si sa distribuim, cand va exista un grup, atunci vom reavea poate, o parola in comun.

yasmine - tu esti veche pe aici. Cunosti faza asta, nu-i asa? Ce mai face mica doctorita, mai merge la cabinet?

gmilady - o si pt tine...cred ca trebuia sa fi scris acum vreo 30 de capitole...Ghinionul taau ca ti-ai ales un moment prost de scris, cu vacante si "vanturi" multe. Poate se indreapta vremea, nu te supara

ma cheama datoria
un mkare pt voi

Mami de +


Eu nu sunt veche pe aici, sunt matusalemica si nu, nu sunt paranoica, sunt de parere, ca nu ne putem feri de ce ne e scris, nici pe noi, nici pe copilasii nostri. Parerea mea e ca daca privim cu mai mult detasament totul e mai bine.
Doctorita mica merge zilnic la cabinet, cei mari au vacanta, se ocupa bunicii de ei. In rest suntem bine, Mara doarme cite 10-11 ore pe noapte, maninca bine, la pranz supa, de care mancam si noi, numai ca ii pasez toate bine, azi de exemplu a mancat supa de mazare cu morcovi si galusti, seara maninca cereale, si lapte dupa care doarme tun.

Mergi la inceput