Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (110)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002

Cand am apasat pe "Trimite" s-a auzit scancind di patut. Am fugit si l-am readormit cu suzeta! Pai asa nu rezolv nimic...in loc sa ma trezesc sa-i bag tzitzi in gura, ma voi trezi sa-i bag suzeta in gura

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

asa fac eu...of,of,of...pana readoarme tot merg sa-i bag suzeta inapoi in gurita...

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Ratusca,eu pregatesc papa pt noi,adultii in Yenna De obicei piept de pui ,il condmentez,il feliez(cubulete de obicei)Apoi pun legumele Orice,dupa gusturi(mai putin cartof,ca ingrasa)Am pus morcov,taiat rondele,brocoli,ceapa intreaga(pt gust),ciuperci Ce am prin casa Le amestec toate,eventual mai pun ceva ierburi aromate si ulei de masline si le bag in cuptor In jumatate de ora sunt gata Pt bebe,m-am gandit ca pur si simplu pun acolo legumele sau fructele si apoi la cuptor

mami de sumudica cu ochi albastri(asa imi spune tati)


Aha, multumesc! dar nu se lipesc? ca la mine am patit-o cu mancare in yenna lipita mama-mama!
Si Evyme, scuze de confuzie!

Si Nikole, super de acord cu propunerea ta!

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 2 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

mie nu mi s-au lipit deloc

mami de sumudica cu ochi albastri(asa imi spune tati)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002

Cand am apasat pe "Trimite" s-a auzit scancind di patut. Am fugit si l-am readormit cu suzeta! Pai asa nu rezolv nimic...in loc sa ma trezesc sa-i bag tzitzi in gura, ma voi trezi sa-i bag suzeta in gura

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

asa fac eu...of,of,of...pana readoarme tot merg sa-i bag suzeta inapoi in gurita...

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

eu nu-l pot prosti cu suzi

mami de sumudica cu ochi albastri(asa imi spune tati)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcineea_cj spune:

fetele,noi o avem pe Octi,de la Lamaze M-am hotarat sa-i mai cumpar ceva Dar vreau mai mare ,gen elefant Se merita?care jucarie e mai interesanta?azi l-am pipait pe catel si omida

mami de sumudica cu ochi albastri(asa imi spune tati)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui oani_2002
dci...EU NU MAI VRAU SA LAS COPIII SA PLANGA LA CULCARE!


sunt perfect de acord cu tine




Acum am si o pb, poate imi dati sugestii, ca eu nu mai am imaginatie. V-am mai zis ca Lucas nu accepta biberonul. Intre timp, presata oarecum de inceperea serviciului, am mai incercat asa:
- 2 feluri de LP
- biberoane Nuk, Chicco, Tommee Tippee, no name
- tetine de silicon sau de cauciuc
- LM in diverse biberoane
- cana cu cioc moale
- cana cu cioc tare
- pahar
- tati care sa-i dea papi in toate ustensilele de mai sus

Nimic nu functie la Lucutza al meu! El vrea tzitzi ca sa adoarma, ca in rest papa foarte bine papa solida. Credeti ca peste vreo luna (pe la 6 luni si un pic), o sa fie mult pt el 3 mese de solide si dim si seara tzitzi? Eu alta solutie nu vad, astept sa vad ce zice si medicul, dar...

Multumesc ca mi-ati citit plangerea, umarul virtual m-a ajutat. Ma duc sa fac un dus pana la somnul superficial din care se poate trezi fii-meo, ca abia l-am adormit leganat in brate si cantandu-i

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)


eu zic ca va fi ok cu 3 mese solide si seara si dimi tzitzi [plus peste noapte ]

multi si pt tine si frumosii blonzi

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

BF felicitari pt noile realizari ale pustiului

miremia "mima" e perfect!

danyelana frumoasa jucaria! sper sa-i placa printului!

ruxita , alex face [de cand e diversificat ] kk de 2-3-4 ori pe zi..inainte facea o data la 2-3 zile

MS pupici sarei! sper sa treaca repede peste starea asta...de la o fi facut eruptia? + vomitat 3 mambri ai familiei...... inteleg cum de te-ai "specializat" in alergii

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Am terminat si noi baia si am doua intrebari existentiale:

- mai e cineva care are probleme cu colacul??? Al nostru s-a dezlipit putin langa un maner, a lipit tati si acum si lg celalalt

- pufi vostrii se trag de putza? Arthu cand e in cada trzge de ea si nu stiu ce sa cred. Poate isi descopera corpul???

Merci

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman





raspunsuri negative:
nu avem probl cu colacul
nu e curios sa-si descopere putza

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Danyelana noi n-avem pb cu colacelul, bine avem vreo 3 deci n-am folosit niciunul asa mult ca voi. In legatura cu trasul de putzica.....a mea se ciupeste cateodata de fifilica dar nu e nimic constient pt ca tot asa face si cu burtica.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Ratusca,eu pregatesc papa pt noi,adultii in Yenna De obicei piept de pui ,il condmentez,il feliez(cubulete de obicei)Apoi pun legumele Orice,dupa gusturi(mai putin cartof,ca ingrasa)Am pus morcov,taiat rondele,brocoli,ceapa intreaga(pt gust),ciuperci Ce am prin casa Le amestec toate,eventual mai pun ceva ierburi aromate si ulei de masline si le bag in cuptor In jumatate de ora sunt gata Pt bebe,m-am gandit ca pur si simplu pun acolo legumele sau fructele si apoi la cuptor

mami de sumudica cu ochi albastri(asa imi spune tati)

suna bine! o sa pun in aplicare si eu!multumesc

bine ca si-a revenit sumudica!

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Fac cap nou.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg

Mergi la inceput