Atentie : pedofilii urmaresc albumele foto !!! -2-

Atentie : pedofilii urmaresc albumele foto !!! -2- | Autor: MissJJ

Link direct la acest mesaj

Si eu tot ala automat l-am primit de la google.
Cu ziarul ai vreo idee, te-ai gandit la ceva? Ca na aici the sun ar fi ca solutie da eu stiu daca ne baga in seama sau daca chiar publica sau ceva?

_______________________________________________________________________
Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.
Anatole France

Mummy of 2

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

Pozele au fost puse in sept. 2006, acelea cu Ibiza. Chiar nu a luat nici o masura "Net"ul? Ca sunt convinsa ca au fost reclamate de nenumarate ori.
Eu m-am gandit sa scriu o scrisoare simpla la un ziar de aici si sa pun linkul cu poze pur si simplu, ce ziceti?
Vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Eu am raportat niste filmulete pe youtube ca fiind child abuse si stiu sigur ca au mai raportat in jur de 25 de persoane. Nu s-a intamplat nimic.

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
about Eva

secolul XX la subiectiv


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Ok am sunat la the sun aici in londra, am vb cu o tipa vikki thomas are ea mai multe articolela the sun si i-am zis ce si cum si a zis sa-i dau un mail cu linkuri si print screenuri sa vada ce si cum.

_
Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.
Anatole France

Mummy of 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Fetele help ca numi merge print screen. Aveti careva poze cu comentariile si etc deja salvate? Sa mi le dati pe mail, ca vad ca nu stiu de ce laptopul meu nu ia print screen.
Ii dau print screen sau alt+print screen ca pe asta am xp si nu vrea deloc ca sai dau lu tantea aia.

Edit gata am rezolvat aveti cumva linkuri la ceva poza cu mai multe comentarii sa pot sai dau lu tanti?
_
Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.
Anatole France

Mummy of 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viorela hoff spune:

Eu am trimis un mail cu linkul la televiziunea N-Tv de aici, ei au mai avut reportaje referitor la pedofilie.
Vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui mada_mxm


Mai vroiam sa zic fetele ca la Settings la albumele de la picasa aveti o sectie Privacy and Permissions unde trebuie sa debifati ca sa nu poata cineva downloada pozele sau sa order prints. Bine ca totpot printa screen sau ceva da macar nu pot downloada albumul sau poza cu poza in calc lor.


_
Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.
Anatole France

Mummy of 2



mada, setarea aceea este degeaba din pacate. Chiar daca nu ai bifa tot se poate copia fotografia.

Si eu am raportat acele fotografii inca de acu 2 zile de cand am descoperit subiectul si inca sunt tot acolo Este clar ca cei de la Picasa nu au acest sistem pus la punct, este doar asa...sa fie...
Eu sper din tot sufletul ca mamicile acelor fetite sa fie gasite pana la urma.
Ma gandeam la o adresa de facebook unde sa fie postate acele fotografii putin blurate in zonele intime si sa atentionam lumea despre ele, poate pana la urma cineva se sesizeaza si le identifica...
Este ingrozitor ce pot sa faca acei oameni.

blog
proud
"Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente,
iar mintile reduse ii discuta pe altii."



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Mada bravo, ma bucur ca aqi contactat un ziar. Te rog daca ai timp trimite email sau suna la mai multe ziare, vezi ca sunt mesajele mai in urma pe subiectul asta cu fetitele din Ibiza, mie acele poze mi se par cele mai relevante. In plus daca ai o adresa de email iti pot trimite pe email ce mi-a trimis mie Dark Bendis care a scos cateva linkuri edificatoare.

Daca Google ne trateaza cu dosul macar sa-i facem de bascalie in presa.

Acum sunt la servici si am o groaza pe cap, chiar n-am timp, poate mai pe dupa-amiaza dar daca ai tu timp e super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Am salvat screen prints-urile si le-am trimis la tipa asta doua mailuri si i-am zis ce si cum. Astept sa vad ce zice, sper macar sa poata scrie sau sa faca ceva ca totusi nu e normal picasa sa allow asa ceva.

_
Stupidity is far more dangerous than evil, for evil takes a break from time to time, stupidity does not.
Anatole France

Mummy of 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Mada l-am rugat pe al meu sot sa intrebe in birou (e intr-o companie mare) daca are cineva contacte pe la vreun ziar.

Daca gasesc pe cineva ai tu timp sa "get in touch" sa trimiti linkuri etc? Te rog? Eventual sa vorbiti la telefon si sa vedeti ce ideei gasiti.

Chiar sunt revoltata pe Google, nu e vreun site Hi5 sau mai stiu eu ce, e insusi internetul la el acasa si permite asa ceva, daca tot nu binevoiesc sa raspunda macar sa-i facem de cacao in presa, poate atunci vor deveni mai atenti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Am trimis link-ul la cineva de la antena 1 si i-am rugat sa traga un semnal de alarma.

Cristina mamica de Dragos (31.01.2004) si Victor(19.09.2006)

Mergi la inceput